Menu
 
 

Tauras Kensminas – „Kitur“

2016 12 30  15:33  |  Aktualijos

Tauras Kensminas

Nuotraukos: Tauro Kensmino. Puota Kitur, fragmentas, 2016

Sausio 10 dieną 18 valandą (AV17) galerijoje atidaroma Tauro Kensmino paroda „Kitur“.

Parodoje „Kitur“ menininkas dalinasi asmeninio sąmoningumo paieškomis, nagrinėdamas kintančio laiko sąvoką bei išplėsdamas meninio objekto vietos sampratą. Pasitelkdamas dvi viena kitą papildančias erdvinę ir video instaliacijas, autorius įprasmina savo asmenines patirtis ir bendrąsias, visiems artimas žmogiškumo temas. Erdvėje įkurdintais buities objektais autorius siekia atkreipti dėmesį į universalios laiko sampratos kismą, kuri išryškėja per subjektyvios patirties prizmę. Menininkas neskirsto materializuotų objektų, jie tampa vienodai reikšmingi ir veikia iš vien, kurdami nedalią, vientisą kompoziciją bei meditatyvią atmosferą.

Tauras Kensminas - SwO magazine

Paskutiniuose Tauro Kensmino darbuose išryškėja tarpdiscipliniškumo bruožai – abstrakčios skulptūrinių išraiškų formos ir vaizdiniai papildomi tekstais bei garsu – elementais, kurie instaliacijose tampa vaizdui lygiaverčiais aspektais. Derindamas tris lygiareikšmes menines kalbas autorius siekia praplėsti kūrinių suvokimo ir išgyvenimo ribas, pasineriant į intuityvųjį pažinimą.

Tauras Kensminas

Tauras Kensminas –Krantas, 2015

Tauras Kensminas yra jaunosios lietuvių kartos skulptorius, studijavęs Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo magistro laipsnį šiuolaikinės skulptūros srityje. 2013 m. jam buvo suteikta Amerikos Tautos fondo paskirta Elenos Urbaitytės stipendija. Nuo 2012 m. menininkas itin aktyviai užsiima parodine veikla: dalyvavo daugiau nei šešiose grupinėse parodose, pristatė dvi savo menines instaliacijas šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’13“ ir „ArtVilnius’15“. 2014 m. Tauras Kensminas pristatė personalinę parodą „Tarp“, (AV17) galerijoje. Tai yra antroji jo personalinė paroda. Paroda veiks iki vasario 4d.

Tauras Kensminas

Tauras Kensminas –Stagnum, fragmentas, 2016


Komentuok:
*Reklama