Menu
 
 

Austrų menininko kūrinys Naujamiestyje

2016 07 14  19:35  |  Aktualijos

My Favorite Plant: Cactus

Nuotraukos: Peter Phobia archyvas.

Ant „Lofto“ ir baro „Elfa GastroBar“ fasado išdygs vešlūs, įspūdingo dydžio iš Pietų Amerikos kilusio monsteros augalo lapai. Piešinio originalas šiuo metu kabo Vienoje, galerijoje „Atelier Olschinsky Art Store“, personalinėje austrų menininko Peter Phobia parodoje „My Favorite Plant: Cactus“. Šis augalas dažnas motyvas menininko darbuose ir mėgstamas augalas lietuvių namuose.

Vienoje gyvenantis ir kuriantis, 25 metų Phobia yra populiarus ir garsus gatvės meno kūrėjas ir iliustratorius, garsėjantis įspūdingais piešiniais ir meistriška technika.

Menininkas neslepia, jog įkvėpimo darbams jis dažniausiai ieško populiariojoje kultūroje ir kasdienybėje. Juokais save gyvenimo akimirkų kolekcionieriumi vadinantis Phobia su savimi visada nešiojasi eskizų knygutę, kad bet kada galėtų įamžinti jo akį patraukusį vaizdą ir situaciją. Aistringas golfo žaidėjas, dievinantis bananus, savo darbų parodas yra pristatęs Paryžiuje, Berlyne, Madride, Vienoje, Šveicarijoje ir Meksikoje. Jis taip pat nuolat bendradarbiauja su įvairiais žurnalais bei prekiniais ženklais Austrijoje, pavyzdžiui, „Absolut“, „FALTER. Stadtzeitung“, „Jameson Irish Whiskey“, „Showdown Records“ ir kitais.

 CACTUS originalas

„Su Peter Phobia susipažinome prieš metus. Šį kovą menininkas mūsų galerijoje pristatė savo solinę parodą. Jo braižas atitinka mūsų galerijos konceptą, yra lengvai suprantamas ir patrauklus, bet tuo pačiu – labai išskirtinis. Jis yra menininkas su kuriuo lengva dirbti, be to jis yra tikrų tikriausias paišymo ant sienų profesionalas. O jo piešiniui „Lofto“ sieną pasirinkome todėl, kad tai interdisciplininė erdvė, kurioje susitinka muzika ir vizualieji menai. Tai vieta, kuri atitinka mūsų galerijos idėjas ir požiūrį į šiuolaikinius ir patrauklius įvairiai auditorijai renginius“, – pasakoja galerijos „Improper Walls“ atstovė Justina Špeirokaitė.

Menų fabriko „Loftas“ ir baro „Elfa GastroBar“ siena Vilniuje ne vienintelė, kurią puoš P. Phobia meno kūrinys. Jo teptukas yra pagražinęs sienas daugelyje pasaulio miestų – Majamyje, Belgrade, Vienoje, Tel Avive ir kitur.

„Improper Illiustration“ projektas ir piešinys yra Vilniaus dailės akademijos ir austrų galerijos „Improper Walls“ tarptautinės šiuolaikinės iliustracijos parodos dalis.

Trijų metrų aukščio piešinį ant buvusio fabriko sienų austrų menininkas pradėjo antradienio ryte ir planuoja baigti penktadienį. Tądien, liepos 15 d., „Elfa GastroBar“ bare vyksiančiame projekto „International Art Show: {im}proper illustration“, kurios dalis šis piešinys ir yra, uždarymo vakarėlyje, darbas bus pristatytas oficialiai.

Peter Phobia Vilniuje


Komentuok:
*Reklama