Menu
 
 

Tie ramūs rytai

2019 02 20  21:31  |  Pokalbiai

Tie ramūs rytai

Nuotrauka – Samanta Bohema ©

Kai per gyvenimą plauki lėtai ir mėgaujiesi kiekviena akimirka, kai spinduliuoji meile ir semiesi įkvėpimo iš visko, kas yra aplink tavęs, tavyje… Ir kai tai tampa tavo gyvenimo filosofija! Apie visa tai ir daugiau kalbamės su bendruomenės „Rytas.“ įkūrėja Samanta Bohema. Mergina visai neseniai metė darbą Lisabonoje ir grįžo namo į Norvegiją, kur vėl mėgaujasi gamta, šviežiu oru ir buvimu tik su savimi. Kviečiame paskaityti ramų ir lėtą pokalbį, susipažinti su pašnekove ir įsikvėpti.

2016-ųjų liepos 27-ąją Facebooke sukūrei bendruomenę pavadinimu „Rytas.“. Kaip viskas prasidėjo?

Ši idėja gimė savaime, labai natūraliai. „Rytas.“ pats manyje gimė, o vėliau persikėlė ir į viešąją erdvę. Dažnai pagalvoju, kaip viskas prasidėjo, tačiau pati negaliu to tiksliai paaiškinti. Tai tiesiog įvyko.

Ką tau pačiai reiškia rytas? Kaip atrodo tavo rytas?

Rytas man labai svarbus! Tai – prabudimo metas, visos dienos pradžia. Rytas man užveda dienos taktą. Mano rytas visada ramus, lėtas, kartais su meditacija, muzika. Kartais su knyga lovoje. Būtinai su skaniais pusryčiais, arbata. Mano rytas gali tęstis daug valandų. Tai mano ramybės ir gėrio šaltinis. Tai mano kasdienis ritualas.

Kaip leidi laisvalaikį? Kas tave įkvepia?

Gyvenu lėtai. Niekur neskubu, netaupau laiko, neeikvoju jo „produktyviems“ reikalams. Aš visada turiu laiko. Viskam! Aš skaitau. Keliauju. Sportuoju. Gaminu. Bendrauju. Kartais tiesiog miegu. O būna, kad visą dieną tiesiog klajoju. Mano mūza yra gyvenimas! Meilė, žmonės, santykiai, gamta, kelionės… Aš pati save labai dažnai įkvepiu.

Tie ramūs rytai

Nuotrauka – Ramūnas Berkmanas ©

Rugsėjį pasirodė tavo pirmoji knyga. Papasakok, kaip gimė mintis ją išleisti.

Taip, mano pirmoji knyga „Rytas“ pasirodė rugsėjo 23, per mano 30-ąjį gimtadienį. Gavau ją dovanų jubiliejaus proga. Dar būdama visai maža sakydavau, jog kada nors išleisiu knygą. Noras parašyti knygą gimė iš meilės seneliui. Jis nuolatos skaitydavo, o aš norėjau jam įtikti, padaryti kažką tokio, kad Jis manimi didžiuotųsi!

Kuo ši knyga ypatinga? Kokią žinutę norėjai perduodi?

Kaip jau minėjau, knyga yra mamos dovana jubiliejaus proga, todėl labai asmeniška. Ten sudėti tekstai apie mane, apie mūsų šeimą, mano meilę. Tai labai sentimentali knyga. Šiek tiek suvenyrinė, simbolinė.

Šia knyga visiems noriu pasakyti, kad svajonės pildosi. Kad nesustotum svajoti – nes visos mūsų svajonės išsipildo. Kiekvieną dieną. Kad negalima pasiduoti, pavirsti į pilką debesį. Nustoti kvėpuoti. Mes galime padaryti save laimingus, tik reikia labai to norėti. Noriu, kad šitą knygą įsidėtum į rankinę ir tampytum su savimi. Iškilus sunkumui išsitrauktum ir užrašytum… bet ką. Vieną žodį. Šimtą žodžių. Aš tave įkvėpsiu. Nuraminsiu.

Tie ramūs rytai

Nuotrauka – Samanta Bohema ©

Kur galima rasti tavo knygą?

Knygos nebegalima įsigyti niekur, jos visos jau parduotos. Ji buvo labai limituoto tiražo. Nenoriu būti masinio vartojimo. Nenoriu tapti produktu. Esu tam, kad padėčiau, ne tam, kad misčiau man teikiamu dėmesiu.

Kokias knygas skaitai šiuo metu?

Visada skaitau kelias knygas. Dabar – Majos Storch „Stipri moteris ilgisi stipraus vyro“. Šita knyga grįžo į mano gyvenimą visai netikėtai. Tikiu, kad tai visatos man atsiųstas ženklas. Dar užsidegiau perskaityti visas Algimanto Čekuolio knygas. Tai vėlgi atėjo iš vaikystės. Senelis visada žiūrėdavo A. Čekuolio laidas. Todėl dabar skaitau jau trečią jo knygą „Iš ko šaiposi pasaulis“. „Mažasis Princas“ – knyga, kurią skaitau nuolatos, visada ten randu, tai ko ieškau. Jurgos Ivanauskaitės „Sapnų nublokšti“ – knyga, kuri man ištiesia stuburą.

Tie ramūs rytai

Nuotrauka – Ramūnas Berkmanas ©

Kokią vietą tavo gyvenime užima mada? Ar turi mėgstamiausius mados kūrėjus?

Man mada yra grožis, maniera, kvapas. Tai – siela, menas. Nekalbu apie populiariąją madą, kurią dauguma seka, tokios mados mano gyvenime nėra.

Dabar yra tikrai nuostabių dizainerių, kurie kuria nebe drabužį, bet tikrą meno kūrinį, tačiau negalėčiau pasakyti, kuris dizaineris yra mano mėgstamiausias. Visada renkuosi DRABUŽĮ, o ne dizainerį. Bet didelę pagarbą jaučiu vieninteliam Lietuvos dizaineriui, genijui Juozui Statkevičiui.

Kaip apibudintum savo stilių?

Moteriškas. Neturiu kažkokio vieno stiliaus. Rengiuosi pagal nuotaiką, aplinką, žmones, su kuriais esu. Mano apranga man padeda išpildyti mano kuriamą vaidmenį. Nekišu savęs į jokius rėmus, todėl galiu apsirengti bet ką. Bet niekada nepamiršiu, kad esu moteris. Išreikšti savo moteriškumą man yra svarbu. Tai padeda man lengviau kvėpuoti.

Tie ramūs rytai

Nuotrauka – Joachim Goa Steinbru ©

Kokie tavo artimiausi planai? Ar sulauksime kitų tavo knygų?

Aš nekuriu planų – viskas gyvenime turi vykti organiškai. Kaip upė teka sava vaga, taip teka ir gyvenimas. Bet galiu pasakyti, kad mano tikslas yra labai paprastas – būti laimingai bei nesiliauti mylėti. Tai yra pagrindiniai mano gyvenimo tikslai, visa kita – tiesiog veiksmas. Ir kita mano knyga nėra tikslas. Žinau, kad ji atsiras. Savaime. Taip, kaip atsirado „Rytas.“.

Ko palinkėtum savo skaitytojams?

Nebijoti. Savęs. Kitų. Nežinomybės. Nieko nebijoti. Pamiršti, kas yra baimė, ir tada veikti, daryti… Gyvenimas yra mūsų pasaka!


Komentuok:
*Reklama