Menu
 
 

Tikros pasakos

2018 11 09  15:21  |  Aktualijos

Tikros pasakos

Nuotrauka – Menų spaustuvės asmeninio archyvo ©

„Tikros pasakos“ – taip pavadintas naujas spektaklis vaikams, kuriamas Vilniaus „Menų spaustuvėje“. Tikros, nes kalba apie tikrus žmones ir tikras jų pasiektas svajones bei patį tikriausią kiekvieno iš mūsų troškimą – gyvenime tapti tuo, ko svajojame. Lietuvoje ir visame pasaulyje populiarios Elena Favilli ir Francesca Cavallo knygos  „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“  motyvais kuriamas spektaklis – pirmasis kino režisierės Živilės Mičiulytės bandymas teatre. Interaktyviame, 7 – 10 metų vaikams skirtame pasirodyme su mažaisiais žiūrovais bendraus ir istorijas pasakos aktorės Kamilė Petruškevičiūtė ir Aura Garmutė. „Atviros erdvės“ jaunųjų menininkų programos premjera bus pristatoma lapkričio 17 dieną.

Anot režisierės, kurti spektaklį vaikams ją įkvėpė būtent dokumentinio pobūdžio knyga su pasakojimais apie tikrus žmones: „Galbūt kartais nebūtina kurti įvairių istorijų, kurios galėtų motyvuoti vaikus ir suaugusius, tereikia pamatyti, kiek tokių istorijų jau dabar yra aplinkui mus ir atkreipti į jas dėmesį.“ Kartu su dramaturge Marija Judzentavičiūte parengtoje pjesėje – gimtadienio – visiems žinomą norų galvojimo dieną, pasakojamo istorijos apie keturias, savo svajonių profesijų pasiekusias moteris. Nors visuomenėje gaji iššūkių, su kuriais renkantis profesiją, susiduria moterys ir mergaitės tema, režisierė Živilė Mičiulytė teigia, kad čia nenori išskirti mergaičių ir berniukų: „Manau, kad su visais vaikais reikėtų kalbėtis apie tuos pačius dalykus, t.y. kad visi gali siekti savo svajonių. Juk šiandien ne tik mergaitei, svajojančiai tapti, pavyzdžiui, boksininke, tenka susidurti su daugybe stereotipinių požiūrių ir kliūčių – tą patį, manau, patiria ir berniukas, kuris nori būti, pavyzdžiui, kirpėju. Taip, šioje knygoje ir spektaklyje, yra pasakojamos būtent mergaičių istorijos, nes šiaip ar taip manau, kad moterys šiandieną vis tiek dar turi šiek tiek daugiau iššūkių, ypač, jei kalbama apie darbo, profesijos, karjeros pasirinkimus. Tačiau šis spektaklis tikrai nėra skirtas padrąsinti ir įkvėpti tik mergaites.“

Nors lietuvių kalba jau turime dvi knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“  dalis, režisierė sako, kad spektakliu toms istorijoms ir jų klausytojams nori sukurti jaukią erdvę, atmosferą, kurioje drąsiai svajoti būtų nebaisu. Spektaklyje istorijų klausytis ir dalyvauti žaidimuose kviečiami ne tik vaikai, bet ir juos atlydėję suaugusieji, taip skatinant palikus salę tęsti pokalbius apie svajones su tėvais. „Juk labai svarbu savo artimiausioje aplinkoje turėti žmonių, kurie tavimi tiki. Kaip sakė viena knygos veikėjų, sportininkė Vilma Rudolf, kuriai gydytojai tvirtino, kad ji negalės vaikščioti, tačiau ji pradėjo ne tik vaikščioti, bet ir tapo sportininke, pagerinusia tris pasaulio rekordus: „Gydytojai man sakė, kad niekada nevaikščiosiu, bet mama bandė įtikinti, kad vaikščiosiu. Patikėjau savo mama“ – apie svajonių palaikymą artimoje aplinkoje kalba režisierė. Svajonių siekti drąsinantį spektaklį pamatyti galima jau lapkričio 17 ir gruodžio 9 dienomis, „Menų spaustuvėje“.


Komentuok:




*



Reklama