Menu
 
 

Trys istorijos

2019 03 07  13:46  |  Įžvalgos

Aš, kaip vizažistė, serganti profesine liga, visą gyvenimą stebiu žmones, ypač moteris. Labai dažnai mintyse sukuriu jų gyvenimus, problemas, džiaugsmus, asmenybes tiesiog iš pirmo žvilgsnio. Tokie tyrinėjimai padeda lengvai atskirti tipažus, pamatyti dėsningumus ir tendencijas žmonėse.

Šis fotoprojektas gimė iš ilgų stebėjimų ir apmąstymų apie moterį, jos gyvenimą, vaidmenį visuomenės ir savo pačios akimis. Jį įgyvendinti man padėjo modelis Aistė Biržytė (Ruta Models Management) ir mano draugė, nuostabi fotografė Monika Vaitkutė (Catchy Glance).

Taigi, noriu papasakoti tris trumpas istorijas, kuriose dalyvauja moters išorinė ir dvasinė asmenybė.

Pirmoji istorija

Ji yra švelni, tyra ir kiek naivoka geraširdė. Pagrindinė jos misija – gelbėti pasaulį ir žmones. Ji spinduliuoja vidine šviesa ir, išgirdusi piktą pašaipą ar įžeidimą, apsiginkluoja tyliais atodūsiais ir kukliais žvilgsniais į niekur. Jos pagrindinis užsiėmimas yra saviugda ir literatūra. Ji nuolat paskendusi darbuose, o jeigu ne juose – tada mintyse apie savo ir kitų žmonių gyvenimus ir savo svajonėse. Ji niekada nelaiko pykčio, nes mano, jog tai laiko ir energijos švaistymas. Ji tarsi Angelas Sargas. Ji dėmesinga savo išvaizdai, kartais kiek susivėlusiais plaukais, bet velniškai stilinga, o jos akyse niekad nepamatysi nei lašelio nuovargio, nes jį užgožia spindintis gerumas.

Šiam įvaizdžiui rinkomės šviesių spalvų drabužius, dvi kasas ir rausvų spalvų makiažą. Strazdanėlėmis ir masyviais akiniais stengėmės pabrėžti moters kuklumą, vaikiškumą ir tyrumą. Beje, šie „aksesuarai“ šiais metais mados viršūnėse!

Trys istorijos

Nuotraukos – Monika Vaitkutė ©

Trys istorijos

Antroji istorija

Ji – tamsi stileiva. Priklausoma nuo socialinių tinklų, selfių bumo ir turi būti visur matoma. Svarbiausia – ji visada pirma ir išsiskirianti. Ji nepakenčia minios sindromo, bet tuo pačiu stengiasi įtikti visuomenei. Jai nėra jokių „ne“ ar „palauk“. Ji linkusi į kraštutinumus ir dažnai tampa agresyvi. Kiti jos bijo. Ji turi savo nuomonę visais klausmais ir drąsiai ją reiškia. Ji nebijo būti vulgari, kai tai diktuoja mada ir kūno kultas. Ji emocionali, jos nuotaikos priklauso nuo oro, mėnulio, horoskopų…

Šios asmenybės įvaizdžiui pasirinkome drąsų, kiek neįprastą makiažą, pankišką šukuoseną. Drabužiai ir aksesuarai – juodi, dekoruoti odos, masyvaus metalo detalėmis.

Trys istorijos

Trys istorijos

Trečioji istorija

Ji – paslaptinga ir beprotiškai žavi jautruolė. Ji tai žino, tačiau nesididžiuoja ir nesigiria. Bet aplinkiniai tai mato. Žmones ji traukia lyg magnetas. Ypač vyrus. Ji visada švyti, tarsi ką tik grįžusi iš salono, tarsi niekada nedirbtų, o stresas jai – tarsi niekad nepažintas jausmas. Ji tiesiog sklendžia gatve! Daugelis jai pavydi, nes nesuvokia jos gyvenimo filosofijos. Ji visuomet šypsosi, visuomet yra elegantiška dama. Net jeigu kas nors ne taip, jeigu ji dėl kažko kalta, ji meistriškai tai paslepia savo žavesiu.

Šiame įvaizdyje juntamas Coco Chanel įkvėpimas. Elegancija, trapumas, moteriškumas. Juoda, balta ir raudona yra kaip ir šios trečiosios asmenybės gyvenimas – tik grynas, nuoširdus ir tikras visu šimtu procentų. Lengvos suknelės, švelniai atidengiančios pečius, paslaptinga dekoltė, auksiniai papuošalai, raudonos lūpos ir išraiškingos akys. Šios moters veidas spindi skaisčia oda, rausvais skruostais, akys subtiliai paryškintos, koketiškos.

Trys istorijos

Manau, visose šiose istorijose suradote bent dalelę savęs. Kai kurios gal pažinote save vienoje jų, o kitos – visose trijose! Taip. Nes mes būname įvairios. Kaip ir šio projekto šūkis: „Būkime įvairios!“ Pažinkime, ieškokime, raskime, meskime ir vėl pasinerkime į tolesnius atradimus.

Mes turime savo vaidmenis, tačiau norėčiau palinkėti visoms tik vieno – drąsos būti savimi, drąsos save pažinti ir atrasti. Nebijokime tikrųjų AŠ. Nesvarbu, kiek vaidmenų turime „suvaidinti“ per vieną gyvenimo dieną. Nepamirškime tikrųjų savęs, rūpinkimės, džiaukimės savimi ir prisiminkime, kad geriausiai atliekamas ir pats maloniausias yra tikrojo AŠ vaidmuo.

Su pavasariu, atgimimo metų laiku, ir artėjančia mūsų diena, mielos moterys!

Modelis – Aistė Biržytė (RUTA Model Management)

Foto – Monika Vaitkutė (Catchy Glance)

Makiažas ir plaukai – Indrė Paulina (Makeup Your Life)


Komentuok:
*Reklama