Menu
 
 

TULISAS – „House of Puglu“

2016 02 26  14:12  |  Pokalbiai

House of Puglu

Nuotrauka: House of Puglu archyvas.

Sausio 13 d. kamerinis teatras-studija „House of Puglu“ pradėjo meno projektą „Kolaboracijos“,  kurio pagrindinis tikslas buvo suburti skirtingų meno sričių atstovus bendram kūriniui. Eksperimente pasiryžo dalyvauti 50 žmonių. Dalyviai buvo suskirstyti grupėmis. Jau po mėnesio kolaboravimo su projektu „TULISAS“ startuoja pirmoji grupė. Kalbiname grupės damas: režisierę Nataliją Skirmunt, dramaturgę Dovilę Statkevičienę, aktorę Agnę Amaliją Sirgėdaitę, scenografę Jūratę Kaušaitę, dainininkę Aušrinę Rinkevičiūtę.

Kaip sekėsi dirbti visiems kartu, atėjus iš skirtingų sričių ir turint skirtingą meninę patirtį?

Dovilė: Pradėję dirbti, aršiai kovėmės dėl idėjų, niekas nieko nevyniojo į vatą. Galbūt dėl to paskui viskas ėjosi taip sklandžiai. Kiekvieną kartą mane stebino visų asmeninis suinteresuotumas, atviros akys, gyvas repeticijų „nervas“. Čia visi turėjo ką pasakyti ir visiems rūpėjo, ką pasakys kitas. O kad mes, kuriantys skirtingose srityse ir turintys skirtingą patirtį, turėjome per mėnesį susikalbėti ir pasiekti visiems įdomų rezultatą – tai buvo labiau malonumas nei išbandymas.

Natalija: Tai buvo tam tikras iššūkis: čia visi skirtingi – visi lygūs, čia nei vienas nėra svarbesnis už kitą, čia kiekvienas yra komandos dalis. Tai – lyg socialinė nuogybė.

Agnė: Viena vertus, iššūkiu tapo pastanga suprasti kiekvieno dalyvio atsineštą pasirodymo idėją, tačiau drauge tai buvo dovana, nes su kolegų pagalba sugebėjau augti.

Jūratė: Mane labiausiai sužavėjo, kaip skirtingų sričių žmonės gali sukurti nerealų pasirodymą.

Kaip vertinate šį projektą, ar pasiteisino jūsų lūkesčiai? Kas patiko, kas nuvylė?

Natalija: Mūsų gyvenime kartais atsiranda galimybė. Manau, daug žmonių įvertins šį projektą, kaip dangaus dovaną, o jeigu minia žmonių reikalauja stebuklo, būtinai atsiranda galimybė. Mūsų kuratoriai „House of Puglu“ tapo tarpininkais, galimybės skleidėjais, o mes – Fortūnos pėstininkais. Visa tai yra jaudinantis įvykis. Džiugina kiekviena galimybė kurti, ypač – tokiame kolektyve: visą laiką atmosfera buvo draugiška. Liūdina tai, kad greitai viskas baigsis.

Agnė: Projektas man padovanojo daug naujų žmonių, supratau, kad teatras gali būti labai įvairus – viskas priklauso nuo į vieną erdvę susirinkusių kūrėjų idėjų ir vertybių.

Dovilė: Toks kūrybos būdas, kada komanda ir jos bendra pasaulėžiūra yra atspirties taškas, vertinga kiekvienam kūrėjui kaip iššūkis sau, įprastai savo meno buičiai. Šiame projekte gavau tą retą malonumą – jausti, kad tavo idėją komanda supranta iš esmės, iki pačių gelmių, ir kiekvienas jai atiduoda geriausius vidinius resursus.

Jūratė: Projektas mano lūkesčius pateisino su kaupu: tiesą sakant, tikėjausi mažiau, nei gavau.

Aušrinė: Man tai buvo pirmas bandymas pačiai prisidėti prie teatrinio pasirodymo kūrimo bei minčių generavimo. Taip pat turėjau galimybę atskleisti savo dar neišbandytas kūrybines plotmes, pvz., kurti dainą. Darbo metu supratau, kad vis dėlto dirbant komandoje, ginčų ir nesutarimų metu, gali kilti geriausios idėjos.

Kokią „žinutę“ savo pasirodymu norite perduoti publikai?

Jūratė: Mūsų pasirodymas – apie nuomonės priklausomybę.

Dovilė: Tik susibūrę kalbėjome apie žmonių susvetimėjimą kaip vienijančią temą. Drauge norėjome kurti spektaklį kaip poveikį, kaip auditorijos reakciją, kaip laiką, kur svarbi žiūrovo nuomonė. Tuomet atsirado nuomonės kaip fenomeno motyvas, kuris natūraliai virto esminiu.

Natalija: „TULISAS“ – tai teatro agora, tam tikra dramatinio ir interaktyvaus teatro sintezė. Be žiūrovų nuomonės šis spektaklis neturi prasmės.

Agnė: Darbu siekiame paraginti žmones apmąstyti, kaip formuojasi jų požiūris į supantį pasaulį.

Aušrinė: Spektaklio interaktyvumu skatinsime žiūrovus reikšti savo nuomonę VISAIS klausimais.

Kūrėjai ir „House of Puglu“ kviečia į pirmajį projekto „Kolaboracijos“ spektaklį „TULISAS“ šį sekmadienį, vasario 28 d., 18 val. Renginys nemokamas.


Komentuok:
*Reklama
DNO