Menu
 
 

Vaidas Petrulis „Lietuvos architektūros kritika: istorinis pjūvis“

2019 10 28  20:14  |  Aktualijos

Vaidas Petrulis

Nuotrauka – organizatorių archyvo (archfondas.lt) ©

Spalio 30 dieną, trečiadienį, Architektūros [pokalbių] fondas kviečia į architektūros istoriko, Lietuvos 20a. architektūros istorijos tyrėjo Vaido Petrulio paskaitą „Lietuvos architektūros kritika: istorinis pjūvis“.

Architektūros kritiką galima suvokti plačiai. Tai viešosios nuomonės formavimo galimybių aibė. Aktyvizmo iniciatyvos, meninės interpretacijos ar, galų gale, spontaniškai besirutuliojantis diskursas socialinėse medijose, – visi šie procesai potencialiai gali įtakoti visuomenės suvokimą apie architektūrinę erdvę. Visgi, neretam susidaro įspūdis, kad klasikinis architektūros kritikos tekstas Lietuvoje nėra dažnas reiškinys. Stokojame leidinių, autorių, požiūrių įvairovės… Ar ši prielaida teisinga? Ar architektūros kritika Lietuvoje išgyvena nuosmukį? O gal priešingai, – transformuojasi ir įgyja kitas formas? Pradėdami diskusiją šia tema, pažvelgsime į reiškinio istoriją. Paskaitoje bus sugretintos architektūros kritikos apraiškos tarpukariu, sovietmečiu bei šiuolaikinėje Lietuvoje.

Vaidas Petrulis – architektūros istorikas, Lietuvos 20 a. architektūros istorijos tyrėjas, KTU Architektūros ir statybos instituto mokslo darbuotojas. Skaitmeninio Lietuvos architektūros istorijos archyvo www.autc.lt iniciatorius ir vienas iš autorių. Kartu su kitais autoriais parašė knygas „Architektūra sovietinėje Lietuvoje“ (2012), „Lietuvos tarpukario architektūrinis palikimas: materialumo ir nematerialumo dermė“ (2015). 2019 m. publikavo monografiją „Paveldas kaip konfliktas: metodologinės Lietuvos XX a. architektūrinio palikimo vertinimo prielaidos“.

 

Pokalbis lietuvių kalba vyks 2019 m. spalio 30 d., trečiadienį,

MO muziejuje, Pylimo g. 17, Vilniuje.

Pokalbio pradžia: 20.00. Renginys nemokamas.

Pokalbį pristato: Lietuvos kultūros taryba, Tarkett, Paroc.


Komentuok:
*Reklama
DNO