Menu
 
 

Vaido Maco riebus keiksmažodis

2017 10 10  17:58  |  Aktualijos

Vaidas Macas

Nuotraukos – Enrikos Samulionytės ©

Šiemet asmeninę studiją atidaręs kostiumo dizaineris, keramikas ir juvelyras Vaidas Macas įsitikinęs, kad mada privalo ne tik būti funkcionali, bet ir siųsti visuomenei svarbias žinias, kokios nemalonios jos bebūtų. Todėl prabangios klasikinės estetikos kūrėjas nusprendė netylėti ir surengė drąsią fotosesiją, kurioje atvirai kalba apie kiekvieno mūsų išsilaisvinimą, o šiai laisvei grėsmę keliantiems asmenims ir pirmiausia – pačiam sau – rėžia į akis „Fuck Off“ (liet. – atsiknisk).

„Sakome, kad tai visuomenė, o iš tikrųjų mes patys įspraudžiame vieni kitus į reikalavimų ir lūkesčių rėmus. Turime būti gražūs, protingi, visada aktyvūs, nenuilstantys, darantys įspūdingą karjerą, nuolat pasitempę, našūs darbuotojai, pavyzdingi piliečiai. Tobuli. O juk ir mus pačius persekioja įkyrus troškimas atitikti visuomenės formuojamą idealą. Taigi, turime ir sau, ir kitiems duoti atkirtį ir pradėti gyventi taip, kaip norime“, – apie fotografijos ciklą „Fashion Must Talk“ (liet. – mada turi kalbėti) pasakoja Vaidas Macas.

Vaidas Macas

Įgyvendinti drąsią fotosesiją, kurios heroję sutiko įkūnyti žinoma menininkė Eglė Grėbliauskaitė, dizaineris pakvietė fotografę Enriką Samulionytę. Tai yra antroji ir kur kas labiau provokuojanti fotografijų serijos „Išsivadavimas“ dalis, kuriai Vaidas Macas parinko itin maištingą įvaizdį ir ant herojės marškinėlių užrašė keiksmažodį anglų kalba – „Fuck Off“.

Vaidas Macas - SwO magazine

„Ši frazė yra tvirtas „ne“ savo pačių ir kitų mums primetamiems reikalavimams, visuomenės formuojamiems idealams, ir užtikrintas „taip“ troškimams, siekiams, buvimui savimi. Tokius „ne“ savo svajonių ir pasaulėjautos suvaržymui bei kitų primetamiems lūkesčiams kiekvienas turime kartoti kasdien. Griežtas žodis kartais yra tiesiog būtinas dialoge tiek su savimi, tiek su kitais“, – sako menininkas, kuris ir pats atranda vis naujus kūrybos horizontus – ėmė kurti papuošalus iš tauriųjų metalų, austi liną, autorine technika gaminti itin didelių gabaritų keramikos vazas.

Nors ir šioje, ir ankstesnėje išsivadavimo tematikos fotosesijų centrinė figūra – moteris, tačiau iš tiesų visuomenėje gajūs stereotipai ir reikalavimai vienodai liečia visus, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, tautybės ar socialinio statuso. Heroję įkūnijusią menininkę E.Grėbliauskaitę dizaineris tikina pakvietęs bendradarbiauti pirmiausiai būtent dėl jos asmenybės – drąsos prabilti apie nepatogius dalykus, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų. Tuo tarpu popieriniai ir šilkiniai pančiai, iš kurių jai teko vaduotis, simbolizuoja visuomenės spaudimą ir nepagrįstus reikalavimus patiems sau.

Vaidas Macas - SwO magazine

Drabužiai ir stilius: Vaidas Macas

Fotografė: Enrika Samulionytė

Modelis: Eglė Grėbliauskaitė


Komentuok:
*Reklama