Menu
 
 

Vienam savaitgaliui įsiliek į superherojų gretas

2017 09 05  08:36  |  Aktualijos

„nowJapan“ 2017

Nuotraukos iš organizatorių archyvo ©

Rugsėjo 9–10 d. būtų eilinis savaitgalis, jei ne kraują kaitinantis superherojų susirinkimas vyksiantis netikėtos Japonijos kultūros festivalyje „nowJapan“. Kasmet daugiau nei keleto šimtų dalyvių sulaukiantis cosplay konkursas yra viena pagrindinių festivalio dalių, nepaliekanti abejingų nei Japonijos mylėtojų, nei smalsių miestiečių.

Cosplay konkurso tikslas – kuo tiksliau įkūnyti pasirinktus animacijos, manga komiksų, video žaidimų ar filmų herojus. Dalyviai patys gaminasi spalvingus kostiumus, ginklų muliažus ir akį traukiančius šarvus. Tačiau svarbu yra ne tik atrodyti kaip superherojui, bet ir mokėti pristatyti save scenoje.

Cosplay judėjimas pagreitį įgavo dar 1990 m. Milijonus gerbėjų visame pasaulyje turintis reiškinys tapo neatsiejama įvairių video žaidimams ar animacijai skirtų mugių dalimi. „nowJapan“ festivalyje vykstantis konkursas yra didžiausias cosplay kultūrai skirtas renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

„Cosplay nėra tik persirengimas savo mėgstamu herojumi, o gerokai daugiau. Dalyviai perima savo personažo manieras, charakterį ir vienam savaitgaliui susikuria visiškai naują tapatybę. Visaip kaip filmų ar anime herojai, kurie kasdienybėje būna paprasti žmonės“, – sako „nowJapan” cosplay dalies vadovė Justina Kvederaitė

„nowJapan“ 2017 - SwO magazine

Nuotrauka – Algio Krisčiūno ©

Teisėjų komandoje – cosplay meistrai ir žinomas lietuvių drabužių dizaineris

Dalyvių pasirodymus vertins profesionali jungtinė užsienio ir lietuvių teisėjų komanda. Septynerius metus cosplay pasaulyje besisukanti Alex Reiss iš Rusijos, savo kolekcijoje turi daugybę tarptautinių apdovanojimų.

„Apie cosplay išgirdau būdama 14 metų. Tuo metu mėgdavau žiūrėti anime ir troškau atrodyti kaip mano mėgstami veikėjai. Tiesa, tada tas noras buvo šiek tiek naivus ir vaikiškas. Vėliau cosplay tapo ne tik mano hobiu, bet ir neatskiriama gyvenimo dalimi”, – sako Alex.

Ilgiausiai prie vieno kostiumo ji yra plušėjusi metus laiko. Tiek užtruko pagaminti populiaraus kompiuterinio žaidimo „League of legends” Kalistos personažą.

Iš įspūdingų šarvų atpažįstamas prancūzas Papa Cosplay mėgsta derinti animatroniką ir cosplay. Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje jis dalinasi kostiumų kūrimo subtilybėmis, stebindamas savo nagingumu ir odos apdirbimo sugebėjimais. Cosplay pasaulyje jis gyvena daugiau nei dešimtmetį ir per tą laiką įsitvirtino tarp elitinių šios kultūros atstovų.

RK X OLDTAT

Nuotrauka – Algio Krisčiūno ©

2015 m. jis tapo JAV vykstančio prestižinio cosplay konkurso „Blizzcon“ nugalėtoju. Prie šiam renginiui skirto kostiumo kūrimo prancūzas praleido daugiau nei 1000 valandų.

„Būti geru fotografu nėra lengvas darbas, juolab būti profesionalu cosplayeriams. Kaip žinomiausi modeliai, negali būti žinomi be fotografo.” – sako Pugoffka.

Visgi trečioji komisijos narė Pugoffka iš Ukrainos, yra galimai labiausiai žinoma ir daugeliui atpažįstama cosplay fotografė tarptautinėje cosplay bendruomenėje.

Sugebėdama tik keliais kadrais pagauti modelio laužomas pozas neregėtose, dangiškose vietose ir galutinį produktą pristatyti lyg meno kūrinį, verčia daugelį svarstyti, ar čia tikrai nuotrauka ar tiesiog labai futuristinis piešinys?

Ketvirtasis komisijos narys – N8e. Nors iki šiol sklando klausimai, kaip taisyklingai reikėtų tarti N8e slapyvardį, visgi nekyla jokių dvejonių, kad belgas Kristof Nachtergaele yra vienas iš žinomiausių cosplay fotografų Europoje. Labiausiai atpažįstamas kaip EuroCosplay konkurso fotografas. Kristof taip pat dirba su asmeninėmis fotosesijomis vakarų Europoje.

„Iš ties galime pasididžiuoti, jog šiais metais komisijoje turėsime vienus stipriausių Cosplay fotografų po vienu stogu“ – džiaugiasi Justina Kvederaitė

Robertas Kalinkinas

Nuotrauka – Algio Krisčiūno ©

Lietuviškąją teisėjų dalį ir penktojo nario pozicijai atstovaus drabužių dizaineris ir scenografas Robertas Kalinkinas. Nors R. Kalinkinas kuria kolekcijas, dirba televizijos laidų stilistu ir dekoracijų dailininku, visgi cosplay pasaulis jam nėra visiškai svetimas.

2016 m. jis buvo vienas iš „nowJapan“ cosplay konkurso teisėjų ir aktyviai dalyvavo renkant geriausius dalyvius. Pasak dizainerio, vertinti cosplay kostiumus yra sunkiau nei drabužius, nes reikia atsižvelgti ne tik į medžiagų ir pagaminimo kokybę, bet ir į pasirodymą scenoje.

„nowJapan“ 2017 - SwO magazine

Nuotrauka – Pugoffka ©

Varžosi dėl kelionės į Japoniją

Cosplay konkursas sutraukia dalyvius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių. Visi turi teisę varžytis dėl didžiausių žiūrovų simpatijų ir geriausių teisėjų vertinimo bei „Erabareshi Mono“ nominacijos. Šios nominacijos laimėtojas bus apdovanotas kelione į Japoniją!

Tačiau tik Lietuvos Cosplay dalyviai turi teisę kovoti dėl pagrindinio prizo – galimybės atstovauti Lietuvai „EuroCosplay“ konkurse Londone, į kurį suplūsta dalyviai net iš 30 šalių. Tai unikali galimybė pamatyti, kuo kvėpuoja kitų Europos valstybių cosplay meistrai ir kaip vystosi šis judėjimas.

Tačiau tai dar ne viskas.

„nowJapan“ 2017 - SwO magazine

Nuotraukos – N8e ©

Konkurso dalyviai varžosi net dėl 14 nominacijų – kategorijų. Jauniausias ir seniausias cosplay atlikėjas, geriausias solo ir dueto pasirodymas, profesionaliausias muzikinis atlikimas – tai tik keletas nominacijų, kuriose grumsis charizmatiški dalyviai.

„nowJapan“ nepamiršo ir gyvūnų mylėtojų. „Senshi Pet Cosplay“ nominacijoje bus apdovanotas dalyvis už geriausią pasirodymą su naminiu gyvūnu.

Egzotiškasis cosplay Lietuvoje jau spėjo suburti nemenką gerbėjų ratą. 9-ąjį kartą vyksiantis festivalis „nowJapan“ – vieta, kurioje galima išlaisvinti savo fantaziją ir panirti į magišką superherojų pasaulį. Festivalyje įdomios veiklos suras ir užkietėję cosplay gerbėjai, ir šeimos su vaikais, ir visi besidomintys šiuolaikine Japonija.

Netikėtos kultūros festivalis – „nowJapan“, buria visus drauge rugsėjo 9-10 dienomis Litexpo rūmuose visomis spalvomis skleisis Tekančios saulės šalies kultūra.


Komentuok:




*



Reklama