Menu
 
 

„Vilnius Street Art“: atšauktas projektas nesutrukdė aktualiai diskusijai

2016 08 25  10:50  |  Aktualijos

Christopher Herwig - SwO magazine

Nuotraukos: Christopherio Herwigo

Miesto veidą formuoja ne vien gyventojai, pastatai, gatvių tinkas, bet ir įvairūs iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi smulkiosios architektūros objektai. Viešojo transporto stotelės, suoliukai, gėlių klombos, apšvietimo stulpai, reklaminiai stendai yra nusėję visą miestą ir mūsų akis nuolat su jais susiduria, tačiau ar jie yra charakteringa miesto dalis?

Smulkiosios architektūros objektai gali tiesiog atlikti savo funkciją ir niekuo nesiskirti nuo esančių dar keliose dešimtyse Europos miestų. Tačiau jie gali tapti ir atpažįstamais vietos ženklais.

Christopher Herwig - SwO magazine

Apie tai festivalis „Vilnius Street Art“ kviečia pasikalbėti su architektūros istorike Marija Drėmaite, architektu ir architektūros tyrinėtoju Justinu Dūdėnu bei architektu praktiku, įvairių smulkiosios architektūros formų mieste kūrėju Justinu Jakštoniu. Pokalbis vyks rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, 19 val. Architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1).

Christopher Herwig - SwO magazine

Pokalbį inspiravo fotografo Christopherio Herwigo pasaulinis bestseleris – albumas „Soviet Bus Stops“. Plėtojant transporto temą festivalyje „Vilnius Street Art“, buvo planuojama surengti itin sukontekstintą Ch. Herwigo parodą Geležinio Vilko tunelyje. Realaus mastelio išraiškingų sovietmečio autobusų stotelių fototapetai, eksponuojami greta tikrų šiandienos Vilniaus stotelių pavyzdžių, būtų tapę puikia plotme diskusijai plėtoti.

Christopher Herwig - SwO magazine

Deja, festivalio „Vilnius Street Art“ organizatoriams šį išskirtinį projektą teko atšaukti paskutinę minutę.

„Festivalio partneriams pritrūko pasitikėjimo ir polėkio – jie atsisakė pradėti stotelių atvaizdų eksponavimą neturint pasirašyto Savivaldybės leidimo, nors žodinis pritarimas buvo užtikrintas. Festivalio komanda džiaugiasi, kad Vilniaus miesto savivaldybė šiemet itin glaudžiai bendradarbiavo bandydama rasti oficialias procedūras suderinti projektus, kurie, kaip ir paroda Geležinio Vilko tunelyje, dar niekada nebuvo įgyvendinti sostinėje ir nėra išmintas biurokratinis kelias jiems patvirtinti. Savivaldybė davė žodinį įsipareigojimą šį klausimą išspręsti, tačiau parodą kuravusiems mūsų partneriams to nepakako ir jie paskutinę minutę parodą atšaukė“, – pasakoja „Vilnius Steet Art“ kuratorė Gabija Grušaitė.

Christopher Herwig - SwO magazine

Pasak jos, iki šiol festivalis sėkmingai vyksta jau ketvirtus metus vien dėl to, kad svarbiausia jame buvo kūrybinis procesas ir prioritetas buvo teikiamas idėjos įgyvendinimui, o ne procedūroms. „Jei tiki idėja, jokie laikini sunkumai netrukdo“, – sako kuratorė.

Todėl nepaisydami ištikusių nesklandumų, organizatoriai tikisi, kad pokalbis apie smulkiąją architektūrą mieste bus turiningas ir paskatins dar labiau plėsti festivalio „Vilnius Steet Art“ rėmus gatvės meną suvokiant ne vien kaip piešinius ant sienų, bet ir įvairias instaliacijas bei objektus mieste.

Christopher Herwig - SwO magazine

Festivalio „Vilnius Street Art“ pokalbis „Smulkioji architektūra. Kokia ir kodėl?“ vyks rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, 19 val., Architektų sąjungoje, Kalvarijų g. 1.

Christopher Herwig - SwO magazine

Christopher Herwig - SwO magazine


Komentuok:
*Reklama
DNO