Menu
 
 

XL tarptautinis folkloro festivalis „SKAMBA SKAMBA KANKLIAI“

2012 05 25  14:16  |  Aktualijos

Šių metų gegužės 24-27 dienomis į Vilniaus kiemus, kiemelius ir aikštes visus vilniečius ir miesto svečius sukvies jubiliejinis 40-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1973 metų.

Nors būdamas seniausias folkloro festivalis Lietuvoje, jis visuomet yra pilnas energijos, trykštantis optimizmu bei žavintis neblėstančiu jaunatviškumu, o kartu gerbiantis ir vertinantis tas tradicijas, kurias per amžius išsaugojo ištisos kartos…

XL tarptautinis folkloro festivalis „SKAMBA SKAMBA KANKLIAI“

Sandra Suy Iliustracija

40 metų gyvuojantis festivalis suformavo savo, kaip etninės kultūros šventės, įvaizdį. Festivalio renginiai, juose dalyvaujantys Vilniaus ir kiti Lietuvos folkloro ansambliai bei atlikėjai, festivalio užsienio svečiai,  žiūrovams pateikia gražiausius folkloro kūrinius,  tautodailinkai – savo dirbinius, o kulinarinio paveldo atstovai – gardžiausius gaminius. Festivalio metu Vilniaus gatvėse, skveruose, kiemeliuose, aikštėse laisvai sklinda įvairiakalbė šnekta, dainos, šokami patys margiausi įvairių tautų šokiai, dalinamasi tradicinės kultūros patirtimi ir visur jaučiamas bendras pavasario gyvybės ir tradicijų pulsavimas.

Šių metų festivalio programoje – beveik 50 renginių, kuriuose tiek  tradicinio, tiek šiuolaikinio folkloro koncertai, pasidainavimų vakarai, naktišokiai, parodos, CD bei DVD pristatymai, filmų peržiūros ir dar begalės kitų veiklų.

Festivalio dalyviai koncertuos Rotušės aikštėje, Šv. Kotrynos ir Šv. Jonų bažnyčiose, klube „Propaganda“, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, Prezidentūros, VU kiemuose, Nacionalinio dramos teatro, Vilniaus universiteto Teatro, Dailės akademijos Gotikos salėse, o sekmadienį – Vilniaus senamiesčio kiemuose, skveruose, aikštėse.

 Festivalyje laukiama užsienio svečių iš Airijos, Baltarusijos, Estijos, Indonezijos, Italijos, Karelijos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos, Žaliojo Kyšulio salų.

Festivalio metu Rotušės aikštėje vyks ir tautodailininkų bei tradicinių amatų mugė.

Daugiau informacijos:  www.etno.lt.


Komentuok:
*Reklama
DNO