Menu
 
 

Jau šį trečiadienį – „Afrikos dienų“ atidarymas!

2012 05 15  10:19  |  Aktualijos

Gegužės 16 dieną, trečiadienį, 14:00 val. Rotušės aikštėje, Vilniuje, vyks Juodosios Afrikos kultūros festivalio „Afrikos dienos 2012“ atidarymas. „Afrikos dienos“ – pelno nesiekiantis penkių dienų festivalis, kurio tikslas – supažindinti su Juodosios Afrikos kultūra, žmonėmis, aktualijomis ir skatinti susidomėjimą.

 

Kvietimas i Afrikos dienas 2012

Čia pat Rotušės aikštėje grafitį kurs iš Pietų Afrikos Respublikos atvykęs gatvės menininkas Anthony Kirkwood arba tiesiog Gasak. Jis pieš Afrikos veidą, kuriame bandys išreikšti Juodojo žemyno sielą. Gasak meną naudoja kaip priemonę, priverčiančią susimąstyti ar tiesiog išvysti grožį ten, kur jo nėra. Festivalyje jis laužo stereotipą, jog Afrika – tai laukinis kraštas, ir pristato gatvės meną. Anthony taip pat nori piešti ir Vilniaus čigonų tabore bei susitikti su priklausomybės reabilitacijos centrų vadovais – jį domina socialinės temos, tokios kaip priklausomybė nuo narkotikų. Kitas menininko projektas, kuriam jis ruošiasi – 8-ių taikos veidų, tarp kurių Nelsono Mandelos, Motinos Teresės ir kitų, grafičiai vienos didžiausių narkotikų prekybos grupuočių valdomoje teritorijoje JAV ir Meksikoje.

 

Kvietimas i Afrikos dienas 2012

Nuotrauka: facebook

Taip pat atidaryme bus galima susipažinti su kitais festivalio dalyviais iš Afrikos – rašytoju Chenjerai Hove iš Zimbabvės, akademiku Wandile Kasibe iš Pietų Afrikos Respublikos, muzikantais Joao Cabral ir Deodato Siquir iš Mozambiko, Lietuvoje gyvenančia etiope Eskedar Tilahun ir kitais.

Kvietimas i Afrikos dienas 2012

Nuotrauka: Olialia

Rotušės aikštę užlies Vakarų Afrikos būgnų ritmai, kuriems vadovaus Gediminas Mačiulskis, o šokėjos iš Namibijos Ilkos Adams ir Vilniaus moksleivių pasirodymas pripildys aikštę šokio.

„Afrikos dienų 2012“ atidarymas – afrikietiškų ritmų, šokio, spalvų ir gerų emocijų šventė vilniečiams ir miesto svečiams.

 

Daugiau informacijos:

Apie Gasak ir jo grafičius:

http://www.afrikosdienos.lt/lt/naujienos/1/afrikos-dienu-atidaryme-juodojo-zemyno-siela-grafityje-167

Apie šių metų festivalį ir programą:

http://www.afrikosdienos.lt/lt/naujienos/1/afrikos-dienose-2012-dalyvaus-sveciai-is-afrikos-ir-zymus-lietuvos-zmones-127

Festivalio programa:

http://www.afrikosdienos.lt/lt/programa

„Afrikos dienų 2012” video klipas:


Komentuok:

*