Menu
 
 

Videomeno peržiūrų ciklas „Blyksniai“ antrą kartą keliauja po Lietuvą

2020 09 02  11:54  |  Aktualijos

Videomeno peržiūrų ciklas „Blyksniai“

A. Kviliūnas, Savęs pakankama egzistencinė paslaptis ©

Lietuvišką videomeną pristatanti renginių serija „Blyksniai“ jau antrus metus lankysis šalies miestuose. Šį kartą keliaujanti videomeno programa bus pristatoma Panevėžyje, Biržuose, Anykščiuose ir Utenoje. Žiūrovai išvys menininkų Anastasijos Sosunovos, Andriaus Kviliūno ir Jurgos Barilaitės kūrinius. Kartu su videokūrinių peržiūromis vyks medijų meno ir kultūros tyrėjo, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesoriaus Remigijaus Venckaus paskaita, kurioje bus kviečiama išsamiau susipažinti su renginyje pristatomais darbais ir videomeno žanru.

Videomeno peržiūrų ciklas „Blyksniai“

Šių metų kūrinius vienijanti tema – tapatybės, žmogaus savęs suvokimas bei paieškos globaliame pasaulyje. Identiteto klausimus atspindės naujausi Andriaus Kviliūno kūriniai „Beieškant bendrystės“ bei „Savęs pakankama egzistenzinė paslaptis“ (2020), Jurgos Barilaitės „Rodyti ar nerodyti“ (2009), „Abrakadabra – skaičiuotė“ (2014) ir „Taškas“ (2014) bei Anastasijos Sosunovos kūrinys „Demichovo šuo“ (2017).

Videomeno peržiūrų ciklas „Blyksniai“

Anastasia Sosunova, Demichovo šuo ©

Kviliūnas savo kūriniuose perteiks siurrealizmo prisotintą menininko kasdienybę, bandydamas suvokti žmogiškąją prigimtį. Pasitelkdamas įvairias kultūrines nuorodas: kino filmų kadrus ar kompiuterinę grafiką, savo filmuose A. Kviliūnas permąsto žmogaus kaip kūrėjo ir naikintojo idėją. Menininko kūryba – viena ryškiausių lietuviško videomeno lauke, jo darbuose dažnai derinamos autobiografinės detalės, chaoso, siurrealizmo ir kičo vaizdai. J. Barilaitė kūriniuose permąstys menininkės, moters bei motinos tapatybę. Autorė meditatyviuose, tačiau tuo pačiu ir destrukcijos pilnuose darbuose nagrinėja visuomenei nepatogias temas, kuriose susipina stereotipai, marginalios kultūros ir jų gyvenimo būdas. A. Sosunovos videokūrinys įkvėptas 1954 metų rusų mokslininko Vladimiro Demichovo eksperimentų. Organų transplantacijos pradininkas ir chirurgas atliko prieštaringų vertinimų sulaukusius tyrimus, kurdamas dvigalvius šunis. Autorė, interpretuodama minėtą eksperimentą, apsvarsto kultūrinius skirtumus tarp geografiškai artimų valstybių – Lietuvos ir Rusijos, taip pat dvilypę jų gyventojų padėtį.

Videomeno peržiūrų ciklas „Blyksniai“

Jurga Barilaitė, Abrakadabra video instaliacija, 2014 ©

Renginių kalendorius:

Rugsėjo 8 d. 12 val.

Kino centras „Garsas“

Respublikos g. 40, Panevėžys

 

Rugsėjo 18 d. 15 val.

Anykščių menų inkubatorius

Biliūno g. 53, Anykščiai 

 

Rugsėjo 23 d. 17.30 val.

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka

Radvilos g. 3, Biržai 

 

Rugsėjo 25 d. 17.30 val.

Kūrybinė erdvė POKŠT

Aušros g. 11A, Utena

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Renginį organizuoja Kirtimų kultūros centras.


Komentuok:




*



Reklama