Menu
 
 

KITOKS festivalis

2016 01 05  00:19  |  Aktualijos

KITOKS festivalis - Kitur - Elsewhere

Nuotraukos: © KITOKS

Sausio 19-24 dienomis, Menų spaustuvė atiduodama vaikams, jų tėvams, mokytojams bei visiems teatro vaikams mylėtojams. Šeštus metus iš eilės vyksiantį festivalis KITOKS jau tapo didžiausiu tarptautiniu teatro vaikams festivaliu Lietuvoje, šįmet čia atvyksta svečiai iš kitos Atlanto vandenyno pusės, o bręstant teatro vaikams kultūrai, nuo šių metų pristatomas ir edukacinių renginių ciklas žmonėms, atvedantiems vaikus į teatrą.

Tai, kas patinka suaugusiems, ne visuomet patinka vaikams. Festivalio KITOKS koordinatorė Jolita Balandytė teigia, kad kuriant festivalio vaikams ir paaugliams programą „svarbu, tačiau neužtenka būti profesionalu, išmanyti scenos menų rinką ir turėti susiformavusį estetinį skonį. Privalai sugebėti pats grįžti į vaikystę ir suvokti, kas gali „kabinti“, tarkim, dešimties metų dar nesulaukusį vaiką, kas stimuliuos jo vaizduotę. Kai kurie puikios kokybės spektakliai gali visai nejaudinti vaikų.“

2016-ųjų festivalio siurprizas – iš Kanados atvykstanti objektų teatro trupė „Théâtre Puzzle“, nuolatiniai tarptautinių festivalių Kanadoje ir Europoje dalyviai. Trupės nariai kvies vaikus į spektaklį „Maišelio istorija“, o scenos menų profesionalus – į suaugusiems kurtą spektaklį bei kūrybines dirbtuves „Kokios keistos rūšies objektas!“. „Théâtre Puzzle“ nariai festivalyje bus ne vieninteliai prancūzakalbiai – šįmet čia lankysis dvi trupės iš Prancūzijos, pristatysiančios visiškai skirtingus spektaklius. Trupės „Cie le Clan des Songes“ spektaklis „Miestas“ nukels į neregėto grožio animacijos pasaulį, kur vaizdai atlieka kur kas svarbesnį vaidmenį nei gyvi žmonės. Tuo tarpu trupė „Skappa! & Associes“ pristatys vieno aktoriaus ir daugybės objektų bei projekcijų spektaklį „Vikruolis“. Žiūrovų pageidavimu paskelbtas papildomas „Vikruolio“ seansas, skirtas šeimoms – spektaklis bus rodomas sausio 19 dieną (antradienį) 18 valandą.

KITOKS festivalis

KITOKS festivalis – Pėdsakai – Trace

Šįmet festivalis keliasi į kitą lygmenį ir greta pažinimo ir žaidimų vaikams erdvės atsigręžia ir į tuos, kurie atveda vaikus į teatrą – jų mokytojus, auklėtojus bei šeimos narius. „Prieš metus susimąsčiau apie tai, ar mes, suaugusieji, vesdami vaikus į spektaklius paruošiam juos šiai išvykai“, sako J. Balandytė. „Ar užtenka po spektaklio užduoti vaikui tą vienintelį banalų klausimą „ar patiko“? Turbūt daug kas sutiks, kad ne, tačiau kiek iš jų skiria laiko ilgesniam pokalbiui? Ar esame pasirengę ir žinome, kaip vaikus paruošti spektaklio stebėjimui, kaip su jais aptarti tai, ką matė, ką akcentuoti?“

KITOKS festivalis

Pamąstymai atvedė prie šių metų edukacinių renginių programos. Sausio 21-22 dienomis vokietė, viena iš festivalio „Starke Stücke“ organizatorių Nadja Blickle, su mokytojais ir darželio auklėtojais kalbės apie įvairius metodus, padėsiančius paruošti vaikus vizitui į teatrą. O 22-23 dienomis choreografė Birutė Banevičiūtė iškart po spektaklių „Spalvoti žaidimai“ kvies tėvus kalbėtis apie tai, kaip suprasti, jog dar nekalbantis jų vaikas iš tiesų supranta tai, ką mato scenoje. Greta – kūrybinės dirbtuvės scenos menų profesionalams, kurias vesdami „Théâtre Puzzle“ nariai supažindins Lietuvos scenos menų profesionalus darbo su objektais scenoje principais bei įrodys, jog teatre atgyti gali bet kas.

Dauguma šių metų festivalio spektaklių skiriami vaikams nuo penkerių iki dešimties metų. Žiūrovai raginami bilietus įsigyti iš anksto – ankstesnių metų patirtis įrodo, jog festivalis jau turi savo publiką ir ji susiruošia į teatrą vos išgirdusi festivalio datas. Bilietus platina Tiketa.

KITOKS festivalis


Komentuok:
*Reklama
DNO