Menu
 
 

Arnis Aleinikovas – didžiausiame Berlyno kultūros festivalyje

2024 05 08  11:46  |  M.I.C. Naujienos

Arnis Aleinikovas – didžiausiame Berlyno kultūros festivalyje

Nuotraukos – Urtė Serapinaitė ©

 

Gegužės 17-20 dienomis, Berlyne jau 25 kartą įvyks Berlyno kultūros festivalis (Karneval der Kulturen). Nuo 1996 metų organizuojamame ir virš milijono žmonių į Vokietijos sostinę sukviečiančiame festivalyje – spalvinga eisena, lauko renginiai, koncertai, mugės, parodos ir daugybė kitų pramogų. Tai didžiausias kultūrinis renginys Berlyne, kuriame šiais metais savo konceptualią elektroninę muziką pristatys lietuvių kilmės kūrėjas Arnis Aleinikovas (SINUO).

Atstovaujamas vienos didžiausių Berlyno alternatyvios muzikos prodiuserinės kompanijos ir bendruomenės „ORWO HAUS Berlin“, SINUO Berlyno kultūros festivalyje surengs tris pasirodymus, kuriuose pristatys pernai metais išleistą albumą „Jupiterio monologai“ (orig. „Jupiter’s Monologues“), šiais metais išleistą EP „Kryptys“ (orig. „Directions“) ir naujausią savo albumą „Pusiausvyra“ (orig. „Equilibrium“), kuris skaitmenines muzikos pasiklausymo platformas turėtų pasiekti šių metų birželį.  

Didžiausią klausytojų auditoriją Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje ir Prancūzijoje turintis kūrėjas per pastaruosius kelis metus savo muziką pristatė Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Slovėnijos, Prancūzijos, Portugalijos, Suomijos ir Kanados klausytojams. Kanados eksperimentinės muzikos apžvalgininkas Bepi Crespan, radijo laidoje „Bepi Crespan presents“ (liet. „Bepi Crespan pristato“) SINUO kuriamą muziką apibūdino kaip daugiasluoksnę ir išskirtinę savo skambesiu: „Nėra abejonių, kad Arnis Aleinikovas yra įgudęs kūrėjas, kuris labai sumaniai klausytoją veda nuo pirmųjų muzikinių akordų. Kiekvienas jo albumas – savitas tiek temos, tiek skambesio, tiek turinio prasme“.

 

Arnis Aleinikovas – didžiausiame Berlyno kultūros festivalyje

Arnis Aleinikovas – didžiausiame Berlyno kultūros festivalyje

 

SINUO, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „vėjas“ arba „kreivė“ iš suomių kalbos – „tave“, o iš kinų kalbos – „sniegas“. Šie, iš pirmo žvilgsnio nesusiję žodžiai, puikiai apibūdina muziką, kurią kuria ir prodiusuoja menininkas Arnis Aleinikovas. Nuolat kintantis ir vietomis žvarbokas skambesys čia pat papildytas įvairių filosofų ir psichologų mintimis, dokumentiniais garsais iš NASA misijų bei asmeninių įrašų, klausytojus kviečia į dinamišką kelionę po matomus ir nematomus, vidinius ir išorinius užkaborius.

Naujausiame SINUO albume „Pusiausvyra“ (orig. „Equilibrium“), kaip ir nurodo jo pavadinimas, ieškoma balanso tarp tikrovės ir iliuzijos, tarp pasisekimų ir nusivylimų, tarp visuotinai priimtų nuostatų bei įsitikinimų ir žmogaus noro jas keisti bei iš jų išsilaisvinti.

 

Arnis Aleinikovas – didžiausiame Berlyno kultūros festivalyje

Naujausią albumą lydės vaizdo klipų serija (autoriai Dovilė Sadauskaitė, Maya Salvini, Justin Shabi), prodiuserinė kompanija „Luksuz Produkcija“), kurie balandžio mėnesį buvo filmuojami Slovėnijoje ir Kroatijoje su italų, austrų, lietuvių aktoriais, modeliais bei šokėjais. 


Komentuok:
*Reklama