Menu
 
 

Nuo lietuviškų sutartinių iki navigacinių krypčių

2024 01 11  18:09  |  M.I.C. Naujienos

Nuo lietuviškų sutartinių iki navigacinių krypčių

Nuotrauka – Martynas Plepys ©

Sausio 12 dieną Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys, elektroninės, konceptualios muzikos kūrėjas SINUO (Arnis Aleinikovas) savo klausytojams pristato penktąjį skaitmeninį albumą „Directions“ (liet. „Kryptys“).

2023-iais metais tris skaitmeninius albumus pristatęs kūrėjas, į naujus metus žengia su, kaip jis pats sako, šiek tiek pasikeitusiu skambesiu. „Man gana organiškai „sekasi“ savo muzikinį skambesį išlaikyti tarp ramesnės ir trankesnės muzikos. Palaipsniui imu tą priimti ir nesipriešinti. Nesistengiu „pataikyti“ į vieną žanrą ir leidžiu sau keisti skambesį, ieškoti naujų prieigų, būti nuoširdžiu prieš save patį duotuoju momentu – man atrodo, kad tai leidžia neužstrigti kaip kūrėjui, o tuo pačiu, galbūt, nustebinti ir klausytoją“ – apie kūrybinį procesą pasakoja SINUO, – „Mano kuriama muzika yra tarsi dramaturginė kelionė, kuri turi pradžią, vystymąsi ir pabaigą. Ypatingai tai girdisi šiame albume, kuris, tiesiogine prasme, veda klausytoją į dešinę, į kairę, už 500 metrų vėl į kairę… Norėjau, kad „Kryptyse“ būtų daugiau juoko ir žaismės, kurie čia pat persipintų su vietomis melancholišku skambesiu“ – teigia Arnis Aleinikovas (SINUO).

Priešingai nei 2023 metais pristatyti albumai „Perpetual Motion“ (liet. „Amžinasis variklis“) arba „Sing me to sleep“ (liet. „Dainuok prieš man užmiegant“), „Kryptys“ neturi linijiško pasakojimo. Kiekvienas kūrinys albume yra savarankiški ir klausytojui paliekama erdvės nustebti arba nežinoti, kas laukia toliau. „Praeituose albumuose daugiau dirbau su linijiniu pasakojimu. Pavyzdžiui, albume „Sing me to sleep“ arba „Jupiter’s Monologues“ yra labai aiškiai apibrėžta žaidimų aikštelė. Klausytojams yra pristatomi kūriniai per miego fazes arba visas dėmesys skiriamas Jupiterio planetai. Tai tuo pačiu didelės ir gana abstrakčios koncepcijos, tačiau abiejuose yra labai aiškus fokusas. Šis albumas yra laisvesnis savo forma, jame susitinka skirtingų melodikų, temų ir dinamikų kūriniai“ – apie albumo koncepciją pasakoja kūrėjas.

Nuo lietuviškų sutartinių iki navigacinių krypčių

„Nuo lietuviškų sutartinių motyvų iki navigacinių krypčių“ – taip būtų galima apibūdinti naująjį SINUO albumą, kurį sudaro šeši kūriniai – „Tūta Tūta“, „Calling Your Name“, „I prefer not to“, „SIMS“, „Sliding Doors“ ir „Navigations“.

Albumas išleidimo dieną bus pristatytas Paryžiuje (Prancūzija), vėliau – sausio 17 dieną Vankuveryje (Kanadoje) „CiTR FM“ 24 valandų radijo meno programoje, o sausio 22 dieną Lisabonoje (Portugalija).

 

Kūrybą palaiko Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, Europos Sąjunga ir Gėtės Institutas.


Komentuok:
*Reklama