Menu
 
 

Audiovizualinis „Usaginingen“ performansas

2016 09 28  14:42  |  M.I.C. Naujienos

Usaginingen - SwO magazine

Nuotrauka: madeinjapan.lt archyvas.

Spalio 4-10 dienomis Vilniuje ir Kaune vyksianti Japonijos–Baltijos šalių dizaino savaitė „Made in Japan“ kvies kelti koją į tekančios saulės šalies kultūros įkvėptą pasaulį. Kartu su kūrybinių industrijų konferencija bei kontaktų mainais neformalioje aplinkoje šių metų programą praturtins audiovizualinio dueto „Usaginingen“ pasirodymai dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Spalio 4 d. Kauno kultūros centre „Tautos Namai“ ir spalio 5 d. Vilniaus mažajame teatre koncertuosiantys Shinichi bei Emi Hirai dėmesį iškart atkreips unikaliais, savo pačių kurtais instrumentais „ta-co“ ir „shibaki“. Pirmasis skirtas vizualinei „Usaginingen“ performanso pusei. Jame sumontuota vaizdo kamera bei veidrodinis piešimo stalas, ant kurio su vandeniu maišomi dažai bei granulės kuria įspūdingą reginį, projektoriaus pagalba matomą visiems žiūrovams. Visa tai įgarsina verpimo stakles primenantis „shibaki“, kurį sudaro perkusija, būgnai bei MIDI klaviatūra.

Šių netradicinių elementų ir japonams būdingos estetikos dėka „Usaginingen“ pelnė ne vieną apdovanojimą įvairiuose šiuolaikinio meno festivaliuose. Per pastaruosius kelis metus duetas aplankė beveik 50 miestų skirtinguose žemynuose ir sužavėjo kultūros renginių lankytojus Vokietijoje, Islandijoje, Belgijoje, Kanadoje bei kitose pasaulio šalyse.  Visi jie turėjo galimybę atsidurti „Usaginingen“ kūrybinio verpeto epicentre ir pasijusti neatsiejama performanso dalimi.

Kartu su svečiais iš Japonijose taip pat pasirodys Eglė Sirvydytė, kurios balsas papildys įmantrų „Usaginingen“ performansą ir taip simboliškai atskleis esminę „Made in Japan“ misiją – vienoje erdvėje sujungti Lietuvos bei Japonijos kūrybinį potencialą.

Bilietus į „Usaginingen“ pasirodymus platina „Bilietų pasaulis“, daugiau informacijos apie „Made in Japan“ dizaino savaitės renginius galima rasti www.madeinjapan.lt.


Komentuok:
*Reklama