Menu
 
 

Premjera Menų spaustuvėje – apie džiaugsmą nevykdyti menininko priedermių

2015 09 22  20:39  |  Aktualijos

Thanks God I’m not an Artist

Nuotraukos: organizatorių.

Rugsėjo 23, 24, 25 dienomis sostinės Menųspaustuvėje pristatoma pirmoji šiųmetųprogramos „Atvira erdvė jauniesiems menininkams“premjera – teatrinis vyksmas „Thanks God I’m not an Artist“. Idėjos autorės šokėjos Marija Baranauskaitė ir portugalė Sara Chéu bei filosofijos magistrantė Giedrė Malūkaitė teigia nesiekiančios kurti originalių, autentiškųdalykų–pasaulyje ir taip pilna medžiagos, kuriągalima panaudoti scenoje, tad kam apsimetinėti, kad gali sukurti kąnors nauja?

„Menininkas irgi yra kapitalizmo tarnas. Sukurdamas kažką nauja jis maitina kapitalizmą, nes suteikia dar vieną produktą, kurį bus galima parduoti.“Tai, anot premjeros kūrėjų, yra kur kas rimtesnis vartotojiškumas, nei popkultūros, mados, masių diktuojami dalykai. Coca-cola, asmenukės, Adidas sportinė apranga, popmuzika lakuoti nagai, blizgučiai ir kitas kičas, anot kūrėjų, yra mūsų visuomenės dalis–žmonės tai mėgsta ir tai yra nuostabu. Svarbu tai priimti, o ne iš paskutiniųjų stengtis kurti naujus produktus.

„Mes pačios nekenčiam blizgučių, mes neklausom Rihannos, tačiau norėjom suprasti, kodėl daugybei žmonių tai taip patinka, tad įsileidom tai įsave. Ir, pasirodo, iš tiesų labai smagu užsiimti beprasmiškais laikinais dalykais ir būti suprastam didžiosios dalies žmonių!“– sako viena dėjos autoriųMarija Baranauskaitė. Eksperimentuodamos pačios su savimi, kūrėjos klausia, kodėl žmonėms taip patinka apsimetinėti, kodėl jie nuolat atsisako to, kąmėgsta, ir priima tai, kąjiems bruka visuomenė.

Ir čia pat atklysta iki dar vieno klausimo–kodėl žmonės taip veržiasiįsceną, jei joje viskas paremta apgaule? Kodėl jie nori melu grįstu būdu pasiųsti pasauliui savo žinutę? Ir kodėl apsimetinėdami jie tiki, jog skelbia pasauliui tiesą?

Thanks God I’m not an Artist

Jaunosios kūrėjos buvo įkvėptos filosofo ir švedųchoreografo Mårteno Spångbergo Vilniuje vykusio seminaro. Paskutinę„Atviros erdvės“paraiškų teikimo dieną paprašytas tapti jųprojekto mentoriumi Mårtenas sutiko. Šokėjos Marija Baranauskaitė ir portugalė Sara Chéu apsimestinį performansą„Dirty Smiles“ surengėParyžiuje ir tai tapo tarsi pirmuoju projekto „Thanks God I’m not an Artist“ kūrybos etapu. Intensyvus kūrybinis procesas prasidėjo PAF (Performing Arts Forum) Prancūzijoje rugpjūčio mėnesį.

Teatrinio vyksmo „Thanks God I’m not an Artist“premjera vyks rugsėjo 23, 24, 25 dienomis 19 valandąMenųspaustuvės Studijoje II. Bilietus platina www.tiketa.lt.


Komentuok:
*Reklama
DNO