Menu
 
 

Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose vėl skambės muzikos, šviesų ir istorijų dermės

2021 07 14  17:33  |  M.I.C. Naujienos

Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose vėl skambės muzikos, šviesų ir istorijų dermės

Nuotraukos – Dainius Čėpla ©

Liepos 15-16 dienomis b‘ART projektas sugrįš su 3 stebuklingais renginiais. Tradicine tapusi vieta – Bartninkų bažnyčios griuvėsiai, po kelių metų pertraukos vienam iš koncertų atvers ir savo vidų. Opera, sumodernintos barokinės muzikos skambesiai, atmosferinė ambient stiliaus elektronika, šviesų dailė,  fotografijos paroda – visa tai tilps dviejuose potyrių pilnuose liepos vakaruose.

Renginių ciklas prasidės liepos 15 d. 21:30 val. Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsių viduje kartu su „Late junctions“ netikėtomis muzikinėmis jungtimis. Nuo 23:30 val. kultūros pilna naktis tęsis su nemokamu Mantauto Krukausko ir Francisco Roberto Becerra Bravo elektroninės muzikos pasirodymu. Liepos 16 d. vainikuos 21:30 val. prasidėsiantis premjerinis P. Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“ kamerinės versijos pristatymas, atliekamas solistų ir kamerinio ansamblio. Taip pat, abi dienas bus galima grožėtis pasaulinio garso menininkų Oksanos Judakovos ir Arūno Kulikausko paroda.

Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose vėl skambės muzikos, šviesų ir istorijų dermės

Nors Bartninkų griuvėsiai savaime sugeba atimti žadą, juos gyvybei, emocijai, vizualinei harmonijai prikels šviesų dailininkas Valdas Latonas. Geriausią garso kokybę ir tobulą skambesį užtikrins garsintojai Kąstytis Narmontas ir vilkaviškietė – Dovilė Bindokaitė. Ši puiki komanda jau ne pirmi metai muziką ir atmosferą b‘ART pakylėja į aukštesnį lygį, sukurdami nepakartojamą reginį. Tačiau visi renginiai yra išskirtinai įdomūs ir žiūrovui gali pasiūlyti plačią potyrių paletę, todėl verta su kiekvienu iš jų susipažinti atskirai.

„Late junctions“ programa yra netikėtas barokinių arijų, folkloro ir elektroninės muzikos skambesių derinys. Šis neįprastas Anos Ablamonovos ir Martos Finkelštein sukurtas konceptasorganiškai ištransliuojamas kanklių, minimalizmo bei postmodernizmo kūrinių ir vokalinio ansamblio pagalba. Klausytojus maloniai nustebins dešimties muzikantų ansamblis ir jame skambantis Lietuvoje itin retai sutinkamas kontratenoro balsas. „Late junctions“ – vienintelis b‘ART koncertas Bartninkų griuvėsių viduje, todėl paslaptinga, sakrali atmosfera persmelks kiekvieną žiūrovą.

Naktinė Mantauto Krukausko ir Francisko Becerros koncertinė programa pulsuoja atmosferine ambient stiliaus elektronika. Du muzikos profesionalai, pasitelkdami asimetrinius ritmus bei originalius garso sprendimus, Bartninkų griuvėsių aplinkoje sukurs nepakartojamą gamtos, šviesų, architektūros ir garso vibracijų sinergiją. Šis renginys nemokamas, todėl kviečiami visi nestandartinės muzikos mėgėjai ir smalsūs klausytojai.

Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose vėl skambės muzikos, šviesų ir istorijų dermės

Liepos 16 d. išskirtinė visam Vilkaviškio rajonui, kadangi ne dažnai atsiranda galimybė gyvai išgirsti operą. Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose pirmą kartą nuskambės Petro Čaikovskio opera „Eugenijus Oneginas“, atliekama 7 profesionalių solistų ir kamerinio ansamblio. Šios kamerinės operos versijos idėjos autorius yra Jonas Sakalauskas (baritonas) – Eugenijaus Onegino vaidmens atlikėjas. Bartninkų gamta, dramatiška griuvėsių aplinka leis šio personažo istorijai ir operos siužeto linija atsiskleisti įspūdingame kontekste.

Ieškantiems vizualinės estetikos, akį pamaloninti galės ne tik apšviesti griuvėsiai, bet ir Oksanos Judakovos bei Arūno Kulikausko fotografijų paroda „Kitas pasaulis“. Šios menininkų poros centrinis žodis – tandemas. Kaip teigia autoriai, nors šis žodis dažnai naudojamas „darnaus žaidėjų dvejeto“ prasme, verta nepamiršti, kad tandemas yra ir dvivietis dviratis. Fotografijų paroda ir atspindi šių menininkų riedėjimą bendru dviračiu: kiekvienas savo greičiu ir su skirtingu žvilgsniu, tačiau ta pačia kryptimi.


Komentuok:
*Reklama