Menu
 
 

Vilniuje – gyvai atliekama muzikos ir vizualių sprendimų sinchronizacija

2018 05 18  22:25  |  M.I.C. Naujienos

Next Station

Nuotraukos – organizatorių archyvo ©

Suvaldyti erdvę, įgalinti garsą ir architektūrą, pritaikyti realaus laiko moduliacijas – tokiais žodžiais renginio |Next station| sprendimus apibūdina vaizdo architektai Linartas Urniežis ir Andrius Stasiulis. Jų idėjos bus įgyvendintos Vilniaus keleivinių traukinių depe jau birželio 1 dieną.

Renginių ciklas | Next station | debiutuoja unikalioje erdvėje, kuri, pasak organizatorių, pati dirigavo ir pavadinimui, ir visai scenografijai. Vilniaus keleivinių traukinių depui tai bus pirmasis išbandymas – šokių muzikos naktis taps pirmuoju renginiu šioje vietoje.

„Koncerto idėją brandinome apie metus laiko. Ilgai ieškojome išskirtinės architektūros patalpų ir aptikę šią vietą buvome tikri, kad tai įvyks būtent čia. Pats depas yra sterilus, puikiai dera su techno muzikos žanru ir net turi savitą kvapą“, – pasakoja L. Urniežis.

Next Station

Pasak A. Stasiulio, komanda išsikėlė sau nemenką užduotį – gyvo, nesurepetuoto grojimo metu muziką sinchronizuoti su šviesomis, lazeriais bei vaizdo turiniu. Sinchronizacija su „Timecode“ jau nėra naujiena renginiuose, tai – nepamainomas įrankis koncertuose didžiausiose arenose. Tačiau taikyti šią technologiją grojimo, kuriame atlikėjas daug improvizuoja, metu yra itin sudėtinga.

Next Station - SwO magazine

Paliekant laisvę atlikėjui keisti kūrinių struktūra ar seką gyvai, bus kuriamos išskirtinės realaus laiko moduliacijos, gyvą muzikinį atlikimą paversiančios sinchronizuotu su kitomis vizualinės išraiškos priemonėmis. Šviesų ir vaizdų pagalba bus pasakojama nepertraukiama vizualinė istorija.

„Renginyje | Next station | ypatingas dėmesys bus skiriamas erdvės suvaldymui. Vaizdo projekcijų bei šviesų dizaino pagalba planuojama sukurti dinaminę tunelio iliuzija, jausmą, jog pastoviai judėtum, keliautum, o vaizdas slinktų pro šalį tarsi pro traukinio langą“, – pasakoja A. Stasiulis.

Next Station

Pasak jo, renginyje bus itin pabrėžiama esama architektūra ir jos organiškumas. Tiek vidų, tiek išorę papildys išskirtinai šiam vakarui kurtos užsienio ir Lietuvos menininkų instaliacijos.


Komentuok:
*Reklama