Menu
 
 

BGKO – ilgai įsimenanti balkaniška fiesta

2016 05 16  12:42  |  M.I.C. Naujienos

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra

Nuotraukos: gmgyvai.lt

Esi Bregovičiaus ir Kusturicos gerbėjas? O gal domiesi balkanų muzika? O gal mėgsti emocionalius romansus ir nostalgišką klezmerių muziką? Tuomet tarptautinė world muzikos grupė „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ iš Ispanijos, moderniai interpretuojanti tradicinę balkanų, romų ir Rytų Europos žydų muziką sudomins ir tave!

Šiuolaikinis, unikalus ir ypatingas „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ skambesys kyla iš nepaprasto įvairių kultūrų skonių derinio: nenuilstančio ir aistringo klezmerio, romų tradicijų bei ritmų, energingos balkanų muzikos. Grupės atliekama balkanų muzika peržengia regiono geografines ribas ir puoselėja visų tradicijų, kurios tik kaidaise egzistavo šiose žemėse, turtus: aškenazių, žydų, sefardų, romų, osmanų, arabų ir kitų.

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ grupės nariams įtakos turėjo daugybė meninių ir muzikinių krypčių. Todėl Barselonos scenoje susiformavusi grupė savo repertuare turi pačių įvairiausių dainų – nuo tradicinių Lotynų Amerikos iki Artimųjų Rytų, katalonų, italų, graikų, rusų – bei energingų flamenko, romų džiazo bei rokabilio garsais turtingų kūrinių.

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra

Šio kolektyvo ne tik muzika, bet ir sudėtis yra įvairiatautė ir spalvinga: vokalas – Ispanija,  akordeonas – Italija, kontrabosas – Serbija, gitara –  Prancūzija, mušamieji – Graikija, klarnetas –  Ispanija. Visus šiuos atlikėjus subūrė jau legenda tapęs improvizuotas vienuolikos kūrėjų pasigrojimas 2012 m. pavasarį Barselonoje tarptautinės romų dienos proga. Grupės nariai visuomet išsiskyrė savo smalsumu, aistra ir originalumu, interpretuojant balkanų muziką, bei moderniu požiūriu.

Kolektyvas jau spėjo pasirodyti įvairiausiuose koncertuose ir europiniuose turuose daugiau nei dvidešimtyje šalių. 2012 m. išleistas sėkmingas debiutinis „Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra“ albumas „Imbarca“ padėjo suburti solidų nuolatinių koncertų lankytojų ir gerbėjų būrį, o jų daina „Djelem Djelem“ „YouTube“ sulaukė daugiau nei 2 400 000 peržiūrų.

Albumas „Imbarca“ buvo transliuojamas „La Vanguardia TV“ eteryje, „Deutschland Radio Kultur“, aptariamas laikraštyje „La Stampa“ ir žurnale „Mondo Sonoro“, o daina „Hasta Siempre, comandante“ atvėrė „Cadena Ser“ radijo šou „Hoy por Hoy“ duris.

Antrasis albumas „Balkan Reunion“ (2015 m.) atspindi įvairių turų metų užgimusią muzikantų draugystę. Pasirodymo legendinėje Barselonos „Apollo“ salėje dėka grupė gavo šansą įrašinėti su Makedonijos saksofono karaliumi Ferus Mustafov

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ yra tarsi didelė klajoklių muzikantų šeima, kurios neatsiejama dalis ir išskirtinumas – tautų ir muzikinių tradicijų įvairovė. Energijos bei jausmingumo kupini meniški pasirodymai yra verti šou, pritraukiančio visų kartų tradicinės ir populiariosios muzikos gerbėjus, vardo. Nestandartiniai „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ sprendimai – tai  autentiškumo ir tikrų muzikos legendų kuriamos magijos paieškos.

Koncertai:

Gegužės 24d. „Combo“ terasa prie upės, Kaunas

Gegužės 25d. Technikos bibliotekos kiemas, Vilnius

Gegužės 27d. klubas „Ramybė“, Palanga


Komentuok:
*Reklama