Menu
 
 

„Building others“ – šokio dirbtuvės su Maurícia Barreira Neves ir Joana Castro

2019 08 12  23:58  |  Aktualijos

Maurícia Barreira Neves ir Joana Castro

Nuotrauka – Pijaus Burako © Maurícia Barreira Neves ir Joana Castro

Kirtimų kultūros centro vasaros sezoną vainikuos rugpjūčio 31 d. 14 val. vyksiančios penkių valandų trukmės kūrybinės šokio dirbtuvės „Building others“ su portugalų menininkėmis Maurícia Barreira Neves ir Joana Castro, skirtos šokio srities profesionalams ar studentams bei visiems besidomintiems šokio ar performanso menu.

„Building others“ – tai improvizacijos ir kompozicijos eksperimentu paremtos šiuolaikinio šokio dirbtuvės, kurių metu Maurícia | Neves ir Joana Castro dalinsis kūrybinėmis įžvalgomis ir praktiniais patarimais, kuriais vadovaujasi savo pačių kūrybiniame procese. Dirbtuvių metu derės fiziškumas, švelnumas, bendradarbiavimas ir vaizduotė.

Pavadinimas „Building others“ menininkėms kilo iš tapatybių konstravimo idėjos, kuri atsiskleis dirbtuvių metu dirbant su kiekvienu dalyviu kaip nepriklausomu individu, atsinešančiu savo patirtį, interesus ir kūno būsenas, kartu ieškant kaip transformuoti būvio, judesio, mąstymo būdus į kitas, naujas ir neatrastas formas, kelius, vedančius link kitokio savęs atradimų.

Pratimai bus skirti kūno pajautimui ir jo būsenos suvokimui. Dalis užduočių bus susijusios su balso panaudojimo galimybėmis ir jo įtaka judesiui bei su laisvuoju rašymu, darbu su tekstu. Kartu su mokytojomis dalyviai turės galimybę vystyti individualius mažos apimties šokio/performanso kūrinius.

M a u r í c i a | N e v e s  (PT) – menininkė, veikianti šokio, performanso ir instaliacijos meno srityse. Maurícia jau 10 metų režisuoja ir kuria choreografijas pasirodymams. Jos kūrybinėje biografijoje – nuo mono instaliacijų/performansų iki šokio spektaklių su šokėjais iš įvairių pasaulio šalių. Savo kūryba ir profesinėmis žiniomis Maurícia dalinosi Portugalijoje, Lietuvoje, Vokietijoje ir Rumunijoje.

J o a n a  C a s t r o (PT) – menininkė, vystanti savo veiklą šokio, performanso ir garso meno srityse, kūrybą pristačiusi Portugalijoje, Prancūzijoje, Belgijoje ir Vokietijoje. Joana profesionalią atlikėjos karjerą pradėjo 2007 m., o paskutiniu metu pristato šokio kūrinį SU8MARINO Portugalijoje ir gastrolėse užsienyje. Taip pat ji dirba ties nauju savo projektu RITE OF DECAY, kurio premjera numatoma 2020 m. GuiDance festivalio metu bei dalyvauja daugybėje kūrybinių rezidencijų programų.

Šiemet Joana su Maurícia buvo pakviestos dalyvauti Nidos meno kolonijos rezidencijų programoje ir šiuo metu Nidoje vysto savo naująjį meninį projektą „and STILL we MOVE“. Pasak menininkių, įspūdingas Nidos kraštovaizdis suteikia energijos ir įkvėpimo kurti kūrinį apie meilę. Po rezidencijos, prieš keliaudamos atgal į Portugaliją, Maurícia ir Joana pirmą kartą Vilniuje ves šokio dirbtuves „Building others“  ir noriai pasidalins turimomis žiniomis bei pakvies tyrinėti kūno galimybes pasitelkiant improvizaciją.

Mauricijai šios dirbtuvės – jau ketvirtas projektas kartu su lietuvių menininkais ar dirbant Lietuvoje. Kūrėja pasakoja, kad bendradarbiavimas, prasidėjęs dar 2016-ais metais nuo kolaboracijos su lietuvių garso menininke Daina Dieva, tęsiasi iki dabar.

Šokio dirbtuvės su Maurícia | Neves ir Joana Castro

Plakatas – Pijaus Burako ©

Rugsėjo mėnesį Portugalijoje, Faro mieste, bus rodomas Maurícia | Neves šokio spektaklis „Anesthetize“, kurio bendraautorės ir šokėjos – Beatriz Dias, Greta Grinevičiūtė, Rūta Butkus bei muzikos autorė Daina Dieva. „Anesthetize“ – tai abstraktus eksperimentas apie anestezijos idėją. Gilinimuisi į snūduriavimo ir virtimo zombiu būsenas kūrėjos pasitelkia priešingybę – antrąją feminizmo bangą ir pankų judėjimą, atgaivinusius aptingusią visuomenę 8-ajame dešimtmetyje.

Susipažinus su menininkių kūryba matyti, jog šokis joms – ne tik saviraiškos priemonė. Pasak vienos iš dirbtuvių vedėjų Joanos Castro, „šokis kiekvienam žmogui reiškia skirtingus dalykus. Tai gali būti ir ryšio su savimi ar kitais tyrinėjimas, bet man šokis siejasi ne su gijimo procesu ar harmonija tarp kūno ir sielos, bet su pasipriešinimo, griovimo formomis, kuomet kūnas naudojamas kaip priemonė kvestionuoti nusistovėjusias paradigmas ir kurti naujas egzistavimo formas“. Menininkę taip pat žavi šokio, performanso efemeriškumas – trunkantis trumpą laiką, toks aktas nepalieka kitokių žymių nei tų, kurios yra stebėjusiojo atmintyje.

Pasak centro projektų vadovės Ievos Černiauskaitės, Kirtimų kultūros centras kūrybinėmis šokio dirbtuvėmis „Building others“ siekia praplėsti savo veiklų spektrą ir ateityje pakviesti į daugiau su šokiu susijusių edukacinių renginių, taip pat skatina šokio ir performanso meno bendruomenes bei kūrėjus bendradarbiauti realizuojant savo idėjas bei projektus.


Komentuok:
*Reklama