Menu
 
 

„Despotin Fam“ – pasaulis kurio nenorime matyti

2016 11 28  21:14  |  M.I.C. Naujienos

Despotin Fam - SwO magazine

Kadrais iš vaizdo klipo.

Šiemet išleidusi daugiau nei penkerius metus klausytojų lauktą albumą̨ „Vienas“, Lietuvos repo grupė Despotin Fam pristato dainos „Nemiriau“ vaizdo klipą. Per tris filmavimo dienas, gausios tarpdisciplininio meno komandos sukurtas darbas, pasakoja apie mirties ir gyvenimo paradoksalumą.

Kaune nufilmuotoje 5 minučių trukmės istorijoje daugeliui gerai atpažįstama Lietuvos vieta pateikiama netikėtu kampu. Pasak klipo režisierės Gintarės Minelgaitės, IX fortas buvo pasirinktas tik estetiniais sumetimais, siekiant iliustruoti iškreiptos realybės vaizdą.

„Šiuo klipu noriu pabrėžti individualaus požiūrio į pasaulį ir nuomonės svarbą, – sakė režisierė. – Žmonės, bijodami pasikliauti savo subjektyviu pasaulio supratimu dažnai remiasi tik tuo, ką̨ gali pamatyti, išgirsti arba paliesti. O čia atsiranda sapnai, iliuzijos, susiduria priešmirtinis ir pomirtinis pasauliai, – tokie, kokius įsivaizduoja pats žmogus.“

Despotin Fam

Pagrindinis vaizdo klipo personažas, kostiumo dailininkės iš Olandijos Mette Sterre sukurtą būtybė – „Hummelmania“. Sunkios guminės kaukės ir virš 10 kilogramų sveriantis viso kūno kostiumas ir ribotas matomumas iš šokėjų ir aktorių pareikalavo ištvermės, kantrybės ir pasitikėjimo vieni kitais. Visi simboliai kruopščiai sudėlioti taip, kad sudarytų nepaliaujamo sekimo jausmą.

Tarp gyvenimo ir mirties, mistiškoje neapibrėžtoje aplinkoje į siužetą įsiterpia ir keturi Despotin Fam nariai: Shmekla, Vaiper, Liežuvis ir Laikrodis. „Nemirusiais“ ir šalto prakaito išpiltais veikėjais tapę atlikėjai kiek primena karius partizanus, klipe pakylančius nuo grindų ir pakimbančius ore.

„Ypatingai dėkojame IX forto muziejaus kolektyvui už be galo daug kantrybės ir rūpestį, nes mūsų išsikelti tikslai dažnai reikalavo priimti netradicinius sprendimus, – pasakojo klipo prodiuseris Vitalijus Puzyriovas-Vaiper. – Tiesa, ne viską pavyko įgyvendinti. Pavyzdžiui, norėjome džipo muziejaus viduje, bet jis tiesiog netilpo pro duris. Nors mes tikrai atkakliai bandėme.“


Komentuok:
*Reklama
DNO