Menu
 
 

Fra Biancoshock: kariaukime spalvomis – ne ginklais

2017 06 28  16:38  |  Aktualijos

Fra Biancoshock - SwO magazine

Nuotraukos – Pauliaus Sadausko

„EDIT Klaipėda Street Art“ festivalis siekia ne tik sukurti gražių, didelio formato piešinių ant sienų, bet ir atskleisti viešosios erdvės teikiamas galimybes dialogui ir bendravimui. Todėl gatvės meno festivalis EDIT į Klaipėdą pakvietė italų menininką Fra Biancoshock, kuris pats savo kūrybos žanrą įvardija kaip efemeralizmą – gatvės ir performanso menus jungiančią kryžkėlę. Jis kuria trumpalaikes, įvietintas meno instaliacijas, kurios gyvuoja tam tikrą laiką ir išlieka tik fotografijų ir video formatu.

Fra Biancoshock

Fra Biancoshock prieš atvykdamas domėjosi Klaipėdos istorija, socialinėmis realijomis, ypatumais ir prašė festivalio kuratorių atsiųsti kaip galima daugiau medžiagos. Menininką sudomino Kaliningrado kaip menamos ir tikros grėsmės artumas, todėl pirmoji intervencijų serija vadinasi „spalvų karas“. Iš aerozolinių dažų skardinių padaryti mini-tankai važinėjasi pietiniuose rajonuose, o nedidelis povandeninis laivas skrodžia bangas viename iš H. Manto gatvės kiemų. Pusiau juokaudamas, pusiau rimtai Biancoshock interpretuoja geopolitinę Lietuvos kaip Europos Sąjungos pasienio situaciją, bei jau vykstantį nematomą informacinį karą, kai sunku pasakyti, kurios naujienos tikros, o kurios – tik „fake news“.

EDIT Klaipėda Street Art

Apžiūrėjęs sovietinę pietinių rajonų gyvenamųjų namų architektūrą menininkas suprato, kad spalvų karo intervencijos turi ir dar vieną prasmę.

„Čia nėra labai daug įvairovės, visi daugiabučiai identiški vienas kitam. Norėtųsi įkvėpti gyventojus pradėti spalvų revoliuciją, jog jie kūrybiškai sukiltų prieš kasdienybę“, – sako F. Biancoshock.

Aplinkiniai gyventojai susidomėję stebėjo menininką iš balkonų, sveikinosi, domėjosi, kas čia vyksta ir netgi siūlė atnešti žaislinių tankų.

Fra Biancoshock

Fra Biancoshock

Fra Biancoshock

Šių metų Lietuvos kultūros sostinė Klaipėda – miestas prie vandens, vienintelis Lietuvos uostamiestis. Šią ypatingą miesto aurą festivalio kuratoriai siekia pabrėžti skatindami dalyvaujančius menininkus sukurti darbų jūros tematika.

„Uostas yra lyg vartai, pro kuriuos į šalį patenka kroviniai, žmonės, mados ir naujovės. Šios žuvytės – pabėgėliai iš gyvūnų prekių parduotuvės, atvykusios čia, į Klaipėdą, ieškoti geresnio gyvenimo. Žuvytėms pasisekė, jų pabėgėlių statusas buvo patvirtintas ir sėkmingai rasti nauji namai.“ – šypsosi  F. Biancoshock.

Fra Biancoshock

Fra Biancoshock

Fra Biancoshock Italijoje dirba su pabėgėlių centrais, jį jaudina Viduržemio jūroje skęstančių laivų problematika.

Festivalyje dar laukia kino vakaras EDIT: STREET ART FILM FEST ir koncertas, kuriame pasirodys mono projektas KOTORI, Liepos 1d.  20 val. Klaipėdos kultūros fabrike.

Fra Biancoshock


Komentuok:
*Reklama
DNO