Menu
 
 

IKRA MADA 2015

2015 11 13  17:55  |  Aktualijos

Reklama SwO Live Feed

IKRA MADA 2015

Nuotraukos: organizatorių.

Jau kitą savaitgalį (lapkričio 20-21-22) uostamiestis taps Lietuvos mados epicentru. Kultūros fabrike trijų dienų programą išskleis ketvirtus metus rengiamas vienintelis vakarų Lietuvoje tarptautinis mados festivalis IKRA MADA.

Festivalio programa koncentruota ir talpina visą spektrą renginių – nuo įspūdingo mados kolekcijų pristatymo iki mados ekspertų diskusijos, nuo trumpametražių mados filmų seansų iki mados parodų, nuo dizaino mugės iki asmeninių kvepalų dirbtuvių. Nuolat augančio festivalio sumanytoja ir prodiuserė Jurga Sutkutė tvirtino, kad kasmet jaučiamas pozityvus grįžtamasis ryšys įkvepia stiprinti ir plėsti renginį, „jaučiame, kad einame teisinga linkme ir kad to reikia Klaipėdos kraštui. Norime decentralizuoti lietuvišką mados pasaulį ir tvirtiname, kad Klaipėda yra mados uostas“.

IKRA MADA 2015

Pagrindinis šiemečio IKRA MADA festivalio išskirtinumas – dviem kryptimis nukreipta edukacija, „siekiame ugdyti mados vartotojus, skatinti gilesnį mados industrijos suvokimą, aprangos kultūros vystymąsi ir tobulėjimą. Mums taip pat labai svarbu palaikyti talentingus Lietuvos ir kitų Baltijos šalių kūrėjus, sudaryti jiems sąlygas susitikti su vartotojais bei savo kailiu patirti, kas yra mados pristatymai, darbas su modeliais, fotografais, žurnalistais, vaizdo, garso ir choreografijos režisieriais“ pažymėjo IKRA MADA kūrybos vadovė Asta Labžentytė.

Šiais metais festivalyje bus pristatomos 12 mados kolekcijų, kurias kūrė dizaineriai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos – Naujosios Zelandijos. Rengėjai didžiuojasi, kad kai kurios iš šių kolekcijų į Klaipėdą atkeliaus tiesiai nuo Niujorko ir Rygos mados savaičių podiumų. Tai – ženklas mados gurmanams, kad festivaliu čiuopiamas aktualus ir gyvas mados pulsas. A. Labžentytė išskyrė, kad šiemet nemažas dėmesys bus skirtas įtaigiam kolekcijų pristatymui. Režisūriniais sprendimais, muzika, apšvietimu ir vizualizacijomis rūpinsis patyrę ir savo srityje žinomi specialistai. Mados kūrėjus ir jos vartotojus festivalio erdvėse sujungs dizaino mugė („shop-room‘as“). O panorusieji galės apžiūrėti ir įsigyti net ant podiumo kolekcijas pristačiusių dizainerių drabužius ir aksesuarus, nes viso festivalio metu Kultūros fabrike veiks mados galerija („show room‘as“).

Viena iš ypatingų IKRA MADA naujienų – pirmą kartą Lietuvoje rengiamas tarptautinis trumpametražių mados filmų konkursas-mini festivalis. Jo programoje bus demonstruojami kūrėjų iš įvairių Baltijos šalių darbai, primenantys, kad mada yra neatsiejama meno ir kultūros dalis. To neleis pamiršti ir dvi mados parodos – dizainerės Linos Elmentaitės mados fotografijos ir kostiumai, bei menininkės ir modelio Gia Ram tapyba ir piešiniai.

Festivalio renginių, išskyrus mados kolekcijų pristatymą ir filmų peržiūrą, lankymas nemokamas.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Outlook Festival 2018

Dimensions Festival 2018 | Underground electronic music in an abandoned fort

Yaska Art