Menu
 
 

Garsus pavasario proveržis. UFW SS 14. II dalis

2013 10 20  18:14  |  Aktualijos

Pirmą dalį skaitykite čia: http://www.swo.lt/ukrainos-mados-savaite-ss-14-i-dalis/.

Eidami į šeštadienio kolekcijų pristatymus pagalvojome, kad tikrai nenorėtume dar vienos juodai baltos dienos. Juk atvažiavome į Kijevą! Ten, kur kiekviena metro stotis, kiekviena gatvė ar požeminė perėja grūste prigrūstos dirbtinių gėlių lankelių, skarelių ir statulėlių, o kone ant kiekvieno kampo galima išvysti gėlių kioskelį, veikiantį 24 valandas per parą. Toks tas Kijevas. Nors pilnas kičo, bet puikus miestas ryškiems įkvėpimams. Ir, pasirodo, jog neklydome, – šeštadienis gerokai skyrėsi nuo to, ką teko matyti dieną prieš tai. Ant podiumo spalvos tiesiog šūkavo, mirgėjo audiniai, o garso takeliai skambėjo taip, kad po kojomis vibravo grindys.

Tądien savo kolekciją pirmoji pristatė dizainerė Iryna Dil, pasirodymui pasirinkusi kitas patalpas nei prieš tai kolekcijas rodę dalyviai. Purpurinis apšvietimas, patalpos, dekoruotos gyvomis gėlėmis ir Fever Ray daina „Keep the Streets Empty For Me“ sukūrė iliuziją, jog esi ne kur kitur, bet Alisos stebuklų šalyje.

Irynos Dil kolekcija spinduliavo moteriškumu. Lėtai žingsniuojantys modeliai leido atidžiai apžiūrėti, sukneles gausiai puoštas gėlių raštais bei siuvinėtas augaliniais motyvais, primenančiais ukrainietiško tautinio kostiumo detales. Kolekcija parodė, kad dizainerė tikrai turi savo „otkutiūrinį“ braižą, o iš žiūrovų plojimų buvo panašu, kad ji dar ir žino, kaip pakerėti publiką.

Iryna Dil.

Nuotraukos: Karolis Kveselis / © SwO

Iryna Dil.

Iryna Dil

Iryna Dil

Iryna Dil

Atsibudę iš pasakos persikėlėme į jau pažįstamą salę. Lubov Makarenko su savo prekiniu ženklu „Sayya“ pristatė kolekciją, įkvėptą poparto menininkų Antonio Lopez ir Roy Lichtenstein. Geometrinis kirpimas, meistriškai suderintos ryškios spalvos, žaismingi raštai ir ornamentai, prabangaus žakardo ir spalvoto šilko deriniai įrodė, kad dizainerei visai neblogai pavyko susidoroti su iššūkiu savaip interpretuoti žymius menininkus. Na, o kur dar maudymosi kostiumėliai, pripažinkit, – tikras paplūdimio meno reginys.

Lubov Makarenko

Lubov Makarenko

Lubov Makarenko

Lubov Makarenko

Lubov Makarenko

Lubov Makarenko

Švelniais tonais ir pastelinėmis spalvomis vakarą nudažė Elena Burba kolekcija. Dizainerės minimalistinė estetika puikiai derėjo su garso takelyje girdimais fortepijono klavišais. Nors kai kurie modeliai gal ir sudarė „šitai jau teko matyti ne vieną kartą“ įspūdį, o plisuoti sijonai kiek priminė vasarą mieste matytas pamergių sukneles, bet rami atmosfera, užliejusi salę, bei vieninga kolekcija privertė užsimiršti ir tiesiog mėgautis reginiu.

Elena Burba

Elena Burba

Elena Burba

Elena Burba

Nadya Dzyak ant podiumo vėl sugrąžino ryškias spalvas ir margumynus. Jaunatviškumu alsuojančioje kolekcijoje buvo daugybė skirtingų modelių, tačiau visi jie harmoningai derėjo. Dizainerė nepabijojo įsivelti į rizikingą žaidimą ir parodyti įvairiausių elementų kokteilį. Ji maišė militaristinį, sportinį ir gatvės stilius, netikėtais būdais sluoksniavo drabužius, ant audinių perkėlusi spalvotus piešinius sukūrė paprastų siluetų, tačiau įsimintinus aprangos variantus. Užtikrinta, savimi pasitikinčių modelių eisena signalizavo, jog drabužiai kurti iššūkių nebijančiai ir drąsos nestokojančiai dailiosios lyties atstovei.

Nadya Dzyak

Nadya Dzyak

Nadya Dzyak

Nadya Dzyak

Nadya Dzyak

Nadya Dzyak

Larisa Lobanova su savo 2014-ųjų metų pavasario/vasaros kolekcija taip pat neatsiliko nuo gaivališkos tendencijos. Panašu, kad dizainerė pasitelkė aiškią raštų strategiją ir kryptingai tęsė ją visoje kolekcijoje, kurioje susijungė žaismingi ir rafinuoti deriniai. Švarkai tikrai nepriminė nuobodžios biuro aprangos, o gaivios ir netikėtos formos suteikė kolekcijai šviežumo jausmo.

Larisa Lobanova

Larisa Lobanova

Larisa Lobanova

Larisa Lobanova

Šeštadienio vakaro vinimi tapo Podolyan kolekcija. Užteko įeiti į salę, kad suprastum, jog dabar laukia ne šiaip šou. Negana to, kad podiumo gale išvydome naujai išdygusias konstrukcijas, visas podiumas buvo nuklotas dar ir pelenais. Prasidėjus pasirodymui, užgrojo garsi vargonų muzika, o video projekcijų pagalba buvo pradėti rodyti įvairių religijų simboliai. Nors tokių vaizdų rodymas sukėlė nemažai klausimų, kodėl pasirinkti tokie vizualiniai motyvai ir kaip tai susiję su kolekcija, bet faktas, kad susirinkę dizainerio gerbėjai abejingi neliko, akivaizdus. Pati kolekcija didelių emocijų nesukėlė. Kai kurie formų, linijų ar kirpimo sprendimai galbūt ir buvo netikėti, tačiau aukštai užkelta kartelė su gana rizikingais šou elementais buvo kiek per drąsus sprendimas. Nors paskutiniame Roberto Kalinkino kolekcijos pristatyme nebuvau, bet iš to, ką skaičiau kituose spaudos straipsniuose apie dizainerio pažadus ir lėktuvus, susidariau įspūdį, kad situacija Kijeve šį kartą buvo panaši.

Podolyan

Podolyan

Podolyan

Podolyan

Galiu drąsiai sakyti, kad Kijevo mados savaitės šeštadienis buvo išties stipri diena, kurios metu išvydome įspūdingas 2014-ųjų metų pavasario/vasaros kolekcijas. Dizaineriai turėjo ką pasakyti ir tai sakė garsiai, o koks buvo sekmadienis, galėsite sužinoti trečioje dalyje.

Nuotraukos: © SwO

Fotografas: Karolis Kveselis

Laukite tęsinio.


Komentuok:
*Reklama
DNO