Menu
 
 

Ukrainos mados savaitė SS 14. I dalis

2013 10 16  20:53  |  Aktualijos

Ukrainos mados savaitė SS 14

Nuotraukos: Karolis Kveselis / © SwO

Ukrainos mados savaitę galima apibūdinti tais pačiais epitetais, kaip ir jos sostinę Kijevą: neaprėpiamai didelė, skendinti žmonių minioje ir be galo marga. 33-ąjį kartą vykusiame renginyje buvo galima išvysti 40 kolekcijų, kurias kūrė 48 dizaineriai iš Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Kazachstano, Gruzijos, Rusijos ir net iš pačios kariu kvepiančios Indijos.

Ukrainos mados savaitė SS 14

Ukrainos mados savaitė

Nors podiumu žingsniuoti pradėta jau praėjusį antradienį, tačiau atvykę penktadienį suvokėme, kad trys dienos šiame renginyje tikriausiai yra net kiek daugiau nei optimalus variantas. Nuo pietų iki vidurnakčio trunkantys kolekcijų pristatymai, nuolat besikeičianti žmonių minia, kuri vos ne vos telpa į salę (arba netelpa ir stiebiasi, kad nors akies krašteliu pamatytų savo dizainerio favorito darbus). Smagu žiūrėti, kaip čia pat akyse pasikeičia podiumas, dekoracijos, kaip greitai zuja darbininkai, kaip fotografai tarsi šokėjai tiesiog skraido aplink Ukrainos grietinėlę, kuri, beje, tikrai mėgsta išsiskirti, o gal greičiau šokiruoti. Vestibiuliai renginyje tapo antruoju podiumu. Fotografų sienelių gausa ir norinčių prie jų įsiamžinti kiekis aiškiai parodė, kad žiūrovams vienas svarbesnių elementų mados savaitėje buvo savęs prezentacija (o gal net ir būdas pačiam diktuoti madą?). Trumpai tariant, sumaišties ir lakstymo buvo daug, bet be šių dalykų tikrai nepraeina joks didesnis renginys. Ir nors pristatymai visuomet vėluodavo, viską atpirkdavo aukšta kolekcijų kokybė, itin profesionalūs modeliai, užtikrintai žingsniuojantys podiumu ar puikiai su kolekcijomis suderinti garso takeliai, kuriantys ypatingą atmosferą. Ir nors už „Mystetskyi Arsenal“ langų (meno ir muziejų centras Kijeve, – aut. past.) geltonavo ruduo, 2014-ųjų pavasario/vasaros kolekcijos tą savaitę tikrai nušlavė nukritusius lapus nuo Kijevo grindinių.

Ukrainos mados savaitė SS 14

Achromatinis penktadienis

Penktadienio kolekcijos buvo išskirtinai „švarios“. Juoda, balta ir pilka užvaldė podiumą. Dizaineriai žaidė formomis, ornamentais ir karpiniais, šifoniniai audiniai, minimalistiniai siluetai ir ready-to-wear drabužiai tądien buvo beveik visų dizainerių „arkliukas“. Kadangi panašu, jog organizatoriai pasistengė į vieną dieną sudėti panašią estetiką atspindinčias kolekcijas, manyčiau, kad tai yra labiau minusas, nei pliusas, nes dienos pabaigoje buvo ne taip ir paprasta sugebėti susieti dizainerio vardą su matyta kolekcija.

Pirmoji penktadienio kolekcija buvo (kaip patikino organizatoriai) labiausiai komercinė iš visų, – dizainerė Aliona Serebrova orientuojasi į pietus ir kolekcijas kuria taikydamasi į Italijos rinką. Kolekcija, pavadinta „Digital“, buvo perkelta iš virtualaus pasaulio tiesiai į mados realybę. Geometrinės linijos, spiralės, 3D – visa tai galima sutikti A. Serebrovos kolekcijoje, kuri ir buvo juodai balto penktadienio įžanga.

Ukrainos mados savaitė SS 14

Aliona Serebrova

Antrasis pristatymas buvo vienas iš mados savaitės projektų, pavadintas „fresh fashion“, kurio metu siekiama pristatyti ir skatinti naujus talentus, neseniai pradėjusius savo, kaip dizainerių, karjeras. „Fresh fashion“ projekto metu pasirodė trys dizaineriai: vietinė Yuliya YEFIMTCHUK+, Atelier L‘Artisan  iš Kazachstano ir Natalia Kaut iš Didžiosios Britanijos.

Yuliya YEFIMTCHUK+ įkvėpimo sėmėsi iš nespalvotų „Le Tour de France“ nuotraukų, kuriose užfiksuotos minimalistinio stiliaus dviratininkų uniformos su įdomiais grafiniais sprendimais. Nors inspiracijų šaltinis tikrai vertas dėmesio, tačiau kolekcijos modeliai visgi atrodė kaip pasiūti iš muslino, – tam, kad vėliau pagal juos būtų galima pagaminti tikruosius drabužius.

Ukrainos mados savaitė SS 14

YEFIMTCHUK+

Tačiau to paties „fresh fashion“ projekto metu parodyta Natalia Kaut kolekcija įrodė, kad nauji veidai mados pasaulyje yra ne ką prastesni už veteranus. Ji ne tik įnešė spalvų į penktadienio „juodai–baltą“, tačiau ir prikaustė žiūrovų dėmesį, pasirodydama kaip tikra karpinių meistrė. Subtilios erotikos įspūdį kuriantys permatomi audiniai ir lazeriu pjaustyti augaliniai motyvai podiumą užtvindė prabangos nuotaika.

Natalia Kaut

Natalia Kaut

Natalia Kaut

Natalia Kaut

DOMANOFF savo SS14 kolekcija bandė perduoti žinią, kad moderni moteris turi būti stipri, galinga ir sugebanti prikelti tai, kas pražuvę. Dramatiškas garso takelis, modeliai kone maniakiškais žvilgsniais, žingsniuojantys pabrėžtinai užtikrinta eisena, žaidimas šviesomis – visa tai tik dar labiau sustiprino įtampą ant podiumo. Vien tik natūralios medžiagos, tokios kaip vilna, šilkas bei oda, naudotos kolekcijoje, padėjo atkurti laukinės moters prigimties pulsą.

DOMANOFF

DOMANOFF

DOMANOFF

DOMANOFF

„Maksimaliai minimalistinę“ kolekciją pademonstravo Elenareva. Tai buvo tikriausiai labiausiai klasikinė linija iš visų matytų kolekcijų. Lengvi, laisvai krentantys audiniai, juoda ir balta spalvos bei raudonos lūpos. Taip, tai – subtilu ir elegantiška, tačiau vis tiek norėjosi kokio nors „kabliuko“: nematyto silueto ar netikėto sprendimo, kad kolekciją dienos gale būtų galima įrašyti į favoričių sąrašus.

Elenareva

Elenareva

Bobkova, įkvėpta baimės drugeliams, nutarė perkopti savo fobiją ir, ištyrusi vabzdžių pasaulį, sukūrė 2014-ųjų metų pavasario/vasaros kolekciją. Pasitelkusi grakščias drugelių sparnų linijas, Bobkova pristatė naujus siluetus ir eksperimentavo su šilku, medvilne bei iš celiuliozės pagamintais audiniais. Kolekcijos kolorite dominuoja dizainerės mėgstamiausios – juoda ir balta – spalvos, tačiau atsiranda ir tamsiai mėlynos, citrininės ar mėtinės spalvos akcentai. Verta atkreipti dėmesį ir į išskirtinio dizaino batus, kurtus specialiai šiam pristatymui.

Bobkova

Bobkova

Bobkova

Bobkova

Penktadienio vakarą užbaigė Kamenskakononova duetas. Tai dviejų dizainerių – Natalijos Kamenskos ir Olesios Kononovos – bendras prekinis ženklas. Laukdami kolekcijos pristatymo supratome, kad dizainerės tikrai mėgstamos Ukrainos publikos. Patalpose nebeliko kuo kvėpuoti, nes žmonės ir spaudos atstovai veržte veržėsi į šou. Kai kuriems beliko galimybė tik pasiklausyti garso takelio, nes salė buvo sausakimša. Dizainerių kolekcijoje buvo galima išvysti minimalistinius siluetus, žaidimą geometrinėmis formomis, grynas spalvas, išskirtinius konceptualius papuošalus bei akinius nuo saulės. Ir nors tai buvo daugiausiai žmonių sulaukęs penktadienio šou, panašu, kad patys atėjusieji vertina kiek kitokią, kur kas mažiau minimalistinę madą. Belieka tik spėlioti, kas gi taip pritraukė ukrainiečius į kolekcijos pristatymą? Betgi liaudis sako – priešingybės traukia…

Nuotraukos: © SwO

Fotografas: Karolis Kveselis

Laukite spalvoto tęsinio!

Kamenskakononova.

Kamenskakononova

Kamenskakononova

Kamenskakononova


Komentuok:
*Reklama
DNO