Menu
 
 

„Graži ir ta galinga“ – penkios moterys ruošiasi gimti

2023 02 22  22:19  |  M.I.C. Naujienos

Grupė „Graži ir ta galinga“ pristato  muzikinį klipą, sukurtą dainai – „Man niekada nebus gana“. Ironiškame siužete – penkios moterys ruošiasi kelionei į… savo pačių „gimimą“. Ką verta susikrauti į lagaminą? Batelius ir padangas? O gal ginklą ir keletą žurnalų? Šunį ir gyvenimo partnerį (ir gal – ne vieną)?

„Graži ir ta galinga“ – penkios moterys ruošiasi gimti

Kadrai iš vaizdo klipo ©

„Man niekada nebus gana“ – skambi įžanga į antrąjį Klaipėdos jaunimo teatro trupės „Graži ir ta galinga“ albumą–spektaklį „Mimozos ir sirenos“, kuris pasirodys šiais metais. Dainai skirtame klipe įsiamžino visos grupės aktorės (Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė Asta Zacharovaitė ir Marija Žemaitytė), šaržuodamos gerai atpažįstamus archetipus.

„Graži ir ta galinga“ – penkios moterys ruošiasi gimti

„Graži ir ta galinga“ – penkios moterys ruošiasi gimti

„Viena moteris – šeimos žmogus, mėgsta tvarką ir kontrolę. Kita yra nuotykių ieškotoja, ieškanti jaudinančių potyrių. Trečioji – karjeristė, kuri svajoja būti „pasaulio CEO“. Ketvirtoji, kaip ir turi būti – romantiška idealistė, poetė. Na, o mano personažė vienos ryškios etiketės neturi. Ji nori būti viskuo viename, ir jai niekad nieko negana“, – pasakoja dainos autorė A. Zacharovaitė.

Tekstą šiam kūriniui ji parašė sulaukusi 30-ties. „Patyriau klasikinį lūžį – galvojau, kad šiame gyvenimo etape jau jausiuos visiškai užtikrinta ir tvirtai stovėsiu ant kojų, be nereikalingų dvejonių… O realybėje turėjau žiauriai daug nerimo. Iki šiol nesijaučiu suaugusi. Vis dar norisi visko, ir kažkuria dalimi tikiu, kad tas viskas dar įmanoma, bet jau atsiranda ir abejonių, o gal – ir ne viskas… Tokioje kryžkelėje pradedi juoktis pats iš savęs“, – mintimis dalinasi aktorė.

„Graži ir ta galinga“ – penkios moterys ruošiasi gimti

„Graži ir ta galinga“ – penkios moterys ruošiasi gimti

Auklėjo, kaip toj „Keistuolių“ dainoj

Dainoje vis atsikartojanti eilutė „man niekada nebus gana“ – tarsi aistringas manifestas gyvenimui. Kas jį kursto? „Mane, kaip ir daugelį mano kartos žmonių, auklėjo, kaip toj „Keistuolių“ dainoj: reikia tik labai norėti, pasistengti ir tikėt… Ir viską tu turėsi. Iš to romantinio idealizmo niekaip neišaugu. Gyvenu su jausmu, jog gyvenimas gali duoti daug daugiau. Noriu jį visą iki galo išgert ir dar pakartot“, – sako A. Zacharovaitė.

Jos mintims antrina ir šio klipo režisierė bei scenarijaus autorė Jorūnė Greičiūtė. „Kaip ir „Graži ir ta galinga“ merginos, gimiau tokiu laiku, kada laisve įsikvėpę tėvai ir aplinkiniai nenustojo kalbėti apie mūsų kartai atsiveriančias galimybes. Ir galimybių buvo (ir yra) labai daug, – kalba režisierė. – Atrodo, buvo „instaliuotas“ didelis lūkestis, beribio pasirinkimo jausmas, tačiau užmirštas saikas, gebėjimas įvertinti, pasidžiaugti, gal net ir išnaudoti tai, kas jau pasiekta, nuveikta, įgyta. Aš irgi jaučiu, jog man niekada nebus gana.“

„Graži ir ta galinga“ – penkios moterys ruošiasi gimti

„Graži ir ta galinga“ – penkios moterys ruošiasi gimti

Filmavimai vyko „močiutės bute“

Tiesa, dainos klipo siužete vystoma istorija – alternatyvi. Ją poetiškai būtų galima pavadinti sielos pasiruošimu gyvenimui. Tokiam vyksmui pasirinkta kiek netipinė erdvė, kurią režisierė vadina „močiutės butu“. „Norėjau, kad veiksmas vyktų nelabai palankioje filmavimams lokacijoje. Nors svarstėm ir teatro sales, didesnes erdves, buvau užsispyrusi. Nusišypsojo sėkmė, ir geri žmonės ir įsileido mus į tikrų tikriausią močiutės butą!“, – pasakoja J. Greičiūtė.

Pasiruošimas filmavimams truko apie savaitę, o pats filmavimas – nuo šešių ryto iki vidurnakčio. Kūrybinė komanda džiaugiasi, jog idėją įgyvendinti klipą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir asociacija LATGA. „Svarbus momentas – kuriant šį klipą mūsų buvo labai nedaug (kas nėra taip jau įprasta filmavimuose), o norėjome – labai daug (irgi – į dainos temą), todėl esu labai dėkinga visiems nykštukams-pagalbininkams, kurie padėjo atsirasti šiam darbui, ir ypač operatoriui Zbigniev Bartoševič už puikų kameros darbą“, – komentuoja režisierė.

Svarbiausia – gera daina

Paklausta, ar sunku šiandien nustebinti žiūrovą muzikinio klipo turiniu, J. Greičiūtė atsako: „Kurti muzikinį klipą, šiaip, labai smagu. Svarbiausia – gera daina, o kai atlikėjos – penkios nepaprastai gražios, charizmatiškos moterys, tai (kaip sakė grimo dailininkė) dėmesiui prikaustyti užteks, kad jos matytųsi kadre.“ „O jei rimčiau, dabar yra tiek daug turinio, nemanau, kad dar įmanoma nustebinti kažkuo negirdėtu, neregėtu. Kita vertus, tai nereiškia, kad regėta ir girdėta nedaro įspūdžio. Svarbu dirbti nuoširdžiai, šimtu procentų, kad patiktų tau pačiam, o tada laikyt „čiūrus“, kad patiktų ir kitiems“, – papildo.

Pirmasis aktorių grupės „Graži ir ta galinga“ klipas „Žemaitė“ (2020) sulaukė didelio dėmesio, pateko ir į dainininkų, ir į kultūrininkų, netgi politikų akiratį. Pastaruosius metus aktorių grupė  aktyviai keliauja po Lietuvą, pristatydamos jau antrąjį spektaklį-koncertą „Mimozos ir sirenos“, bet nepamiršta ir programos „Lietuvos moterys“. Kovo mėnesį numatyti pasirodymai didžiuosiuose šalies miestuose – Klaipėdoje, Kaune bei Vilniuje. Pavasarį trupė ketina aplankyti Vilkaviškį, Šeduvą, Tauragę, Rietavą, Šilutę ir kitus miestus.


Komentuok:
*Reklama