Menu
 
 

Naujas vardas lietuviškoje scenoje

2023 02 15  20:09  |  M.I.C. Naujienos

Kylanti elektroninės muzikos kompozitorė, prodiuserė ir vokalistė Migluma (Miglė Palkevičiūtė) dalijasi geromis naujienomis. Šiandien pasirodo debiutinis kūrėjos mini albumas „NEBULA“. Gyvai išgirsti visas jo kompozicijas Migluma kviečia albumo pristatymo koncerte, kuris vyks Vilniuje, Ideas Block LT erdvėje vasario 23 dieną, 20 valandą.

Naujas vardas lietuviškoje scenoje

Nuotrauka – Aneta Urbonaitė ©

Debiutinis EP „NEBULA“ talpina atlikėjos simpatijas chorinei muzikai, lietuvių liaudies dainų skambesiams, avant-pop stiliui bei modernios šokių muzikos kultūrai. Pasak jos, „NEBULA“ yra dedikuotas eksperimentalizmui ir vokalinėms manipuliacijoms. Nuo šiandien debiutinis Miglumos EP pasiekiamas visose skaitmeninėse muzikos klausymosi platformose.

Naujas vardas lietuviškoje scenoje

Nuotrauka – Elena Krukonytė ©

„Nebula – tai ūkas, kuris atspindi visatos gyvenimo ciklą. Egzistuoja ūkų, kuriuose gimsta ir miršta žvaigždės bei kiti dangaus kūnai. O aš šiame albume nagrinėju mūsų pasaulį: visatą, jos dėsnius, žmoniją, individo – kūrėjo santykį su aplinka. Kūrybinio proceso metu daug domėjausi ekologija, antropoceno epocha“, – sako atlikėja.

Dalis albumo kūrinių gimė įkvėpti didingos Islandijos gamtos, kompozicijos studijų Islandijos menų universitete metu. „Ten ir prasidėjo mano solo elektroninės muzikos atlikėjos karjera, o mano kūryba buvo teigiamai įvertinta. Islandijoje išmokau improvizacijos meno, išlaisvėjau, grįžau čia daug labiau užaugusi kaip kūrėja ir atlikėja“, – pasakoja Migluma.

Naujas vardas lietuviškoje scenoje

Nuotrauka – Aneta Urbonaitė ©

Šiaurietiškos gamtos paslaptis ir futuristines nuojautas kūrėjai pavyko perteikti visuose šešiuose albumo kūriniuose. Galbūt todėl „NEBULA“ skambesys klausytojus nukelia į plačią visatos erdvę ir sugrąžina į Žemės planetą, išgyvenančią Antropoceno epochą.

„Kurdama šį albumą daug mąsčiau apie mūsų ir mūsų žemės trapumą, todėl jis baigiasi gan distopine gaida. Tačiau aš esu optimistė ir tikiu, kad ateityje „NEBULA“ klausytojai sulauks ir labiau pozityvaus ciklo pratęsimo“, – sako kūrėja.

Naujas vardas lietuviškoje scenoje

Už albumo kūrinių garso suvedimą ir masteringą Migluma dėkinga kolegoms Tomui Valečkai bei Jasper Ras, o už „NEBULA“ viršelio išskirtinumą – fotografei Elenai Krukonytei, dizainerei Emilijai Poplavskytei ir grafikos dizainerei Lelijai Populaigytei. Debiutinį mini albumą dalinai finansavo asociacija AGATA.  

„Šiuo metu esu visa galva pasinėrusi į pasiruošimą koncertui. Vasario 23-iąją tikiuosi išpildyti savo viziją ir vienam vakarui nukelti klausytojus į mano visatą. Tikiu, kad ten jie galės ir pamedituoti, ir pašokti, o taip pat – išgirsti mano albumą ir dar niekur negrotų naujų kūrinių. Koncertą nuspalvins mano talentingo kolegos Karolio Pauliko (Anima) vizualai. Karolis VJ’ina realiu laiku, priklausomai nuo mano atliekamos muzikos“, – apie būsimą koncertą pasakoja Migluma.

Naujas vardas lietuviškoje scenoje

Albumo „NEBULA“ pristatymas vyks vasario 23 d., 20 valandą Vilniuje, Ideas Block LT erdvėje. Miglumos koncertą apšildys kolega Natas Kunas (Donatas Vaitkūnas), o renginį savo mėgstamų kūrinių selekcija užbaigs Elena Krukonytė. 


Komentuok:
*Reklama