Menu
 
 

Lietuviška muzika kviečia į pasimatymą „Muzikos salėje“

2023 02 23  23:24  |  M.I.C. Naujienos

Šiandien kartu su Tarptautine Vilniaus knygų muge savo duris plačiai atvėrė ir 8-oji AGATA „Muzikos salė“. Šiemet joje – daugiau nei 50 koncertų bei pokalbių, įrašų mugė, muzikos protmūšis ir bandymai pagerinti Lietuvos repo rekordą.

Lietuviška muzika kviečia į pasimatymą „Muzikos salėje“

Nuotraukos – Dainiaus Čėplos ©

Unikalus lietuviškai muzikai skirtas renginys vyks visą savaitgalį ir lauks lankytojų Litexpo rūmų 1, 2 ir Kino salėse. Pasak organizatorių, mugės žemėlapyje šiais metais išsidėstė beveik 70 stendų, kuriuose su muzikos mylėtojais bendraus Lietuvos atlikėjai, leidėjai, festivalių organizatoriai, Lietuvos regionų kultūros centrai bei muzikinių leidinių pardavėjai.

Lietuviška muzika kviečia į pasimatymą „Muzikos salėje“

„Muzikos salė man yra tikra šventė. Aš laukiu paskutinio vasario savaitgalio kaip Kalėdų, nes yra taip nuostabu susitikti tiek su kolegomis, tiek su klausytojais akis į akį, pasikalbėti, išklausyti, ką jie nori pasakyti. Manau kaip kūrėjams mums klausyti savo klausytojo yra labai svarbu ir būtina“, – mintimis apie prasidėjusią muzikos mugę dalinosi vienas iš „Muzikos salės“ dalyvių, atlikėjas Justinas Jarutis.

Jau pirmąją renginio dieną AGATA „Muzikos salėje“ netrūko norinčių pabendrauti, nusifotografuoti ar paprašyti savo mylimų kūrėjo autografų, vyko grupių „NOËP“, „Subtìlus“ koncertai.

Lietuviška muzika kviečia į pasimatymą „Muzikos salėje“

Vasario 24 d., penktadienį vyks jau tradiciniai AGATA apdovanojimai Lietuvos muzikos atlikėjams, 2022-aisiais sulaukusiems daugiausiai klausytojų dėmesio. Be albumų ir dainų, šiemet vėl bus įvertintas ir gražiausias pastarųjų metų albumo viršelis. Jį kartu su ekspertų komisija rinko ir internetu balsavę muzikos klausytojai.

Antrąją mugės dieną lankytojus taip pat džiugins „Elnio rago miško“, Nika Ganga, „Garbanoto“, „Sisters on Wire“ ir Kristijono Ribaičio koncertai.

Šeštadienį „Muzikos salė“ kvies dalyvauti rekordinėje, nenutrūkstamoje dešimties valandų repo improvizacijoje. Lietuvos rekordo sieks jaunosios kartos repo atlikėjas Pijus Opera, žadantis į pasirodymą įtraukti kiekvieną entuziastingą lankytoją.

Antrojoje salėje įrengtoje profesionalioje scenoje vyks Virgio Stakėno, Alinos Orlovos, benny b, „Atika“, „Graži ir ta galinga“, „AKLI“, Gamka,  Bix ir kitų grupių pasirodymai. 

Lietuviška muzika kviečia į pasimatymą „Muzikos salėje“

Visas mugės dienas lankytojų taip pat lauks autografų sesijos, galimybė įsigyti naujausios mylimų kūrėjų atributikos, pokalbiai su Lietuvos atlikėjais bei diskusijos industrijai aktualiomis temomis Kino salėje, savaitgalį vyks lietuviškos muzikos protmūšis.

Sekmadienio rytą jaunuosius klausytojus budins šokoteka su vaikų rašytojų Tomo Dirgėlos ir Justino Žilinsko elektrogrupe „Knygų vaikai“. Vėliau estafetę scenoje perims „Timid Kooky“, Veronika ChiChi bei Andrius Zalieska – Zala. 

 

Viską išgirsti ir patirti patiems Asociacija AGATA kviečia vasario 23 – 26 dienomis, Litexpo parodų ir kongresų centre, „Muzikos salėje“, tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu. 


Komentuok:
*Reklama