Menu
 
 

Gritė Maruškevičiūtė: makiažas – tai menas ant pačios prabangiausios drobės

2013 10 09  21:56  |  Aktualijos

Makiažas: Gritė Maruškevičiūtė

Gritės facebook archyvo nuotr. Nuotrauka: Aurelija Petrikaitė, modelis: Viktorija Belekova, makiažas: Gritė Maruškevičiūtė.

Kulniuodama įšalusia senamiesčio gatve mąsčiau: koks jausmas, kai esi oficialiai karūnuojama? Ne ta simboline karūna iš žaislų skyriaus ar šiek tiek šleiva iš popieriaus, o tikra. Ar ją nuėmus lieka nematomas jos siluetas ant galvos? Ar kai turi karūną, jautiesi gražesnė? Ar prieš kelis metus laimėtas Mis Lietuvos titulas verčia labiau rūpintis grožiu?

Vyliausi, kad karūnos klausimais mane pakonsultuos pašnekovė, kuri tikrai turi pakankamai kompetencijos šioje srityje, bet išgirdusi „labas, aš visažistė Gritė“, supratau, kad karūnos klausimai rūpi tik man, o pokalbis bus apie gražius dalykus, kelią nuo teisės iki visažo mokslų ir moterų žavesį. Šį kartą savo istorija dalinasi Gritė Maruškevičiūtė. Jos aistra – makiažas.

Makiažas: Gritė Maruškevičiūtė

Asmeninio archyvo nuotr.

„Polinkis į grožį ir moteriškumą susiformavo šeimoje. Nors tėvai akcentavo, kad svarbiausia – aukštasis mokslas, bet šeimoje visada mačiau pasitempusias ir savimi besirūpinančias moteris. Mano močiutei dabar  73 metai ir ji visada, laukdama svečių, pasidažo lūpas ciklamenų spalvos lūpų dažais, veidą atgaivina pudra ir pasiryškina antakius. Mano mama ugdė mano estetikos suvokimą, elegancijos svarbą, net tais atvejais, kai nebuvo galimybių labai save puoselėti. Visą mano susidomėjimą visažu nulėmė mano šeimos moterys“, – pasakoja Gritė.

Ne paslaptis, kad grožio industrija – vienas įtakingiausių, negailestingiausių rodiklių paauglėms, neretai drastiškai formuojantis jaunų merginų grožio suvokimą. Gritė pasakoja, kad modeliu pradėjo dirbti 14 metų ir netrukus pajuto, kad aplinkiniai siekia ją įsprausti į „rėmus“, formuoti standartus, kokia yra graži moteris ir kaip ji turi atrodyti. Kita vertus, modelio patirtis jai padėjo anksti suvokti, kaip turi atrodyti kokybiškai atliktas makiažas. „Labai greitai supratau, kad kokybiškai atliktas makiažas neturi transformuoti tavo veido, keisti jo struktūros. Moteris turi pabrėžti savo natūralų grožį ir privalumus, bet tai nereiškia, kad turi nusipiešti naują veidą“.

„Visada domėjausi makiažo technikomis, tendencijomis, priemonėmis, bet labai greitai supratau, kad, jeigu jau noriu tuo užsiimti profesionaliai, privalau įdėti labai daug pastangų ir mokytis iš geriausių. Man pasisekė, kad mano pirmąja mokytoja tapo Marija Oržekauskaitė, kuri yra profesionali grimerė, sukaupusį neįtikėtiną praktikos bagažą. Vėliau tapau laisvąją VDA (Vilniaus dailės akademijos) klausytoja ir lankiau Daivos Opriško paskaitas, mokiausi pas Daivą Kablytę, planuoju mokytis SLA akademijoje. Visa teorija ir praktika ugdo mano pačios pasitikėjimą savo jėgomis ir darbu“. Gritė prasitaria, kad veikloje vadovaujasi savo patėvio išsakyta mintimi: „kuo bedirbtum, privalai stengtis tapti geriausia tos srities specialiste. Jeigu negali ar nenori to padaryti – metas keisti veiklą.“

Makiažas: Gritė Maruškevičiūtė

Opfoto.lt nuotrauka. Visažistė ir modelis: Gritė Maruškevičiūtė.

„Iš pradžių buvau nustebusi, kiek daug Lietuvoje visažo specialistų ir trumpam net suabejojau, ar verta tapti dar viena mergina, siūlančia savo paslaugas/pamokas. Bet atidžiau peržiūrėjusi, kas vyksta rinkoje, suvokiau, jog yra milžiniška tuščia erdvė tarp „premium“ visažistų ir kitų, siūlančių savo paslaugas itin pigiai. Kurdama „Gritės grimą“ norėjau, kad tai būtų labai draugiškas, šiltas ir jaukus dalykas, be pompastikos ir blizgučių“, – pasakoja mergina.

Prisipažinsiu, kad neiškenčiu, nepaklaususi apie karūną. Kodėl Gritė nesinaudoja titulu savo darbe? Po šio klausimo pasigirsta juokas. „Tai nėra svarbu. Man patinka būti tiesiog visažiste Grite, be karūnos ar titulų. Tikiu, kad ateis ta diena, kai būsiu viena geriausių visažisčių“, – šypsodamasi pokalbį užbaigia Gritė.

Makiažas: Gritė Maruškevičiūtė

Istoriniai makiažai. Asm. archyvo nuotr.


Komentuok:
*Reklama
DNO