Menu
 
 

Grupė „Arklio Galia“ pristato muzikinį klipą ir skelbia naują albumą

2019 05 16  16:39  |  M.I.C. Naujienos

Arklio Galia

Nuotraukos – Tomas Terekas ©

Balandžio pabaigoje pasklidęs gandas apie naują kompromisų nepripažįstančios vilniečių roko grupės „Arklio Galia“ kūrybą, tampa realybe: grupė dovanoja klausytojams naująjį albumą „Tavo laiptinėj & ant savęs“, muzikinį klipą dainai „Direktorius“ ir koncertinį mini turą po Lietuvą.

„Arklio Galios“ muzika, artimiausia art rock muzikiniam stiliui, tiek įrašuose, tiek gyvai atsiskleidžia kaip teatrališkas performanso ir improvizacijos mišinys, kuriame minimalizmui vietos nėra. Ten, kur įspūdingi gitaros solo ir besikeičiantys ritmai susitinka free džiazo saksofonų skambesį, nuskamba aštrūs ir įdomūs tekstai, užliejantys erdvę netikėtu patosu ir priverčiantys klausytoją nustebti, išsigąsti ir pasukti galvą.

Šiame, jau šeštajame grupės albume muzika transformavosi į preciziškai ištobulintą psichodelinį žemėlapį po trankų grupės kūrybinį pasaulį.

Pasak „Arklio Galios“ narių, po 2017-ais išleisto albumo „Antakalnis“ susikaupė daug muzikinių ir poetinių idėjų, tęsiančių pradėtus grupės darbus bei neriančių dar giliau į neestetiškus buities absurdo vaizdinius, kuriuose grupės kūryba plaukioja jau daugiau kaip 13 metų.

Arklio Galia

Albumą „Tavo laiptinėj & ant savęs“ sudaro septynios ilgos kompozicijos, kurias muzikantai praėjusią žiemą įgrojo ir įdainavo „Eleventy-One Audio“ studijoje Vilniaus Šiaurės Miestelyje, dirbant kartu su jau beveik kultiniu garso specialistu Jurgiu Masilioniu.

„Arklio Galia“ mėgsta būti asmeniška, apdainuoti savo ir savo aplinkos problemas, tiesiai šviesiai kreiptis į bendraamžius, panašius į save klausytojus. Neseniai pristatyta daina „Direktorius“ sukurta grupės nariams bepasineriant į darbo rinką, amžiams prisėdant ant biuro kėdžių. Tai – nuoširdus himnas pilnam etatui ir kasdienybei „nuo aštuntos iki penktos“, kuris bus iki skausmo suprantamas visiems patyrusiems darbinius santykius. Atvira, perspausta ir nesubtili ofisinio gyvenimo kritika, daug kartų matyta internetiniuose juokeliuose ir humoro serialuose, naujojoje dainoje sužimba akį rėžiančiomis, nesiderinančiomis, vien tik „Arklio Galiai“ būdingomis spalvomis.

Dainai „Direktorius“ sukurtas klipas ypatingas tuo, kad vaizdo medžiaga pagaminta beveik vien tik su Microsoft PowerPoint 97 ir PowerPoint 2000 programomis, vizualiai grįžtant į amžių sandūrą, kuomet Lietuvoje galutinai prigijo vakarietiškas korporacinis gyvenimo būdas.

Arklio Galia

Arklio Galia

Klipą sukūrė grupės vokalistas Žilvinas Jagėla, daug metų besirūpinantis kolektyvo vizualiniais sprendimais. Jis teigia, kad įkvėpimo sėmėsi pradinėse klasėse vaikščiodamas pas mamą į darbą, o šiemet tik atkartojo ką matė. Tai – ne tik PowerPoint prezentacijos, bet ir skrynseiveriai, dosiniai žaidimukai, pirmieji internetiniai juokeliai, kitaip sakant, chaotiškas skaitmeninis 2000-ųjų metų pasaulis. Autorius spėja, kad jeigu dabar dar rodytų televizijos laidą „Naujoji Komunikacija“, jos vedėjas Ernestas Janušas tikrai parodytų šį klipą įdomybių skiltyje. Iškalbingas faktas – klipas yra viso labo 800×600 taškų skiriamosios gebos.

Arklio Galia

Gyvų pasirodymų ištroškę klausytojai naująjį albumą pasitiks keturiuose koncertuose Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose ir Palangoje. „Arklio Galią“ koncerte Vilniuje apšildys eksperimentų nebijantis trio „Karšti klijai“, Kaune – energingas duetas „Detuned Lights“, o visuose koncertuose skambės ne tik naujo albumo programa, bet ir dainos iš ankstesnių albumų.

Koncertų metu taip pat bus galima pačiupinėti ir įsigyti naujojo albumo kompaktinį diską arba vinilinę plokštelę. Apetitą žadinantį albumo viršelį taip pat sukūrė Žilvinas Jagėla, kūrybos proceso metu suvalgęs ne vieną savo mėgstamos rūšies traškučių pakelį.

Arklio Galia

Plakatas – Žilvinas Jagėla ©

Grupės koncertinis turas:

Gegužės 21 d. Vilnius, klubas „Tamsta“

Gegužės 30 d. Kaunas, klubas „Lemmy“

Gegužės 31 d. Mažeikiai, „Menų stotis“

Birželio 1 d. Palanga, „Oldman“


Komentuok:
*Reklama