Menu
 
 

Norvegai „Sturle Dagsland“ ir „Arklio Galia“ koncertuos Vilniuje

2017 10 24  19:39  |  M.I.C. Naujienos

Sturle Dagsland - SwO magazine

Nuotraukos – Sturle Dagsland archyvo ir Nising ©

Į Lietuvą grįžta Norvegijos eksperimentinio folk‘o projektas „Sturle Dagsland“. Vienintelį  koncertą Vilniuje spalio 26 d. bare „Turgus“ broliai Sturle ir Sjur Dagsland surengs kartu su eksperimentų taip pat nebijančia Lietuvos roko grupe „Arklio Galia“.

Mitiniai ir nenusakomi šiauriečiai yra įvaldę platų instrumentų diapazoną – nuo gitaros, perkusijos, trimito, akordeono bei kompiuterio iki švelnių paukščių balsų ir nežemiškų klyksmų. Instinktyvių ritmų, nepažabotų melodijų ir ekspresijos pilni dueto pasirodymai – muzikinė ir emocinė patirtis, kurią būtina išgyventi bent kartą gyvenime.

 Sturle Dagsland
Toks unikalumo receptas, pasak brolių, labai paprastas: „Ieškokit nuotykių.“ Dueto vokalistas Sturle pasakoja: „Visą laiką praleidžiame kurdami muziką, todėl klausyti jos nelabai lieka laiko. Tačiau aš dažnai kalbuosi su paukščiais, o per paskutinį mūsų apsilankymą Grenlandijoje, įrašams naudojome 200 Sibiro haskių balsų chorą.“

Tolimiausius planetos kampus išmaišiusi grupė yra pastebėta ir pasaulio didžiųjų. Žurnalas VICE apibūdino juos kaip „neapibūdinamus“, o D. Britanijos muzikos platforma „The Line Of Best Fit“ pakrikštijo duetą vyriškąja Björk versija. Originali balso technika ir neapsiribojimas tradicinio vokalo galimybėmis Kopenhagoje „Sturle Dagsland“ vokalistui laimėjo „Kylančio atlikėjo“ prizą.

Arklio Galia

Nuotrauka – Arklio Galia – Glasses’n Beard Photography ©

Anksčiau koncertavę festivaliuose „Tarp“ ir „Newman“ bei surengę vieną solinį koncertą Vilniuje, broliai grįžta į Lietuvą prisistatyti jų dar negirdėjusiems klausytojams. Šis pasirodymas bus kitoks, nes bare „Turgus“ „Sturle Dagsland“ pasirodys ne vieni. Kartu ant scenos lips ir dainas iš neseniai pasirodžiusio albumo „Antakalnis“ gros roko grupė „Arklio Galia“.

Grupės vokalas ir bosas Žilvinas Jagėla pasakoja: „Neaišku, kas pliups iš Sturle Dagsland, bet iš mūsų pusės tai prapliups tikras roko vulkanas. Turguj dar nesam groję, bet girdėjom, kad ten gana intymu – ilga, siaura, primena troleibusą. Kita vertus, niekad nežinom ko tikėtis iš savo koncertų. Norvegai spiegs, triukšmaus, viską jau matėm youtube, nors tuo daiktu irgi negalima pasitikėti, nes realybė ir internetas yra du skirtingi dalykai! Arba, perfrazavus, dvi to paties medalio pusės! Šiaip, geriau nieko neperfrazuot ir ateiti į koncertą.“

Arklio Galia

Nuotrauka iš asmeninio „Arklio Galia“ archyvo ©

„Arklio Galia“ – vienas įdomiausių mūsų scenos eksponatų, lietuvišką roką nagrinėjantis jau vienuolika metų. Taiklus buitiškas absurdas ir visai neabsurdiškas instrumentų valdymas – tai, ką klausytojai dažniausiai atsimena po grupės pasirodymų.
„Arklio Galios“ penketą sudaro Vidmantas Aškinis (elektrinė gitara), Žilvinas Jagėla (bosinė gitara, vokalas), Šarūnas Diginaitis (mušamieji), Tomas Lučiūnas (alto saksofonas, elektrinė gitara) ir Danielius Pancerovas (baritono saksofonas).


Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors