Menu
 
 

IAMX koncertuos Vilniuje

2016 02 05  17:21  |  M.I.C. Naujienos

IAMX koncertuos Vilniuje

Photos: Saryn Christina

Atlikėjas ir dainų kūrėjas Chrisas Corneris, dar žinomas IAMX vardu, sukvies savo gerbėjus į menų fabriką „Loftas“ jau vasario 29 d.

„IAMX, galima sakyti, yra mano vieša terapija“, – sako Chrisas Corneris. – „Tai mano būdas susijungti su pasaulio, išlieti širdį ir tuo pačiu dar ir pašokti. Taip pat galimybė tyrinėti save, savo asmenybės savybes, kurių kasdien net nepastebiu“.

Iš Berlyno į Los Andželą

Šeštasis IAMX albumas „Metanoia” yra naujas etapas šio talentingo britų kompozitoriaus, prodiuserio, multiinstrumentalisto ir video meno kūrėjo gyvenime. Šis darbas įtvirtino Cornerį kaip šviežią ir stiprią kūrybinę jėgą elektroninės muzikos pasaulyje.

Iki to, kol Chrisas atrado save kaip IAMX, jis paliko ryškų įspaudą trip-hopo scenoje su labai įdomiu, bet neilgai gyvavusiu Sneaker Pimps projektu.

Kurdamas be galo kabinančias ir asmeniškas dainas šis charizmatiškas muzikantas sukūrė fanų bazę visame pasaulyje. Tuo pačiu metu IAMX iš studijinio projekto tapo ekscentrišku ir sėkmingu atlikėju. Prie jo netrukus prisijungė daugiau muzikantų, pridėta kostiuminių elementų, scenografijos ir šviesos efektų.

Albumas „Metanoia“, kurį atlikėjas pristatys ir Vilniuje, susideda iš kol kas bene pačių asmeniškiausių IAMX kūrinių: „Pradėjus rašyti šį albumą mane kankino nemiga ir depresija – buvo labai sunku“, – pasakoja Corneris.

„Maždaug metus maniau, kad muzika mane psichologiškai skaudina“, – pasakoja IAMX. „Perėjau daugybę terapijų, kol supratau, kad viskas priklauso nuo mano pačio pasirinkimų, taip pat supratau, kad visai ne muzika mane skaudina. Priešingai, dabar aš noriu kurti muziką labiau nei bet kada“.

IAMX koncertuos Vilniuje

Neseniai jis iš Berlyno persikėlė gyventi į Los Andželą. Iki to šis britas Berlyne gyveno nuo 2008. Aplinkos pakeitimas ir atgijęs entuziazmas yra labai aiškiai jaučiamas klausant naujausią IAMX albumą „Metanoia“.

„Septynius metus praleidau Berlyne ir aš labai myliu tą miestą, tačiau tą laikotarpį galėjau būti bet kur, nes pats save tuo metu nuo visko izoliavau“.

„Pirmą kartą parašiau albumą be streso“, – atvirauja Chrisas. – „Tuo metu jau žinojau, kad noriu daugiau ramybės savo gyvenime, taigi tyčia albumo įraymo darbams susiplanavau daugybę laiko. Ši patirtis gerokai skiriasi nuo buvusiųjų, kai tau į nugarą kvėpuoja vadybininkas ir turas jau suplanuotas. Manau, man depresija ir prasidėjo nuo nuolatinio streso. Taigi su šiuo albumu grįžau į pradžią – kai kūriau su absoliučiu pasitenkinimu“.

IAMX – Happiness

Tapti IAMX

Atradęs savo alter ego Chrisas greitai susikūrė išskirtinį garsą, kuris susideda iš synth-roko, šokių ritmų ir emociškai labai stiprių baladžių – visa tai lydi drąsūs dainų tekstai apie meilę, mirtį, priklausomybę, smukimą ir lytinę tapatybę.

Dainos temos dažnai atsispindi ir kontraversiškuose IAMX klipuose, kuriuos jis pats režisuoja. Taip pat ir gyvo garso koncertuose, kur muzika papildo scenos rekvizitas, projekcijos ir saviti scenos kostiumai.

„Tapimas IAMX leido man perprasti savo kiek labiau kraštutinę asmenybės pusę. Šios pusės niekad nepastebėjau kurdamas kitokią muziką su kitais projektais“, – pasakoja Corneris. – „Šis projektas leidžia man eksperimentuoti su savimi ir žiūrėti, kas iš to gaunasi“.


Komentuok:
*Reklama
DNO