Menu
 
 

Ieškantiems dvasingesnės mados… Amerikos indėnų motyvai madoje!

2010 07 09  18:48  |  Aktualijos

Su indėnais susipažinome dar vaikystėje. Turbūt nėra nei vieno, kuris nebūtų matęs filmo apie indėnus ar nebūtų žaidęs indėnų karo. Man dažniausiai indėnai siejasi u plunksnomis, natūralių audinių drabužiais, juoda plaukėmis ilgakasėmis indėnų tautybės merginomis. Amerikos indėnų kultūra yra palietusi ir madą. Tai neretai siejama su etnografiniais motyvais. Tačiau kokie yra ryškiausi indėniškos kultūros motyvai madoje?

Drabužiai

Indėniški motyvai Jūsų spintoje turėtų būti ryškūs, margi ir raštuoti. Nebūtina siaubti parduotuvių ir ieškoti tikro, originalaus indėniško apsiausto. Šios kultūros motyvais gali būti puoštos klasikinio kirpimo suknelės. Svarbiausia, kad drabužio audinys būtų išmargintas saulės, gyvūnų ir kitokiais gamtos motyvais.

Avalynė

Turbūt visi sutiksime, kad indėnai tikrai neavėjo aukštakulniais. Nieko nuostabaus. Juk jų gyvenimo būdas nebuvo tam pritaikytas. Tačiau, trokštančios indėniškumo ir šiokio tokio originalumo, visgi, gali avėti aukštakulniais, margintais spalvingais raštais. Tokie batai išlieka indėniški, bet suteikia modernumo.

Papuošalai

Gamindami papuošalus indėnai naudojosi viskuo, ką duoda gamta. Tai – plunksnos, odinės juostelės. Dabar, rinkdamiesi tokius papuošalus, galime sau leisti daugiau. Tai įvairūs karoliukais, ryškių spalvų plunksnos (kurių tikrieji Amerikos indėnai neturėjo). Taip pat, rinkdamiesi papuošalus, galime rinktis iš pirmo žvilgsnio neindėniškus papuošalus. Tačiau juose tikrai pastebėsime indėnams būdingas spalvas.

Rankinės

Pastarosios yra nedidelės. Tokios, kurias galima lengvai permesti per petį. Jos gaminamos iš natūralios odos, susiūtos storomis siūlėmis ir dekoruoti ryškiais piešiniais. Indėniška rankinė nebūtų originali, jei ne odiniai kutai. Jie rankinėms suteikia tikrumo jausmo. O toms, kurios nori ne tokio ryškaus autentiškumo, derėtų rinktis rankines, kurios margintos įvairiais raštais.

Nuotraukos: fashion-era.com, cache2.artprintimages.com, radicalbuy.com, (foto.delfi.lt)-indenai.lt, media.hollyscoop.com, nativeamericanindianprints.com, copperreflections.com, files.myopera.com, darbeliai.lt, karnavalaslt.info.

Tam, kad pajaustum Amerikos indėnų dvasią, nebūtina dalyvauti tikrose indėniškose apeigose. Net nereikia turėti indėniško karnavalinio kostiumo. Užteks vos kelių akcentų: auskarų, puoštų plunksnomis ar rankinės.


Komentuok:
 • Lelija says:

  Sveiki, malonu jog straipsnyje yra panaudotos mano darytos nuotraukos bei autoriniai darbai. Taciau naudojant foto.delfi.lt talpinamas nuotraukas ir dedant jas ne i delfi portalo straipsnius, o kitas svetaines, malonu jog butu susisiekta su ju autoriumi arba bent nurodytos autorines teises 🙂
  Pagarbiai, Lelija (www.indenai.lt)

 • Lelija says:

  Norėjau pasiteirauti kodėl yra trinami komentarai?

 • Redakcija says:

  Ačiū, kad pranešei, Lelija:) Būtinai nurodysime. Dėl komentarų tai- netrinami, tiesiog būna, kad vėliau patvirtina:)


*Reklama