Menu
 
 

Ingos Dargužytės grafikos darbų paroda „Patiekalai“

2019 10 14  20:20  |  Aktualijos

Ingos Dargužytės grafikos darbų paroda „Patiekalai“

Plakatas – galerijos THE ROOM archyvo ©

Spalio 18 d., penktadienį, 18 val. THE ROOM galerijoje (Polocko g. 17, Vilnius) atidaroma Ingos Dargužytės grafikos darbų paroda „Patiekalai“.

Naujų grafikos darbų ciklas ,,Patiekalai“, sukurtas personalinei parodai, atsirado iš asmeninės menininkės patirties, kasdieninės situacijos su aplinka. Tai linoraižinio technika atspausti nedidelio formato kūriniai, kuriuose remtasi nuodingais ir psichotropiniais augalais, naudota paties augalo forma vaizdui išgauti. Augalas kaip darinys yra labai įdomios sudėties ir svarbus ne tik naudingomis ir kenksmingomis savybėmis.

„Mūsų smegenys kartais „gamina“ mintis, kurias šiame projekte vadinu „patiekalais“, pateikia jas mums kaip sriubą ar troškinį lėkštėje kasdieniniame gyvenime. Vienos mintys mus pakylėja ir mes jaučiamės gerai, o kartais „pagamintos“ blogos mintys verčia mus liūdėti, nusivilti, nerimauti. Vykstantys procesai smegenyse tampa mūsų „patiekalais“, kuriais mes maitiname savo kūną“, – sako grafikė Inga Dargužytė. Šiuo projektu norima atkreipti dėmesį į tai, kad grėsmingos mintys yra tik mintys, o ne reali grėsmė. Mintys nėra realybė, bet gali ja tapti.

Parodos ekspozicijos tikslas – pakviesti žiūrovą grožėtis ne tik meniniu rezultatu, bet ir sužinoti apie nuodingus ir psichotropinius augalus, jų savybes, pavaišinti žiūrovą minčių „patiekalais“. Gero apetito!

Kolegė grafikė Jūratė Stauskaitė: „Džiaugiuosi kolegės Ingos kūrybos brandumu ir pagarba amatui.

Ingos darbų matytojai ir apmąstytojai, o ir pati Inga dažniausiai kalbėdama apie savo kūrinius į pirmą vietą iškelia gamtos motyvą kaip svarbiausią savo inspiracinį kūrybos šaltinį.

Į parodos ekspoziciją žvelgiu kaip į nepaprastai įdomią instaliaciją. Subtiliai įvaldžiusi seną, labai įdomią ir jau beveik užmirštą linoraižinio techniką autorė šiuolaikiškai ir įtaigiai pateikia savo idėjos viziją.

Net nepagalvoji, kad šio naujojo grafikos ciklo „Patiekalai” gyvieji organizmai ir jų vaizdiniai galėtų būti pritaikomi gamtos mokslų studentams. Manyčiau, kad tiek jie, tiek mes visi, apsilankę šioje ekspozicijoje ne tik sužinosime daugiau apie nuodingus augalus ir jų poveikį mūsų mentalitetui, bet ir sužadinsime apetitą meno patiekalams.“

Inga Dargužytė gyvena ir kuria Vilniuje. Gimusi Anykščiuose, baigė Panevėžio dailės mokyklą, studijavo Šiaulių pedagoginiame institute (dabar ŠU), baigė grafikos magistrantūrą Vilniaus dailės akademijoje pas prof. M. P. Vilutį. Šiuo metu dirba Jūratės Stauskaitės Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje.

Ingos Dargužytės kūryboje vyrauja gamta ir jos motyvai. Įvairiose kūrybinėse kelionėse semdamasi idėjų iš aplinkos kūryboje naudoja jos elementus, horizonto išraiškingas linijas, žemės lopų iškarpas, žemėlapius. Visa tai minimalizuoja ir abstrahuoja dažnai multiplikuodama tą pačią klišės formą.

Surengusi 26 personalines parodas, apsilankiusi kūrybinėse stažuotėse Skandinavijoje, Armėnijoje, Jungtinėje Karalystėje, gavusi įvairių apdovanojimų. Nuo 1997 m. dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. 

Parodos laikas: 2019 10 18 – 2019 11 23

Galerijos darbo laikas: I-V 11-19, VI 11-15

Lankymas – nemokamas.


Komentuok:
*Reklama