Menu
 
 

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

2012 12 13  16:20  |  Aktualijos

Reklama SwO Live Feed

Gavome naują jaunų dizainerių ,,infekciją‘‘ – kai kurie taip sužavėjo, jog vakaras buvo skirtas jų internetinės drabužių parduotuvės paieškoms.  Laimėtojai išrinkti – juos tikrai pamatysime kitąmet, o kitiems lieka stengtis toliau arba susikurti naują tikslą.

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

Makiažas

Repeticijos metu buvo įdomu stebėti tris modelių komandas – vienų antakiai buvo išdažyti juodai, antrų baltai, o trečių akys degė raudonai. Ši smulkmena pabudino smalsumą – kaip atrodys tolimesni jų rūbai?

Batai

Užsukus į užkulisus, užklupo (neį)tikėtini pirmi vaizdai.  Vieno modelio koja buvo spraudžiama į gerais trimis dydžiais per mažus aukštakulius, kitų apavai buvo aptraukiami kojine, trečios susikibusios bandė įkopti į kalnelį, avėdamos milžinško dydžio sportbačiais. Kvepia įdomiais vaizdais.

Išrinktieji

Nacionalinės dailės galerijos patalpos mažos – rodės, susirinks tik išrinktieji – 130 sėdimų vietų ir keliasdešimt stovimų. Deja, vaizdžiai atrodė, jog stovinčių žiurovų buvo keli šimtai. Per tokią minią kai kuriems norintiems išvysti kolekciją reikėjo temptis kėdutę ar skolintis tuos pačius dangoraižinius batus.

Labirintas

Stovint užkulisiuose buvo sunku suprasti, kaip modeliai nepastebėti galės perbėgti iš vienos vietos į kitą. Teleportuotis šiais laikais negalima, todėl prodiuserė Renata Mikailionytė klaidžiais keliais aplink NDG pati vedė pirmųjų kolekcijų modelius.

Kaip ir aukštosios mados kolekcijose randame daugybę panašių tendencijų, taip ir mūsų jaunuosius dizainerius galime suskirstyti į kelias grupes.

Formos: Natalija Koberni, Malika Nazirova, ,,.5.4.3.2.1”; Sandra Ajutytė, ,,Suvaržymai”

Šių kolekcijų bendras akcentas – nude spalvos bei netipiškos formos. Įdomiausia buvo stebėti Malikos Nazirovos drabužių konstrukcijas,kurias ji kūrė pasitelkdama vamzdžius (ne vieną kartą modeliai ir fotografai slėpėsi, saugodami savo akis).

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

Sandros Ajutytės kolekcija ,,Suvaržymai” labai atitiko pavadinimą, nes modeliai nesijautė jaukiai siauruose, asimetriškų formų drabužiuose.

Tikrai neįprastas ateities odines sukneles iš Natalijos Koberni kolekcijos matėme ne pirmą ir paskutinį kartą, nes rusų dizainerė buvo viena iš laimingojo ketverto, kurie gavo progą savo kūrinius pademontruoti kitų metų Mados Infekcijoje.

Apdangalai: Agnė Verseckaitė, ,,Archi”; Eva Baliul, ,,Pinga-Pinga”

Dėkokime netoli manęs sėdėjusiems komentatoriams, kurie ištarė sparnuotą frazę apie Agnės Verseckaitės ,,Archi” kolekciją: ,,vienuolės  per transą vaikšto”.

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

Lietuvių dizainerės kolekcijos ypatumai: intensyvi juoda spalva, oda, šviesios karpinių detalės.

Pamačius baltus Evos Baliul kolekcijos ,,Pinga – Pinga” galvos apdangalus, pirma mintis, šovusi į galvą, buvo prancūzų vienuolės. Žinoma, atidžiau peržvelgus  įvaizdžius nuo galvos iki kojų, matėme korsetus, kailius, odą, kurie kūrė aistringą, net fetišistinį amplua. Labai džiaugiamės, jog tai padėjo jaunai dizainerei patekti į kitų metų festivalį.

Kava su pienu: Birutė Simokaitytė, ,,Simbolis. Plaukai”; Atėnė Malinauskaitė, ,,About the Woman”

Švelnumas ir moteriški kerai sklido nuo kiekvieno drabužių derinio abiejų lietuvių kolekcijose.  Atėnės Malinauskaitės modeliuose galėjome išvysti krentančios  medžiagos bei odos derinių ansamblius. Birutės Simokaitytės kolekcijoje įsimintiniausi drabužiai – ilgos, prabangios kutų suknelės bei stori paltai.

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

Vyrai: Tanha Schmidt, Philipas Rudzinskis, ,,Balagans”; labàdienà

Dvi vyrų gatvės stiliaus kolekcijos – du nugalėtojai! Užkulisiuose modelis buvo labai susidomėjęs kaip vokiečių dizaineriai sugalvojo jo vilkimo drabužio idėją iš kolekcijos ,,Balagans”. Prabėgomis išgirstas pokalbis:

Kanalisation.

– Kanalizacijos vamdis, o, gera idėja. Very good (labai gerai)!

(Le Male ir džinsas – kas gali būti vyriškiau?)

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

Ovacijos ir šūksniai paalydėjo „labàdienà“ kolekcijos pristatymą. Du variantai: arba žiūrovams tikrai patiko laisvalaikio stiliaus vyriški drabužiai, arba šiuos jaunus dizainerius atėjo palaikyti daugiausiai draugų. Kas pasirinko pirmąjį variantą, regis, buvo teisūs – kolekcija patiko netgi komisijai!

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

Ateiviai: Kristina Valančiūtė, ,,Evoliucija”, Chames, ,,Rama”

Dvi paskutinės kolekcijos – tokios panašios ir kartu tokios skirtingos. Paslaptingai uždengti modelių veidai, lėtai slenkančios aukštos figūros.

Abi kolekcijos žerėjo, tačiau – Kristinos Valančiūtės kurti lauko drabužiai tviskėjo juodu plienu, o Chames kolekcija – aerozoliniais dažais ir auksu.

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

Deja, nei šarvuočio kiautus primenantys galvos apdangalai kolekcijoje ,,Evoliucija”, nei egzotiškas graffiti su lietuvišku Solomon prieskoniu ,,Rama” drabužių linijoje nepadėjo lietuvių dizainerėms laimėti.

Injekcija – nuo vienuolių iki chamių

Džiaugiamės už nugalėtojus, o jie, taip pat, neslepė emocijų kalbėdami telefonu:

-Будем дальше шут!

-Завтра пьем шампанское!

(-Toliau siusim!

-Rytoj gersime šampaną!)

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Rytas.

Yaska Art