Menu
 
 

Mados Injekcija 2012

2012 12 13  15:05  |  Aktualijos

Mados Injekcija 2012

Nuotraukos: © SwO/Darius Gražys

Ką tik skambėjo „Gangnam style“ ant didžiojo „Infekcijos“ podiumo, o vos spėjus mirktelėti viskas staiga sumažėjo ir prasidėjo naujųjų talentų medžioklė. Lengvai krentant snaigėms už langų ir galvoje skambant Kalėdiniams varpeliams, į Nacionalinę dailės galeriją suplūdo minia stilingų smalsuolių. Šių metų rudens „Injekcijoje“ dalyvavo 14 jaunų kūrėjų, kurių dauguma pristatė po 5 savo modelius.

Kas tie jaunieji-būsimieji? Kokių naujų idėjų bei inspiracijų jie mums pažers? Akimis varstėme naujokus ir mes.

Alles geht in die Hose“

Peržiūrėjus visus kolekcijų pristatymus, vidinis mados žvėris liko nepasotintas. Dauguma kolekcijų buvo „kažkur matytos“, „iš kažkur pasiskolintos“, kaip ir būdinga mados naujokams. Rusės Malinkos Nazirkovos kolekcija savo plačiais šviesiais siluetais priminė Maison Martin Margiela mados namų rūbus. Agnės Alubardaitės kolekcija „Out of Control“ neišvengė karščiausios sezono tendencijos – spalvų bloko. Kolekcija „Roll the City“ taip pat nepabėgo nuo asimetriško sijono. Birutės Simokaitytės kūno spalvos deriniai bei suknelė su kutais neišvengiamai buvo lyginami su Juozo Statkevičiaus stiliumi. Kristinos Valančiūtės „Evoliucija“ savo tamsumu ir paslaptingumu priminė „Givenchy“ mados namus, nors interpretacija labai gerai pritaikyta lietuviškam orui – šilta striukė reikalinga kiekvienam lietuviui. „Chamių“, paskutinę minutę pakeitusių savo pavadinimą, kolekcijos batai tikrai patraukė visų dėmesį, bet įspūdinga jų platforma jau turbūt nieko nebenustebinsi visko mačiusius Alexander McQueen gerbėjus…

Evoliucija

Žinoma, ne visi dalyviai telpa į šiuos „originalu-genialu“ ir „neoriginalu“ rėmus. Peržvelgus visas kolekcijas dar kartą, sunku priskirti kuriai nors kategorijai kolekciją „Suvaržymai“ bei „Iter Mentis“. Pirmojoje kolekcijoje buvo pristatyti trys tiesiogine to žodžio prasme suvaržyti modeliai, į kuriuos buvo net skausminga žiūrėti. Susikaustymas ir susivaržymas – tikrai dažnos problemos žmonių pasaulyje, tačiau jų dar ir dėvėti taip pat nesinorėtų. Antroji kolekcija gal ir nesukėlė stiprių emocijų, tačiau pristatė nuostabaus melsvumo batus ant platformos.

Sandra Ajutytė-Suvaržymai

Tai, kas liko nepaminėta – geriausieji, sulaukę daugiausiai ovacijų bei komisijos simpatijų. Vokiečiai „Balagans“ ir jų džinsinės variacijos. Ant podiumo vaikštinėjo lyg iš namų išvyti modeliai, klaidžiojantys šaltomis gatvėmis. Tai buvo pirmoji kolekcija, susilaukusi tikrai garsių publikos plojimų! Šis dizainerių duetas, žavintis originaliais džinsiniais kombinezonais, žada tikrai daug. Lietuvaičių trijulė „labádiená” taip pat pateko į laimingųjų sąrašą. Šie jaunieji dizaineriai jau turi savo brand‘ą, o reklamos mieste tikrai nestinga, tačiau pasirodyti ant didžiojo „Infekcijos“ podiumo nori visi. Lietuvė ir jos modeliai „Pinga-Pinga“ taip pat liko įvertinti dėl savo įdomių lietuviškų elementų variacijų. Paskutinė į ketvertuką pateko rusaitė Natalija Kobernika su savo avangardine kolekcija. Dizainerė puikiai sugebėjo įsisprausti į rėmus „originalu-genialu“. Nors Atėnės Malinauskaitės kolekcija nepaskelbta nugalėtoja, tačiau ji liko viena mano favoričių. Paprasta, švaru bei tvarkinga – tai „About the Woman“ modeliai. Galbūt dizainerė neįpūtė idėjų, tačiau tikrai atsinešė nuostabaus grožio delninukių.

About the Woman

Viską apžvelgus bei pergalvojus, „Injektuotieji“ yra tikrai nuostabūs jaunieji kūrėjai, iš kurių daugumos kolekcijų pasiimti sau kažką galėtų kone kiekvienas. Įkvėpimo bei naujų idėjų jiems visiems!


Komentuok:
*Reklama
DNO