Menu
 
 

Interviu su Menns | „Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

2019 09 20  22:39  |  Pokalbiai

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

Nuotraukos – Kristinos Purytės ©

Jamaikietė Menns, įkūrusi „Hazelberry Skinfood“ dirbtuves savo dukros Hazel garbei. Sukūrė ne tik ekologiškus, kūną bei sielą maitinančius ir puoselėjančius produktus, vietą moterų susibūrimams, bet ir skatina daug gilesnes idėjas.

Pristatyk „Hazelberry Skinfood“ dirbtuves tiems, kurie galbūt pirmą kartą apie jas girdi.

„Hazelberry Skinfood“ yra daugiau iniciatyva nei filosofija. Tai – mažos dirbtuvės, kurios skatina meilę sau bei kuria save mylinčių moterų bendruomenę. „Hazelberry Skinfood“ yra tam, kad skatintų mane ir visas moteris mylėti save labiau, rūpintis savimi. Juk jeigu tavo stiklinė tuščia, negali niekam duoti iš jos atsigerti. Moterys dažnai besirūpindamos kitais pamiršta save. Viskas, ką jos daro – dalina save artimiausiems, nes tokia mūsų prigimtis. Moterys depiliuojasi, atlieka įvairias lazerines procedūras ar net pasitelkia injekcijas, kad atitiktų stereotipus. Bet ar mes tai darome dėl savęs, ar dėl kitų? Kada buvo paskutinis kartas, kai prisileidote karštą vonią su įvairiais aliejais ir bent sekundei pamiršote namiškius vardan meilės sau? Niekada, tiesa? Todėl dabar aš noriu, kad moterys atsisuktų į save ir mylėtų, rūpintųsi savimi labiau! Būtent taip gimė erdvė, kurioje moterys gali susikurti savo ritualų ingredientus.

Kaip susidomėjai natūraliais grožio ir kūno priežiūros produktais?

Kai gimė mano dukra Hazel, mes gyvenome Belgijoje, o aš prancūziškai kalbėjau tik šiek tiek. Negalėjau suprasti Briuselyje parduodamų grožio priemonių etikečių. Neapkenčiau žodžio „kosmetika“, nes jį visuomet gaubia sudėtingi žodžiai, slepiantys ingredientus, nedraugiškus mūsų kūnui. Pavyzdžiui, ar mano naktinis paakių kremas būtinai turi būti pagamintas laboratorijoje, kad būtų efektyvus? Ar tikrai turiu eiti į vaistinę su receptu, kad išgydyčiau dukros odos bėrimus? Aš norėjau supaprastinti naudojamus produktus. Žmonės privalo žinoti, ką naudoja kasdien. Produktas nebūtinai turi būti pagamintas Šveicarijos kalnų laboratorijose ar Norvegijos fiorduose, kad būtų efektyvus. Norėjau padėti moterims atrasti, suprasti, kad natūralūs gamtos duodami produktai gali pasiekti dar geresnių rezultatų. Juk kiekviena žinome, ką valgome, tačiau kuo plauname veidą, kuo jį drėkiname – ne. Todėl pradėjau ugdyti įpročius. Naudoti natūralius aliejus dukros odai, kuri sausėjo nuo šalto ir sauso žiemos oro: avokadų, vynuogių sėklyčių, linų sėmenų. Taigi, aliejų pažinimas ir naudojimas laikui bėgant peraugo į milžinišką norą vengti chemijos ir į namų gamybos natūralias kosmetikos priemones.

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

Kokia buvo pirmoji natūrali kūno priemonė, kurią pagaminai?

Mano pirmoji ir paprasčiausia pagaminta priemonė buvo raminamasis kūno balzamas dukrai Hazel. Sumaišiau lydytą ir atvėsintą antioksidantais papildytą kakavos sviestą su sviestmedžio aliejumi iš Ganos. Įdėjau šiek tiek mangų sėklų aliejaus, šiek tiek šilkinio lietuviško linų sėmenų aliejaus ir, žinoma, juodojo jamaikietiško ricinos aliejaus, kuris užrakina drėgmę odoje. Tuomet papildžiau keliais arbtiniais šaukšteliais koloidinių avižų dribsnių ir keliais lašeliais rozmarinų aliejaus. Taip gavosi nuostabus produktas Hazel odai.

Kada ir kaip sugalvojai įkurti „Hazelberry Skinfood“ dirbtuves? Kodėl Lietuvoje?

Kai atsikraustėme į Vilnių. Kol dukra būdavo mokykloje, turėjau labai daug laisvo laiko, tad gamindavau muilus, kūno drėkinamuosius ir apsaugančius produktus, kuriuos labai pamėgo kitos Vilniaus mamos. Nusprendžiau gaminti daugiau ir sukurti natūralius kūno produktus mėgstančią bendruomenę. Visus 2018 m. kūriau „Hazelberry Skinfood“ dirbtuves, kurių duris atvėriau tų pačių metų spalio mėnesį. „Hazelberry Skinfood“ dirbtuvės tapo nuostabios patirties vieta, kurioje turiu galimybę tobulėti, kurti ir dalintis. Man buvo sunku būti užsieniete Lietuvoje, surasti bendraminčių, o ir nenorėjau, kad vyro draugai taptų vieninteliais žmonėmis, kuriuos pažįstu. Todėl atidariau „Hazelberry Skinfood“ dirbtuves-parduotuvę.

Kas labiausiai nustebino pradėjus veikti „Hazelberry Skinfood“ dirbtuvėms?

Kad „Hazelberry Skinfood“ dažnai aplanko ir vyrai! Maišo kvepalus, perka dovanas žmonoms ir mamoms, skutimosi muilus sau ir žaislus-muilus savo vaikams.

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

Kur semiesi įkvėpimo?

Įkvėpimą randu Vilniuje. Visų mano produktų bazė yra lietuviški aliejai, kuriuose gausu OMEGA 3 ir OMEGA 6 vitaminų, pasižyminčių odos atsinaujinimo ir gydymo savybėmis. Stengiuosi naudoti kuo mažiau vandens gaminamuose produktuose. Muilai yra vieninteliai produktai, į kurių sudėtį įeina vanduo. Likę produktai 100 % maitina. Ir, žinoma, dėl to, kad aš jamaikietė, o Hazel – pusiau, savo produktais norime pristatyti šiltą, spalvingą, smagią, saulėtą Karibų pusę Vilniui ir kaimyninėms šalims. Visa kasdienybė ir aplinka padeda man kurti gaivius, paprastus, spalvotus ir efektyvius vonios produktus.

Kokie yra pagrindiniai produktai, kuriuos naudoji?

Visuomet 100 % natūralus kūno aliejus.

Koks „Hazelberry Skinfood“ yra tavo mylimiausias?

Sunku būtų išrinkti vieną vienintelį patį mylimiausią! Turiu du tokius. Labai myliu dušo muilus, kurie suminkština, pamaitina odą, ir drėkinamąjį kietąjį kremą, kurį visuomet turiu su savimi.

Kokios klientų istorijos yra tau mieliausios?

Visuomet labai įdomu išgirsti, kur klientai dirba: ar tai jų aistra, ar tik nuobodus darbas, kuris leidžia išgyventi. Man labai smagu sutikti žmones, kurių darbas yra aistra. Būtent daug tokių aplanko „Hazelberry Skinfood“ dirbtuves: mados dizaineriai, žurnalistai, krepšininkai, žinomi dainininkai, gydytojai, teisininkai ir t. t. Nuostabu girdėti istorijas, kurios prisipildžiusios meile darbui.

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

Kokių patarimų turi žmonėms, kurie norėtų į savo kosmetikos, kūno priežiūros priemonių rinkinį įtraukti daugiau  organiškų priemonių?

Tai labai paprasta! Dažniau užeiti į vietines, organines parduotuves – jose apstu visko. Ir visuomet klauskite pardavėjų apie produkto sudėtį. Jei pardavėja nežino – nerekomenduoju ir tau pirkti!

„Hazelberry Skinfood“ – daugiau nei odos priežiūros dirbtuvės

Kaip įsivaizduoji „Hazelberry Skinfood“ po 5 metų?

Hazel liko dar trylika metų iki mokyklos baigimo. Tad „Hazelberry Skinfood“ dirbtuvės niekur nesitrauks. Mano vyras – lietuvis, o Vilnius – šaunus, šeimyniškas ir ekologiškas miestas, puikiai tinkantis auginti dukrą. Labai myliu Vilnių, tad tikrai nežadame niekur iškeliauti, o atvirkščiai – „Hazelberry Skinfood“ dirbtuvės padeda dalintis Vilniumi su visu pasauliu!


Komentuok:
*Reklama