Menu
 
 

Alexander Wang sveikinasi su Lietuva išskirtiniame interviu

2014 10 16  11:43  |  Pokalbiai

Pernai lankėmės Paryžiuje – Isabel Marant ir H&M kolekcijos vakarėlyje ir pateikėme šviežiausius įspūdžius iš bohemiškai paryžietiška nuotaika nuspalvintos dizainerės kolekcijos. Šiemet naujausias vardas stebinti nepaliaujančiame H&M bendradarbiavimo sąraše – Niujorko žvaigždutė Alexander Wang, kurį pakalbinti proga teko ir SwO komandai. Skanaus!

Alexander Wang sveikinasi su Lietuva išskirtiniame interviu

Nuotrauka: Steven Klein.

Monika: Apibūdinkite savo stiliaus etaloną – kokią moterį įsivaizduojate kurdamas, nuo vidinių savybių iki išorės detalių?

Alexander Wang: Mano dėmesį visuomet traukė dalykai, kurių nori, tačiau negali nusipirkti – labai neprabangus požiūris į pagrindinius spintos elementus, kuriuos moterys dėvi kiekvieną dieną. Tai tokie drabužiai, kaip marškinėliai ir džinsai, arba šiuo atveju – ALEXANDER WANG X H&M kolekcijoje tai – sportiniai rūbai, nuo sporto klubo salei skirtų viršutinių palaidinių iki bėgimo šortų. Manau, kad svarbiausia atsirinkti drabužius, kuriuos mielai dėvime kasdien, ir pakylėti juos, pasitelkiant išradingumą, humorą ir eksperimentines technikas. Nepasakyčiau, kad yra vienas stiliaus etalonas, į kurį galėtų lygiuotis kiekviena moteris, greičiau jau svarbesnis individualus moters pasirinkimas, su kuriais drabužiais ji jaučiasi natūraliausia ir dedanti mažiausiai pastangų į išvaizdą.

Teklė: Kaip kuriantis žmogus, kartais tikriausiai panyrate į dvejones arba persvarstote darbo rezultatus. Kaip susidorojate su abejonėmis ir kas motyvuoja jus pradėti vėl ir vėl, kol liksite patenkintas?

Alexander Wang: Dirbu remdamasis instinktais ir nuojauta. Taip įkūriau savo prekės ženklą, būtent taip jis visada ir vystėsi. Man svarbiausia – būti taip aistringai nusiteikusiam savo darbui, koks buvau pirmą dieną, kai į šią sritį pasinėriau. Pasitenkinimui ir nusiraminimu vietos nėra – stengiuosi mesti iššūkį sau sulig kiekviena nauja kolekcija.

Edgaras: Papasakokite apie savo bendrą kolekciją su H&M – ar kurdamas pastebėjote, kad aukojate ar atsisakote kažkokių pagrindinių savo stiliaus elementų?

Alexander Wang: ALEXANDER WANG X H&M kolekcija reprezentuoja esminį Alexander Wang DNR, tad ne. Mano kolekcijose visad buvo galima justi stiprią pasirodymo ir sportinės aprangos įtaką, bet šis kartas – pirmasis, kai atsidėjau šiai temai visiškai ir dedikavau jai pilną drabužių liniją. Tai buvo puiki galimybė koncentruotis į sportinius elementus, kurie mane taip traukia – ar tai būtų visos tos funkcionalios detalės ir išnaudotos naujausios technologijos, ar tiesiog tas jausmas, aplankantis, kai sukuri sportinį drabužį, kuris skirtas ne tik treniruoklių salei, bet ir kasdieniam gyvenimui. Kolekcija pilna drabužių, kuriuos galima kabintis spintose – nuo universalių lauko striukių, kurioms tenka tarsi miesto šarvų rolė, iki urbanistinio stiliaus pagrindų, tokių kaip odiniai švarkeliai, treniruotėse matomi aprangos elementai arba suknelės, įkvėptos sporto.

Ieva: Tarp „Alexander Wang“ ir „Balenciaga“ ženklų – akivaizdus stilistinis skirtumas. Kuris ženklas neša daugiau spaudimo ir atsakomybės – asmeninis, reikalaujantis išlaikyti ir nuolatos vystyti tikrąjį „aš“, ar antrasis, su istoriniu šleifu, įpareigojantis puoselėti ilgaamžes tradicijas ir tęsti jo istoriją, interpretuojant tokiu būdu, kuris būtų patrauklus šiuolaikiniam pirkėjui?

Alexander Wang: Tiesa ta, kad man labai patinka šis balansas, kuris atsiranda dirbant prie savo asmeninės linijos ir darbo „Balenciaga“ mados namuose. Mano prekinis ženklas – individualus projektas, ir tik nuo manęs priklauso mados namų principai bei sprendimai, kokia kryptimi vystyti šį ženklą ateityje. Tuo tarpu „Balenciaga“ – vienas geriausiai žinomų Paryžiaus vardų su ilgai kurtu paveldu ir ypač gerbtinais mados namų simboliais. Štai ten mano darbas – stumti mados namus į priekį, ir visą esamą rinkinį padaryti aktualų ir prasmingą šiandienai. Abudu mados namai – labai skirtingi, ne tik dėl geografinės vietos, bet ir dėl mano pareigų juose.

Akvilė: Kai tik pirmą kartą patekote į masinės mados spaudos akiratį, buvote iš karto vaizduojamas kaip be perstojo dirbantis jaunas talentas. Atskleiskite, ką veikiate, kai nedirbate?

Alexander Wang: Kai nedirbu, dievinu linksmintis su savo draugais ir daryti gana įprastus dalykus.

Alexander Wang sveikinasi su Lietuva išskirtiniame interviu

Nuotraukos: mados namų Alexander Wang.

Alexander Wang sveikinasi su Lietuva išskirtiniame interviu


Komentuok:

*Reklama
DNO