Menu
 
 

Išreklamuotoji Stiliaus naktis: neišvalomos riebalų dėmės ir daug žadantys pliusai

2012 09 07  18:20  |  Aktualijos

Iš kairės sėdėjusi Spintos Guru įpusėjus renginiui pratarė: jau žinau, kaip pavadinsiu savo straipsnį – ,,priešnuodis nuo beskonybės nuodų nepanaikina“. Taigi. Apie tikrai gražius pliusus ir apie įsisenėjusius minusus.

Išreklamuotoji Stiliaus naktis

Nuotraukos: Stefanel, Chanel, Evelina Šumilovaitė

Vieta. Pliusas, pliusas, pliusas. Pagaliau atrestauruotas pirklių klubas – namas prie Lukiškių aikštės, Vilniečiams labiau žinomas kaip amžinai uždengtas namas prie Gedimino prospekto. Iš tiesų jis pastatytas dar 1913 m., o į jį, kaip ir dera, gužėdavo arba turtingiausi, arba šiaip žinomi Vilniaus gyventojai. Tradicija beveik nepasikeitusi. Tai buvo gan modernus verslo centras, įkvėpimo sėmęsis iš Vakarų Europos miestų ir iškiliausių Rusijos didmiesčių – Sankt Peterburgo bei Maskvos. Kolekcijų pristatymams vakar jis ypač tiko – ne koncertų salė, ne girgždanti muzikos mokyklos scena, o gražus pastatas, kuriame skoningai dera stiklas, betonas, tuščios erdvės ir netgi upė-baseinas pastato fojė.

Išreklamuotoji Stiliaus naktis

Nuotrauka: pirkliuklubas.lt

Turinys. Štai čia riebi, neišvaloma dėmė. Kolekcijos pristatymai tuo ir žavi, kad yra visa ko – muzikos, ritmo, modelių, tempo – sintezė. Labiausiai klibėjo šie Stiliaus nakties karkaso kaulai: garso takelis, modelių tipažai, logika ir santūrumas.

Radijo singlas, dj‘aus beatas, melancholiška daina. Kad pertrauka tarp kolekcijų – atskirsi tik iš to, kad modeliai kurį laiką nebeina podiumu. Išžygiuojant kitos kolekcijos modeliams garso takelis beveik nepasikeičia. Kita vertus, nors mums jau pabodę Lietuvos spaudoje skaityti, kad Juozukas – vienintelis, bet tenka pripažinti, kad Statkevičiaus šou buvo tarsi nepriklausomos respublikos pasirodymas: nuoseklus perėjimas, muzikiniai motyvai, susijungiantys be pauzių, vientisas garso takelis – dizaineris pasirinko klasikinį skambesį ir sukūrė įspūdį, kokio siekė.

Rudens-žiemos sezono kolekcijos pristatomos bent prieš pusę metų. Jei konkrečiai apie šį, 2012-2013 metų sezoną, tai Milane kolekcijos pristatytos šių metų vasario pabaigoje, kitur – panašiu metu. Tad pačios ,,karščiausios“ , kaip rėkė renginio vedėjas, mados naujienos rugsėjį yra šiek tiek atšalusios. Nuliūdino modelių pasirinkimas: kad Juozas Statkevičius rinkosi modelius, matosi, nes merginos ritmingai, tikriausiai po gerai išmoktos repeticijos, žingsniavo podiumu, o jų tipažai neužgožė drabužių. Rengėjai į rankas gavo net tris toli gražu neprastas, pasaulyje pripažintas drabužių linijas – Suit Supply, Karen Miller ir Stefanel – o Statkevičius sukūrė treningus ir vis tiek juos aplenkė. Žinoma, jo priderinti aksesuarai atrodė kaip nužengę realybėn iš prieš kaži kiek metų išspausdintos Chanel reklamos, bet lėtai podiumu slankiojantys kitų kolekcijų modeliai bei mergaitė su raudona suknele, pražiopsojusi finalinį išėjimą ir viena šlubčiojusi podiumu, manekenėms sugužėjus į užkulisius, Chanel inspiracijas paverčia menka ir bent jau vizualiai patrauklia smulkmena.

Išreklamuotoji Stiliaus naktis       Išreklamuotoji Stiliaus naktis

Apie provinciškas Lietuvos žvaigždes. Visi ir taip jas žinome, ar ne? Jos irgi buvo susirinkusios. Kai kurios madingai vėlavo.

Apie santūrumą. Stilius – kuklus ar ekstravagantiškas – jis įsimenamas, nes yra išskirtinis. Demonstruoti baikštūs deriniai nelabai pasiteisino – tą mes matome biuruose, bankuose ir parduotuvių kasose. O mados šou yra šou. Tiesą sakant, Stefanelis savo kolekcijų vitrinas užsienyje papuošęs daug gražiau – modeliai vitrinose aprengti kašmyriniais paltais ir grėsmingai sustatyti kartu – tarsi kokia kašmyro mafija.

Išreklamuotoji Stiliaus naktis

Išreklamuotoji Stiliaus naktis

Karlie Kloss Stefanel reklamai ir vakar pristatytos kolekcijos modelis

Pabaigai – gražiausi vakaro dalykai. Vyrų kolekcija. Nepaisant miestiečio nesamos strėlės ir lanko delne podiumu, nenuobodi klasika ne tik vyrauja kolekcijų pristatymuose, bet ir puikiai prilimpa sostinės gatvėse. Gražiausia vakaro scena: kalnuose slidinėjančių, susikaupusių vienuolių įspūdis.

Karlie Kloss Stefanel reklamai ir vakar pristatytos kolekcijos modelis

 


Komentuok:
*Reklama