Menu
 
 

Japonija kitaip, arba Juozas Statkevičius SS 2014

2013 12 03  17:46  |  Aktualijos

Juozas Statkevičius SS 2014

Edita Vilkevičiūtė. Nuotraukos: © SwO / Darius Gražys

Dėmesio: išsami JS kolekcijos apžvalga – sausio SwO street numeryje.

Štai ir praūžė  laukiamiausias bei profesionaliausias  Lietuvoje mados renginys, kuris parklupdė ant kelių visus Lietuvos modistus, tai – jubiliejinis  Juozo Statkevičiaus pavasarinės 2014 m. couture kolekcijos pristatymas .

Jau nebe pirmus metus šou prasidėjo tylos minute, – 2012 metais tyli akimirka buvo skirta scenografei Jūratei Paulėkaitei pagerbti, pernai – Juozui Statkevičiui vyresniajam, o šiemet pagarba buvo pareikšta nelaimės Rygoje aukų atminimui.

Tik įžengus į salę, žiūrovų akys krypo į lazeriais nušviestas lubas bei instaliacijas. Pasigirdus muzikai ir ant podiumo išbėgus kovos menų sportininkams, visi suprato, jog  šiam vakarui nusikeliame į rytus – Japoniją.  Tik išėjus ant podiumo pirmiesiems modeliams (kolekciją demonstruoti pradėjo Ditė Antanaitytė) tapo aišku, kokia stilistika alsuos pavasaris, – dizaineris daug dėmesio skyrė vyriško kirpimo kostiumams bei baltai spalvai, kuri jau ir šį sezoną veda iš proto visus stilinguosius.  Taip pat manau, kad ne aš viena pastebėjau pasikeitimus  J. Statkevičiaus kūryboje. Įprastas griežtas linijas pakeitė kiek laisvesnės, bet vis dar tokios pat elegantiškos. Netikėtas akibrokštas buvo neoninės geltona ir oranžinė spalvos, tačiau tikiu, po šio vakaro ne aš viena pakeičiau nuomonę apie šias akinamai ryškias spalvas.  Negaliu nepaminėti ir de Grisogono papuošalų, kuriais manekenės buvo dabinamos jau trečius metus iš eilės,  Manolo Blahnik  batų bei viso modelių elito ant podiumo. Drįstu teigti, jog  šiais metais Juozas Statkevičius „susirinko“ geriausias manekenes. Pasaulinių mados podiumų deivės – Edita Vilkevičiūtė, Ditė Antanaitytė, Aistė Regina Kliveckaitė, Erika Stasiulevičiūtė, Jean Paul Gaultier mados namų veidas Benjamin Dukhan, – visus juos tą vakarą buvo galima sutikti Vilniuje. Kolekciją demonstravo ir nemažai vietinių žinomų veidų – aktorė bei televizijos laidų  vedėja Jurgita Jurkutė, sunkiai atpažįstama stilistė Asta Valentaitė, modelis Monika Račiūnaitė.

Pabaigai. Kaip ir visi kiti dizainerio pasirodymai, taip ir šis pristatymas buvo išbaigtas iki smulkiausių detalių, ir, nors tarp mano favoritų lieka 2013–ųjų metų pavasario/vasaros kolekcija, negaliu sakyti, jog ši nė kiek nenustebino.  Tad laukiame kitų metų, kai sulaikę kvapą ir vėl spėliosime, kas įkvėpė Juozą Statkevičių naujajai kolekcijai ir lauksime, kol scenoje užsidegs šviesos.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DNO

Kristel Saan

18-oji Mariaus Jonučio paroda - Kaimo pasaka