Menu
 
 

Japonų dizaineris Yukihiro Teshima Vilniuje pristatys drabužių liniją

2017 09 08  07:00  |  Pokalbiai

nowJapan - SwO magazine

Nuotraukos – „nowJapan“ archyvo ©

Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis japonų dizaineris Yukihiro Teshima savo kūryboje derina du, iš pažiūros, nesuderinamus dalykus – madą ir profesionalias imtynes. 2012 m. jis įkūrė prekės ženklą „Yukihero Prowrestling“, kuris greitai sulaukė pripažinimo Tekančios saulės šalyje. Jo kuriamuose rūbuose naudojamos imtynininkų kostiumams būdingos detalės ir spalvų deriniai, leidžiantys įsikūnyti į ringe matomus sportininkus.

Pirmą kartą į imtynes, tuomet vos 7 metų sulaukusį, Y. Teshimą nusivedė senelis. Nuo to karto jis niekaip negalėjo išmesti iš galvos įspūdingo sudėjimo imtynininkų, jų spalvingų kostiumų ir teatrališkų įėjimų į ringą.

Po daugybės metų savo vaikystės aistrą jis pavertė darbu ir pristatė išskirtinę drabužių liniją. 2012 m. ir 2015 m. jauno dizainerio darbai buvo atrinkti dalyvauti prestižinėje Tokijo madų savaitėje. Rugsėjo 9–10 d. Y. Teshima savo rūbų kolekciją pristatys netikėtos Japonijos kultūros festivalyje „nowJapan“.

nowJapan

„Yukihero Prowrestling“ drabužių linija yra dedikuota profesionalioms imtynėms. Ar lengva kurti rūbus, turint tokias aiškias ribas?

Profesionalios imtynės yra mano dalis. Labai paprasta sujungti kažką, kas tau patinka su savo asmenybe. Arba kažkuo, ko galbūt niekada nebūtum įsivaizdavęs. Šitas procesas niekada nesibaigia. Tai, kad esu prisirišęs prie šios koncepcijos, visada man primena, kas aš esu.

Kaip apibūdintum žmones, kurie vilki tavo sukurtais drabužiais?

Tai žmonės, turintys savo širdyse drąsos. Mano klientai yra herojai ir herojės arba norintys jais būti. Mūsų kuriami drabužiai padeda tuo herojumi tapti ir suteikia drąsos jaustis stipriu.

Ką manai apie Japonijos mados pasaulį?

Nemanau, kad jis yra kažkuo išskirtinis, tačiau žaviuosi senoviniais samurajų ir nindzių apdarais. Labai gerbiu visus savo kolegas.

nowJapan - SwO magazine

Koks jausmas dėvėti savo sukurtus rūbus?

Savo kurtus drabužius dėviu visą laiką: leisdamas laiką su draugais ar mergina, dirbdamas ir net miegodamas. Anksčiau galvojau, kad eidamas į susitikimus su svarbiais asmenimis privalau vilkėti kažką oficialaus. Vėliau supratau, kad galiu sukurti ir oficialių rūbų, atspindinčių tai, kas esu ir kuriuos vilkėtų mano herojai.

Kaip gimė idėja kurti drabužius profesionalių imtynių tema?

Tapti imtyninku buvo mano vaikystės svajonė. Niekada šios svajonės nepamiršau, todėl, kai pradėjau kurti drabužius, ši idėja atėjo visiškai natūraliai. Ji visada buvo manyje. Mano mintys visada sukasi apie imtynes.

nowJapan - SwO magazine

Ar teko girdėti ką nors apie Lietuvą?

Pirmą kartą apie Lietuvą išgirdau viename Japonijoje vykusiame kovinio sporto renginyje. Esu tik mažas žmogus iš mažos salos Azijoje, todėl nekantrauju aplankyti jūsų šalį.

Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“ vyks rugsėjo 9–10 dienomis parodų rūmuose „Litexpo“.

nowJapan - SwO magazine


Komentuok:
*Reklama