Menu
 
 

Julijos Pociūtės paroda „Linija“

2018 07 09  21:06  |  Aktualijos

Julijos Pociūtės paroda

Julija Pociūtė – „Bangavimo skalė“. Nuotraukos iš menininkės archyvo ©

Liepos 18 d. 18 val. Nidos menininkų namuose atidaroma Julijos Pociūtės paroda „Linija“. Šia personaline paroda autorė tęsia realybės ir fikcijos tyrinėjimus, šį kartą juos konstruodama iš asmeninės ir politinės istorijos fragmentų. Parodos inspiracijos šaltinis – archyvinė fotografija, vaizduojanti menininkės šeimos prisiminimus apleistuose Palangos bunkeriuose, Antrojo pasaulinio karo metais žymėjusius Molotovo liniją. Ši linija – istorinis faktas, tampantis atspirties tašku apmąstymams apie saugumo, atsitvėrimo, atsiribojimo bei uždarumo reikšmes.

Julijos Pociūtės paroda

Julija Pociūtė – „Linija“

Pociūtė parodoje „Linija“ pristato 2017 metais sukurtus darbus: piešinius, objektus, fotografiją ir video kūrinius. Pasitelkdama prancūzų filosofo ir semiotiko Roland Barthes apmąstymus apie vaizdo ir atminties ryšius, menininkė skaido vaizdą detalėmis, atskirdama juos nuo aplinkos, ištrindama jų kontekstą svarsto prisiminimų prigimtį. Parodoje menininkė paliečia problematišką mūsų santykį su praeitimi, norą ją ištrinti, tarsi ji niekada neegzistavo. Šis santykis su istorija ir praeitimi susipina su savotišku saugumo troškimu, uždarumu ar atsiskyrimu, kurie stagnuoja ir riboja, neleisdami iki galo jų priimti. Tai siekis apsisaugoti, vengiant agresoriaus, tačiau taip pat ir baimė, slapstymasis ar abejingumas, kurių pasekmes galime įžvelgti nūdienos aktualijose.

Julija Pociūtė - SwO magazine

Julija Pociūtė – „Trys atspindžio pusės“, 2015

Julijos Pociūtės kūrybai būdingas žmogaus ir jį supančios aplinkos dualumo ir laikinumo vaizdavimas. Menininkė domisi tarpinėmis būsenomis tarp tikrovės ir įsivaizdavimo. Viena iš atminties fiksavimo priemonių – fotografija tampa filosofinių apmąstymų lauku, kuri autorės kūryboje dažnai įgauna ir kitas raiškos formas, tokias kaip instaliacija ar video kūriniai.

Julijos Pociūtės paroda

Julija Pociūtė – video fragmentas „Linija“ 2017

Julija Pociūtė baigusi Vilniaus dailės akademiją. Nuo 2006 m. aktyviai veikia meno lauke, nuolatos dalyvauja grupinėse parodose bei meno festivaliuose, yra surengusi ne vieną personalinę parodą Lietuvoje ir užsienyje. Menininkės darbus įsigiję svarbiausi Europos stiklo meno centrai: šiuolaikinis stiklo meno muziejus Glasmuseet Ebeltoft Danijoje ir Karališkas La Granjos stiklo muziejus Ispanijoje.

Paroda „Linija“ Nidos menininkų namuose, Pamario g. 20a, Nidoje, veiks iki liepos 28 d.


Komentuok:
*Reklama
DNO