Menu
 
 

Juoda, balta ir žvitrioji savanos katė

2011 05 09  16:04  |  Aktualijos

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Paryžius. Artinasi besiniaukiantis spalis. Kas pirmose eilėse, kas šiaip susigrūdę salėje, o kas – prie kompiuterio ekranų laukia kulminacijos – ką gi pavasariui mums pasiūlys Givenchy ir – svarbiausia – ar sugebės Riccardo Tisci diktuoti madas visai mados grietinėlei šiemet?

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Įžanga. Oras tiesiog virpėjo nuo ausyse traškančios muzikos. Atlikėjai – Salempshycho rock grupė, melodijomis nupurčiusi ne vieną besidairantį pirmųjų modelių, tačiau daug žadanti, tikriau, štai tiek: nervingą vasaros tvankumą, skubančio didmiesčio malonumus bei gotų princesės apdarus. And the show begins.

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Kolekcijos raktas – leopardas. Miegantis, snaudžiantis, palaimingai tūnantis krūmo šešėlyje ar besivejantis medžiojamą grobį – nuo tiek kačių giminės, karaliaujančios savanoje, užuominų drabužių klostėse, ištikimiausios Givenchy gerbėjos, nualintos besiartinančios vasaros karščio ir meilės laukiniams raštams, turėtų imti regėti haliucinacijas. Leopardas čia įsitaisęs kur tik bepažiūrėsi – išsprogęs ant kelnių, nusėjęs plačiausias šifono klostes, puošiantis perregimus drabužių sluoksnius. Tim Blanks, mados kritikas, teigia, jog niekas neatskleidžia old-school glamour nuotaikos geriau, nei gyvūno raštus imituojantys atspaudai. Vis dėl to čia šis tas daugiau – Riccardo, žarijas pažarstęs įpūsdamas gotiškos dvasios, gyvas čia ir dabar, ir kuria ne kaži kada praėjusių metų kopijas, o mina naujus takus mados namams Givenchy. Arba bent jau eilei dvidešimt pirmo amžiaus fashionistų.

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Pankuojantys užtrauktukai. Žinote, ką vieningai nusprendė mados žurnalistai? Kad atėjo metas, kai Riccardo, tas mažas berniukas, užaugęs apsuptas nepasiekiamo mados ir grožio pasaulio svajų, pagaliau į jį pateko ir giriasi kaip beišmanydamas. T.y. ne ieško naujų, nepasakytų kūrybos formų, o demonstruoja, kad štai, pagaliau ir jis priklauso tam keistam ir kartais nesuprantamam mados pasauliui. Iš kur visa tai, sakysite? Mano nuomone – kolekcija nuobodoka. Patikėkit, kol sėdausi rašyti, peržvelgiau ją ne kartą. Nors atmintimi nesiskundžiu, nenupasakočiau nė vienos derinio konstrukcijos nuo galvos iki kojų. Čia kaip su kai kuriais profesionaliais fotografais: pamatai nuotraukas – gražu, peržiūri kartą, kitą, ir pasimiršta. Džiugu būtų, jei Tisci kūryba sukeltų daugiau seilių burnoje ar bent suvirpintų ką viduje („noriu!”). Bet šiandien grįžtu prie užtrauktukų. Kolekcijoje jie beveik neatlieka savo funkcijos – tai, kas kasdienybėje susega mūsų rūbus ir padeda apsisaugoti nuo žvarbos ar apsaugoti kišenėse slepiamus lobius, čia tapo diržais, nugulusiais keliais vingiais ant klubų, labai dažna papuošimo detale ar net dekoracijos sprendimu: ant kelnių ar liemens, ant rankovių… Jau minėtas mados kritikas tai pavadino „tamsiu, tamsiu triumfu“. Betgi pasidžiaukime kartu su Riccardo – jam pavyko!

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Na, o dabar pamirškime detales – kates bei susegimus – kokia kolekcijos nuotaika? Tai maxi ilgiai, išduosiu paslaptį, vyrausiantys dar gana ilgai, taip pat plonyčiai, dažnai perregimi audiniai, sluoksniuojami ir maišomi tarpusavyje. Ir šiek tiek užuominos į vaiduoklių pasakas: nusitrinantys, sušvelninti siluetai, perregimumas, šiek tiek komercijos ir – šiek tiek ekscentriško asmeninio skonio. Tai Givenchy. Dabar laukiame vasaros!

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Givenchy s/s 2011 Givenchy s/s 2011

Nuotraukos: style.com

Kolekcijos vaizdo įrašas: http://www.swo.lt/givenchy-springsummer-2011video/

Galerija:


 

 


Komentuok:
  • Sergey says:

    OH. MY. GOD! this photo shoot is beyond brhatetaking!! i hadn’t seen it before, thank you so much for sharing it. i seriously cannot stop staring at these photos. diane kruger looks so beautiful and every single one of these pieces is a work of art. i feel so inspired!! Twitter:


*