Menu
 
 

„Kabloonak“ Vilniaus Botanikos sode apšildys australą „RY X“

2019 07 02  16:50  |  M.I.C. Naujienos

Kabloonak

Nuotraukos – Lauros Jaraminaitės ©

Gegužės mėnesį pristatęs antrąjį albumą vinile, „Kabloonak“ (atlikėjas Jonas Narbutas) kviečia jo pasiklausyti dar kartą. Šįsyk – žalumos apsuptyje, Vilniaus universiteto Botanikos sode. Čia muzikantas apšildys jau antrą kartą į Lietuvą grįžtantį australų muzikos grynuolį „RY X“.

Liepos 3-osios, trečiadienio vakarą VU Botanikos sode Kairėnuose Ry Cummingas ir jį lydinti kompanija iš Los Andželo pristatys ką tik išleistą naują albumą „Unfurl“.

Praėjusių metų rugpjūtį Jonas Narbutas pilnoje Kotrynos bažnyčioje apšildė svarbiausiuose Europos ir pasaulio muzikos festivaliuose linksniuojamą amerikiečių muzikantą Moses Sumney. „Šį kartą Jono Narbuto projektą „RY X“ atsirinko iš tuzino kitų“, – išduoda renginio organizatoriai.

„Labai palaikau „8 Days A Week“ iniciatyvą atvežti į Lietuvą šiuo metu aktualius muzikantus, kurių nemaža yra arba buvo mano grojaraščiuose. Taipogi, jog į savo organizuojamus koncertus jie geba įtraukti ir mūsų šalies grupes. Toks prisilietimas ir susitikimas su užsienio atlikėjais visados yra naudingas ir praturtinantis potyris“, – pasakoja „Kabloonak“.

„Kabloonak“ Vilniaus Botanikos sode apšildys australą „RY X“

„Nors būti tuo įžanginiu garsu prieš vakaro žvaigždę niekada nėra lengvas išbandymas, tikiu, kad sėkmingai pavyks pažadinti „RY X“ gerbėjų ausis ir palydėti jas į tolimesnį vakaro klausymąsi“, – įsitikinęs atlikėjas. 

Koncerte Botanikos sode „Kabloonak“ žada sugroti beveik visas devynias naujoje vinilinėje plokštelėje nugulusias dainas bei daugiau savo senesnės kūrybos. Jonas išduoda, jog plokštelė buvo išleista ribotu 300 vienetų tiražu, tačiau atėję į koncertą pirmą liepos trečiadienį albumą įsigyti dar suspės.

Vinilo viršelį puošia paties Jono surinktos Vilniaus mozaikos nuotrauka. „Kadangi plokštelė yra pats fiziškiausias įmanomas muzikinio leidinio formatas, pagalvojau, kad smagu būtų jį padaryti dar fiziškesniu. Idėjiškai mozaikos metafora tiko ir prie mano įrašinėjimo bei kūrybinio proceso – muzikos konstravimo renkantis iš atskirų, asmeninio bei aplinkinių gyvenimo akimirkų, atsitraukimo ir suklijavimo i kažką vientiso, tačiau skirtingo“, – pasakoja Jonas.

Būgnininko Jono Narbuto muzikinė biografija – ilga ir įdomi. Viena scena jis dalinosi su atlikėja Alina Orlova, grupėmis „Garbanotas“ ir „Bekešo vilkai“. Šiuo metu taip pat groja grupėje „Planeta Polar“. Projektas „Kabloonak“ gimė 2016 metais, kai trumpam į šalį padėjęs lazdeles Jonas ėmėsi gitaros ir ėmė kurti jautriai poetiškas ir brandžiai sarkastiškas lopšines.

Vėliau prie atlikėjo prisijungė ketvertas draugų muzikantų – Šarukas ir Mantas Joneikiai iš grupės „Garbanotas“, Alanas Gurinas iš grupių „Ministry of Echology“, „Vaikščiojimai“ bei būgnininkas Augustas Baronas, kurį koncerte Botanikos sode pakeis Mantas Augustaitis. Kartu su augančiu muzikantų skaičiumi grupėje didėja ir „Kabloonak“ gerbėjų gretos. Kambarinė, melancholiška ir truputį išderinta Jono Narbuto kūryba sužavi vis daugiau klausytojų ausų ir širdžių.

„Kabloonak“ nėra itin dažnas scenos svečias, tačiau vasaros bėgyje ketina surengti dar kelis koncertus Vilniuje, Kaune, Palangoje bei Nidoje. Kai nekoncertuoja, Jonas su grupe užbaiginėja naujo EP įrašus bei ruošiasi filmavimams. Rudenį atlikėjo planuose – pasirodymas kaimyninėje Lenkijoje, Torūnės mieste vyksiančiame festivalyje „NADA fest“.


Komentuok:
*Reklama