Menu
 
 

„Karmen“ Palangoje

2017 08 12  14:37  |  M.I.C. Naujienos

Reklama SwO Live Feed

Georges Bizet „Karmen“ - SwO magazine

Nuotraukos – organizatorių asmeninio archyvo

Penktadienio vakarą į Palangos koncertų salę rinkosi būrys klasikinės muzikos mėgėjų, čia pristatytas vienas pagrindinių festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ akcentų – choreografės Aušros Krasauskaitės šokio spektaklis „Karmen“ pagal G. Bizet – R. Ščedrino „Karmen siuitą“.

Spektaklio sumanytoja ir choreografė A. Krasauskaitė „Karmen“ žadėjo pristatyti kitokią, be rožių ir raudonų sijonų. Žiūrovams patarė per daug nesusitelkti į siužetą, o prasmės atodangų ieškoti gaivališkoje jo energijoje.

Georges Bizet „Karmen“

Georges Bizet „Karmen“

„Ši muzika man be galo patinka – ji gyva, momentais sunki, su tragizmo, melancholijos, aistros prieskoniais. Taip pat perskaičiau istoriją apie kompozitoriaus G. Bizet meilę vyresnei moteriai, kuri jį paniekino ir atstūmė. Daroma prielaida, kad taip atsirado opera „Karmen“ – destruktyvi meilė be atsako įkvėpė kompozitorių. Tai mane labai sudomino – pati kančios tema, kai ji transformuojasi į materiją, šiuo atveju, muziką“, – pristatydama spektaklio idėją pasakojo choreografė A. Krasauskaitė.

Spektaklio dirigentas Modestas Pitrėnas, kalbėdamas apie muzikinę šokio spektaklio medžiagą, Georges Bizet ir Rodiono Ščedrino „Karmen siuitą“, įvardino ją kaip unikalų subtilaus perkūrimo  atvejį. Rusų kompozitorius R. Ščedrinas  garsią G. Bizet operą „Karmen“ sėkmingai papildė įtaigiomis muzikinės raiškos priemonėmis.

Georges Bizet „Karmen“

Georges Bizet „Karmen“

Georges Bizet „Karmen“

„Tai unikalus atvejis, kai tokio lygio muzikos šedevras kaip Georges Bizet „Karmen“ perkuriamas taip sėkmingai, jog įgauna, rodos, naują impulsą gyventi. R. Ščedrinas paprastomis, bet itin įtaigiomis priemonėmis papildo muzikinę drobę. Įtraukdamas galingą mušamųjų instrumentų arsenalą jis sukuria itin kokybišką, pažįstamą, bet sykiu visiškai naują kūrinį. Kyla pojūtis, kad ši muzika tarsi sugeba „prakalbinti“ šiuolaikinį žmogų. Svarstau, gal šis pojūtis kyla todėl, kad kūrinį autorius dedikavo savo gyvenimo mūzai – žmonai Majai Pliseckajai“, – pasakojo šokio spektaklio „Karmen“ dirigentas M. Pitrėnas.

Georges Bizet „Karmen“

Georges Bizet „Karmen“

„Šis vaidmuo man yra iššūkis, priverčiantis ieškoti savyje naujų spalvų. Tenka daug domėtis, dirbti prieš veidrodį, ieškoti išraiškos formų. Stengsiuosi, kad spektaklio metu žiūrovas perskaitytų istoriją“, – sako Karmen vaidmenį atlikusi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėja Beata Molytė-Kulikauskienė.

Georges Bizet „Karmen“

Georges Bizet „Karmen“

Georges Bizet „Karmen“

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DZHUS

Akimirka, skirta odai. Įkvėpta gamtos ir mokslo. Spianato

DNO Records

MO muziejus