Menu
 
 

Kino rekomendacijos: juoda ir balta

2013 12 05  15:53  |  Aktualijos

Po visų vasaros ir rudens spalvų gausos vis labiau pilkėjant orui, dažną gali aplankyti niūros nuotaikos. Ima atrodyti, kad viskas tik juoda ir balta. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Juk dauguma dalykų visada priklauso nuo požiūrio. Norėdama priminti, kad kartais nespalvota yra lygiai taip pat gražu, gręžiuosi į nespalvotą kiną. Nes juoda ir balta – ne tik labai elegantiškas derinys, bet ir ramu, tvarkinga ir nuostabiai melancholiška.

 

1. Kava ir cigaretės (Coffee and Cigarettes, 2003)

Kava ir cigaretės

Nuotrauka: http://movieposters.2038.net/p/Coffee-And-Cigarettes.jp

Tai vienuolika trumpų istorijų, kuriuose vaidinantys aktoriai bei garsūs muzikantai rūko cigaretes ir geria kavą, kalbėdamiesi apie pačius įvairiausius dalykus. Kultinis nepriklausomo kino režisierius Jim Jarmusch šį darbą filmavo net 17 metų.

Nuo 6 iki 12 minučių trunkančiuose tarpusavyje nesusijusiuose epizoduose aktoriai vaidina ir išgalvotus personažus, ir… patys save.

Be savo iškirtinai įdomaus siužeto ir charizmatiškų personažų, filmas yra ir labai estetiškas bei žavingas. Beveik kiekvienas kadras galėtų būti atskira nuotrauka. Ši juosta – puikus vizualių pojūčių mėgėjui skirtas reginys.

Žanras: komedija, drama, muzikinis.
Šalis: JAV.
Režisierius: Jim Jarmusch.
Vaidina: Bill Murray, Roberto Benigni, Tom Waits.

2. Frankenvynis (Frankenweenie, 2012)

Frankenvynis

Nuotrauka: d3iq55z57l3zed.cloudfront.ne

„Frankenvynis“, mano nuomone, yra tikras stebuklas, ilgai lauktas po 2007 metų „Svynio Todo“ triumfo. Kino meistro Timo Burtono režisuota istorija, nominuota oskarui, kupina pozityvios energijos. Istorija vyksta bauginančioje atmosfreroje bei kartu puikiai atskleidžia užsibrėžtą tikslą parodyti kino mylėtojams visiškai kitokio animacinio žanro filmą, nei publika yra pratusi matyti.

Animacija atrodo brandi, o kai kuriais kūrybos sprendimais netgi lenkia techniškai tobulesnes savo laiko juostas.

Žanras: animacinis, siaubo, fantastinis.
Šalis: JAV.
Režisierius: Tim Burton.
Vaidina:  Winona Ryder, Catherine O‘Hara, Martin Short.

3. Artistas (The Artist, 2011)

Artistas

Nuotrauka: 4.bp.blogspot.com

Lietuvių kilmės prancūzų režisierius Michel Hazanavichius (jo senelis buvo lietuvis ir emigravo į Prancūziją) įgyvendino savo svajonę – modernių technologijų ir novatoriškų kino išradimų amžiuje sukurti senamadišką, paprastą, nespalvotą, muzikalią nebylaus kino komediją.

Tai kuo tikriausias, pats nuoširdžiausias ir linksmiausias meilės laiškas auksiniam Holivudui, kuris maloniai primena Charlie Chaplin išdaigas. Tai – neabejotinai vienas geriausių 2011 metų kino darbų. Puikiai įgyvendinta idėja atgaivinti senąjį Holivudo glamūrą, gerai parinkti aktoriai, įtraukiantis siužetas ir, žinoma, puiki filmo stilistika. Poilsis ausims, penas akims.

Žanras: komedija, drama, romantinis.
Šalis: Prancūzija, Belgija, JAV.
Režisierius: Michel Hazanavicius.
Vaidina:  Jean Dujardin, John Goodman, James Cromwell.
Tai – 5 oskaro statulėles pelniusi juosta.

4. 12 įtūžusių vyrų (12 Angry Men, 1957)

12 įtūžusių vyrų

Nuotrauka: http://k17.kn3.net/DAD13DB81.jpg

Šis filmas – pirmasis ir pats garsiausias režisieriaus Sidney Lumet filmas, sukurtas pagal rašytojo Reginald Rose pjesę ir scenarijų.

Pagrindinis vaidmuo filme atiteko oskaro laureatui Henry Fonda, garsiųjų Jane Fonda tėvui ir Bridget Fonda seneliui. Jo atliekamam personažui tenka nelengva užduotis, – perkalbėti 11 savo tiesomis įtikėjusių prokurorų. Jis argumentuotai dėsto savo požiūrį, demonstruoja erudiciją, žmogiškosios psichologijos išmanymą, iškalbą bei šaltakraujiškumą. Fona vyrus lenkia vieną po kito savo pusėn, vedamas vienintelio tikslo – teisybės.

Iš pradžių sunku patikėti, kad viename kambaryje vykstantis vyksmas (dar ir nespalvotas) gali taip stipriai įtraukti, bet būtent taip ir yra. Tai – kolekcinis leidinys, privalomas pamatyti dar neregėjusiems.

Žanras: kriminalinis, drama.
Šalis: JAV.
Režisierius: Sidney Lumet.
Vaidina: Henry Fonda, Lee J. Cobb, Ed Begley.

5. Šindlerio sąrašas (Schindler’s List, 1993

Šindlerio sąrašas

Nuotrauka: reliancehvg.co.in

Dar vienas darbas, kurį turėtų pažiūrėti kiekvienas kino mylėtojas. Tai tikra istorija apie Čekijoje gimusį Oskarą Šindlerį. Filmo scenarijus remiasi istorija, kurią australų rašytojas Thom Keneally aprašė to paties pavadinimo knygoje.

Įdomu tai, kad 2009 metais Sidnėjaus bibliotekoje surasta „Šindlerio sąrašo“ kopija. Į šį sąrašą buvo įtraukta 801 pavardė – tai O. Šindlerio išgelbėto žydo gyvybės. Sąrašas, sudarytas iš 13 puslapių, gulėjo tarp rašytojo Thomo Keneanlly užrašų, saugotų bibliotekoje.

Nedaugžodžiaujant verta pasakyti, kad tiek juostos pastatymas, tiek istorija, tiek vaidyba yra fantastiškai geri ir apdovanoti net 7 oskarais tikrai ne veltui.

Aš žiūriu vėl ir Jums nuoširdžiai siūlau. Jei dar yra nemačiusių – skirkite dalelę savo brangaus laiko rimtam ir geram kino darbui.

Žanras: biografinis, drama, istorinis.
Šalis: JAV.
Režisierius: Steven Spielberg.
Vaidina: Liam Neeson, Ben Kingsley, Michael Shiller.


Komentuok:
*Reklama
DNO