Menu
 
 

Kino virtuvė sielai

2013 10 30  16:52  |  Aktualijos

Sveiki, rudeniautojai!

Orui einant šaltyn, aplinkui visos kalbos, rašiniai tinklaraščiuose ir nuotraukos mūsų išmaniuosiuose vis dažniau pradeda suktis apie virtuvės reikalus… Pastebiu, kad ir mane ilgi ir vėsūs vakarai kviečia iš spintelių trauktis troškintuvus, garintuvus ir kitus vasarą mažiau naudojamus virtuvės rakandus.  Matyt, ruduo iš tiesų įkvepia gaminti.

Tuo pačiu mano akys natūraliai krypsta ne tik į savo, bet ir į kino virtuvę. O juk geras maistas su geru kinu – jei jis dar apie maistą – itin tinka ir yra skoningas derinys rudeniui.

Taigi, smaguriai, kviečiu semtis įkvėpimo ir improvizuoti.

The Trip / Kelionė (2010 m.)

The Trip / Kelionė

Nuotrauka: 1.bp.blogspot.com

Tai yra neholivudinis veikalas apie dviejų vyrų septynias dienas trunkančią kelionę po Anglijos priemiesčius. Filmas puikus: du talentingi aktoriai įkūnija šarmingus personažus, kurie kelionėje lankosi geriausiuose vietos restoranuose. Kiekviena atnešta lėkštutė atrodo kaip paveikslėlis, kuriuo galėtum dekoruoti virtuvės interjerą. O klausantis šmaikščių britų dialogų, šakučių ir lėkščių garsai pašonėje skamba išties žavingai, – tarsi gerai suderinta melodija.

Kaip pastebėjo kritikai, apibūdindami šį darbą, kine girdėti ne vienas britų dialektas, tad geriau su šio krašto mentalitetu susipažinusiems žiūrovams komedija taps tik juokingesnė.

Žanras: komedija.
Šalis: Didžioji Britanija.
Režisierius: Michael Winterbottom.
Vaidina: Steve Coogan, Rob Brydon, Paul Popplewell.

Julie & Julia / Julie ir Julia (2009 m.)

Julie & Julia / Julie ir Julia

Nuotrauka: modernmrsdarcy.com/

Filmas nominuotas oskarui ir laimėjęs daugybę kitų apdovanojimų. Tai žavingas darbas, nemažai žinomas ir jau puikiai išreklamuotas, bet, kadangi yra tikrai įstabus, jaučiu norą su Jumis juo pasidalinti.

Tikrais faktais paremta dviejų nepaprastų moterų gyvenimų istorija – dvi susipynusios siužeto linijos, įkvepiančios ne tik gaminti, bet ir ieškoti atradimo džiaugsmo, siekti dalykų, kurie džiugina. Istorijos šiltos ir jaukios, „skanu“ žiūrėti dviejų valandų trukmės kūrinį, kuriame apstu moterų meilės savo vyrams, ir, žinoma, maistui.

Puikiai parinktos aktorės vaidina įtikinamai, o Meryl Sreep kuriama rolė – itin šarminga. Žiūrint į moteris šypsena beveik nepradingsta nuo veido. Režisierė „užmaišė“ tikrą gurmanišką biografinę dramą apie JAV kulinarijos istoriją pakeitusią virtuvės šefę, kuriai maisto ruošimas buvo vienas didžiausių gyvenimo džiaugsmų.

Žanras: drama, komedija, biografinis.
Šalis: JAV.
Režisierius: Nora Ephron.
Vaidina: Maryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci.

Soul kitchen / Virtuvė sielai (2009 m.)

Soul kitchen / Virtuvė sielai

Nuotrauka: eventstz.com

„Virtuvė sielai“ – linksmas filmas iš Vokietijos kino keptuvės. Puiki aktorių komanda, smagūs scenarijaus vingiai ir siužetas, pagardintas dideliu žiupsniu soul ir funk muzikos garsų.

Melodijos ir nuotaikinga atmosfera kelia ūpą, o personažai, būdami labai ekspresyvūs ir skirtingi, įtraukia į istorijos liniją. Žiūrėti šį filmą įdomu ir gera, ypač jei pasiilgai europietiško ir realistiško kino. Šis vokiečių darbas primena, kad į bet kokią situaciją galima pažvelgti kitu kampu ir linki kiekvienam atrasti savąjį sėkmės receptą.

Žanras: komedija, drama.
Šalis: Vokietija.
Režisierius: Fatih Akin.
Vaidina:  Adam Bousdoukos, Mortiz Bleibtreu, Birol Unel.

Cloudy with Chance of Meatballs / Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša (2009 m.)

Cloudy with Chance of Meatballs

Nuotrauka: /evilcakes.files.wordpress.com

Pamačiusi naujos šio filmuko dalies (Cloudy with Chance of Meatballs 2) anonsą, prisiminiau ir jo pirmąją dalį. Ji verta dėmesio, net nominuota auksiniam gaubliui. Šis animacinis darbas yra šimtaprocentinis metaforų ir perkeltinės reikšmės kūrinys, kuriame tiek moralą, tiek edukacinį turinį, net pramogą ras bet kokio amžiaus žiūrovas.

Filmas, apipavidalintas patraukliu komiksų stiliumi, nagrinėja rimtus reikalus – prisitaikymą visuomenėje, žmogiškąsias vertybes. Ryškūs ir charakteringai pavaizduoti personažai atkreipia dėmesį į kitus ne mažiau svarbius socialinius reiškinius, taip pat žiūrovui mėginama priminti ir apie išsemiamus bei ribotus gamtos išteklius.

Žanras: animacinis, komedija.
Šalis: JAV.
Režisierius: Phil Lord ir Chris Miller
Vaidina:  Bill Hader, Anna Faris, James Caan.

Waitress / Padavėja (2007 m.)

Waitress

Nuotrauka: chindeep.com

Gyvenimiškas ir paprastas darbas, regis, nieko įspūdingo ar verto kino juostos. Tačiau ne veltui egzistuoja tas plačiai žinomas posakis, kad genialu ir yra tai, kas paprasta. Filme apstu sąmojo ir ironijos. Kuriami personažai dramatiški, prasmingi ir priverčiantys susimąstyti, tačiau siužetas lengvas ir nepaliekantis slogios nuotaikos.

Jei jau kalbame apie maistą, tai drąsiai galima sakyti, kad tai yra be galo saldus filmas. Desertų filmas pabaigai! Skanus kaip šiltas obuolių pyragas ar prancūziškas mascarpone įdaras, viliojantis beveik taip, kaip kvepia mamos maistas per sekmadienio pietus.

Žanras: drama, komedija, romantinis.
Šalis: JAV.
Režisierius: Adrienne Shelly.
Vaidina: Keri Russell, Nathan Fillion, Jeremy Sisto.

Bon appétit!


Komentuok:
*