Menu
 
 

Sportas kine

2013 10 02  14:08  |  Aktualijos

Įsibėgėjant rudeniui ir mes vis greičiau bėgame.  Į paskaitas, į darbą, į sporto klubą, Vingio parko takeliais ar lekiame į miestą su draugais. Po ką tik „prabėgusio“ maratono susimasčiau, kad gyvenimas – kaip tikriausias maratonas, ir sportas vis labiau veržiasi į visas gyvenimo sritis. Netgi mada pastaraisiais metais vis labiau gręžiasi į sportą. Dažniau matome elegantiškus drabužių derinius, dėvimus su patogiaisiais New Balance. Ko gero, greitai bėgti galima tik patogiai. Todėl šiandien judantys paveikslai bus apie energiją, ambicijas bei polėkį.

1. Without Limits / Paskutinė riba (1998 m.)

Without Limits / Paskutinė riba

Nuotrauka: impawards.com/1998/posters/without_limits.jpg

Žanras:  biografinis, drama, sporto.

Šalis: JAV.

Režisierius: Robert Towne.

Vaidina: Billy Crudup, Donald Sutherland, Monica Potter, Jeremy Sisto, Matthew Lillard.

Tai darbas apie įžymų bėgiką Steve Prefontaine ir jo trumpą gyvenimą. Apie jo jaunystės dienas Oregone, 1972-ųjų Olimpines žaidynes bei studentiškas dienas Oregono universitete, kur jis dirbo su legendiniu treneriu Bill Bowerman.

Gerai surežisuota juosta. Žiūrėti įdomu ir ji nėra nuobodi kaip koks sausas biografinis veikalas. Apie tikrus įvykius papasakota gražiai, įtraukiančiai, išvengta saldumo.

Įdomu ir tai, kad istorijos gijose atpasakotas ir mitologinis pergalės deivės Nikės apsireiškimas ir didelės jos istorijos žemėje pradžia.

2. The Greatest Game Ever Played  (2005 m.)

The Greatest Game Ever Played

Nuotrauka: jetflicks.info/images/4f44599155a4f_mymovies-front.jpg

Žanras: drama, istorinis, sporto.

Šalys: JAV,  Kanada.

Režsierius: Bill Paxton.

Vaidina: James Paxton, Tom Rack, Armand Laroche, Peter Hurley, Gregory Terlecki.

Nuo pačių pirmų minučių jaučiama Disnėjaus dvasia. Muzikali, nuotykių nuotaika papasakota istorija.  Tačiau tai nėra vien pasaka. Kaip ir bet kuriame sporte, šiuo atveju – filme apie sportą, darbe reikia nemažai kantrybės, užsispyrimo bei ambicijų.

Golfas – ne moterims: gentlemen only, ladies forbidden.

1913 metai. Jaučiamas didelis atotrūkis tarp socialinių klasių, kai į „džentelmenų reikalus“, savaime suprantama, neįleidžiami darbininkų klasės atstovai. Tad pakovoti už save tenka ne tik varžybose, bet ir visuomenėje.

3. Invincible / Neįveikiamieji (2006 m.)

Invincible / Neįveikiamieji

Nuotrauka: silverdisc.com/images/74/786936721027.jpg

Žanras: biografinis, drama, sporto.

Šalis: JAV.

Režisierius: Ericson Core.

Vaidina: Mark Wahlberg, Greg Kinnear, Elizabeth Banks, Kevin Conway, Michael Rispoli.

Nominuotas dviejose kategorijose ir paremtas tikra istorija filmas.

Šiame darbe ypač patiko tai, kad filmas nėra eilinė istorija apie jauną perspektyvų berniuką iš mokyklos ar universiteto, siekiantį sporto aukštumų. Pasakojama, kaip trisdešimties metų vyrui, kuriam gyvenimas nepagailėjo išbandymų, suteikiama proga. Juk ir mes ko gero pažįstame ne vieną talentingą žmogų, kuris, jei gyvenimo aplinkybės būtų susiklosčiusios kitaip, dabar būtų kitoje vietoje. Tai štai tokia istorija – paremta tikrais įvykiais.

Įkvepia ir motyvuoja.

4. Warrior / Kovotojai (2011 m.)

Warrior / Kovotojai

Nuotrauka: moviepdb.net/posters/2011/09/warrior-original.jpg

Žanras: drama, sporto, veiksmo.

Šalis: JAV.

Režisierius: Gavin O‘Connor.

Vaidina: Tom Hardy, Jennifer Morrison, Joel Edgerton, Denzel Whitaker, Nick Nolte.

Sunki vaikystė ir sudėtingi šeimos santykiai išskyrė daugelį metų nesimačiusius brolius. Neįtikėtinai susiklosčius aplinkybėms, jie neišvengiamai susitiks ringe.

Daug įvairių vertinimų sukėlusi drama vieniems patiko, kitiems – ne. Mano nuomone, pažiūrėti ten yra į ką. Be to, tai – Oskarui nominuotas darbas.

Režisieriaus G. O‘Connor veiksmo dramoje dalyvauja profesionalūs sportininkai ir įvairių kovos menų atletai. Tad ringo dvikovų fanai pamatys ypač autentiškai nufilmuotas ir vietomis kvėpavimą stabdančias scenas. Tačiau emocionalus filmas intriguoja ne vien batalijų scenomis, bet ir jaudinančiai liečia socialias temas, gvildena šeimos pamatus, kertinį tėvo santykį su vaikais. Be to, įkvepia ir skatina keistis.

5. Seabiscuit / Favoritas (2003 m.)

Seabiscuit / Favoritas

Nuotrauka: impawards.com/2003/posters/seabiscuit_xlg.jpg

Žanras: drama, istorinis, sporto.

Šalis: JAV.

Režisierius: Gary Ross.

Vaidina:  David McCullough, Jeff Bridges, Paul Vincent O‘Connor, Chris Cooper, Michael Ensign.

Nominuotas net 7 oskarams. Laimėjęs ne vieną apdovanojimą kitose kategorijose.

Tikra istorija apie „netinkamo“ dydžio vaikiną, „netinkamo“ dydžio žirgą, kurio pergalės įkvėpė ne tik komandą, bet ir visa tautą. Įstabi pergalės ir šlovės istorija.

Šis filmas, kaip ir kiti šiandien aptarti kūriniai, neatsiejamas nuo stiprios asmenybės, užsispyrimo, tikslo siekimo, nepasidavimo, koncentracijos šioje ir bet kurioje kitoje sporto šakoje. Ko gero, ne tik sporte, bet ir visose kitose gyvenimo srityse. Ir, panašu, kad tai – gana nesudėtinga sėkmės formulė.

Pirmaukite, lyderiai!


Komentuok:
*